Jesiennie…..

Jesień w tym roku pozwala nam wyjątkowo długo cieszyć się swoimi niezwykłymi barwami. Aż się prosi, aby piękne, jesienne krajobrazy utrwalić w pracach plastycznych. Zaproponujmy dzieciom lubiane przez nich techniki polegające na stemplowaniu z użyciem różnych przedmiotów. Możemy wykorzystać nie tylko liście, ale także patyczki kosmetyczne, folię bąbelkową, klocki, pomponiki z waty, stemple z ziemniaka, a nawet…. różyczki brokuła. Technika ta daje świetne (i szybkie) efekty i sprawia dzieciom wiele radości.

jesienne stemplowanie_2 jesienne stemplowanie

Inne sposoby na „zatrzymanie w kadrze” jesiennych pejzaży prezentują poniższe zdjęcia. Na uwagę zasługuje wykorzystanie puzzli, być może w szufladach kryją się jakieś zdekompletowane zestawy? Pomysł ten wpisuje się w promowany ostatnio styl „zero west”, podobnie zresztą jak wykorzystanie gazet do wykonania brzozowego zagajnika.

J_2 J_3

J_1 instrukcja wykonania

kadinsky

J_9

J_10

Te i mnóstwo innych pomysłów można znaleźć na Pintereście. Warto też założyć sobie konto i gromadzić własne, uporządkowane zbiory przydatnych linków.

Jesienne inspiracje  - Pinterest

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge