Czy możemy pomóc…..?

Wszyscy z przerażeniem, ogromnym żalem i bólem śledzimy katastrofalne pożary w Australii. Ich niszczycielska siła zbiera tragiczne żniwo. Ze stron gazet i portali internetowych docierają do nas  budzące grozę przerażające zdjęcia…..Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy my, będąc tysiące kilometrów od tych dotkniętych katastrofą miejsc możemy coś zrobić? Może na początek małą kropelką w tym oceanie potrzeb cierpiącej Australii będzie reakcja Was i Waszych uczniów na możliwość adopcji koali?

koalalink

Na pewno musimy też zwiększyć nacisk na edukację naszych uczniów i to poczynając od tych najmłodszych. Wszak każdy z nas może coś zrobić, aby poprawić sytuację klimatyczną. Na pewno przydadzą się materiały zebrane przez panią Jolantę Okuniewską, które dotyczą edukacji globalnej oraz zmian klimatycznych.

Przydatne też będą scenariusze lekcji na stronie Uniwersytetu Dzieci, gdzie  w polu wyszukiwarki wpisujemy interesujący nas temat. Jest wiele materiałów dotyczących klimatu oraz szeroko pojętej ekologii.

A może podzielicie się swoimi sprawdzonym przepisami na budzenie świadomości ekologicznej u Waszych uczniów?

Od nas zależy, czy będzie jutro….

YouTube Preview Image
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge