Rozsuwa się kurtyna….przedstawienie się zaczyna!

Kto z nas nie bawił się w teatr… Już najmłodsze dzieci chętnie się przebierają i odgrywają różne role przed rodzicami czy dziadkami. Warto tę naturalną skłonność podtrzymywać, w czym pomoże nam na pewno doświadczenie p. Doroty Dankowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku.  Pani Dorota na swoim blogu pisze m.in. o korzyściach płynących z zajęć teatralnych, zamieszcza scenariusze, opisuje działania grupy teatralnej „Pleciugi”. Warto tam zaglądać….

Zabawę w teatr można zaczynać tak, jak drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Rybniku, pod kierunkiem p. Bogumiły Klimek.

Nie jest odkryciem, że „zabawa w teatr” jest znaczącym elementem w edukacji, wspomagającym rozwój dziecka – miedzy innymi rozwija inteligencję emocjonalną, pokonuje lęki, rozbudza ciekawość i wpływa na koncentrację uwagi.

Zadanie, jakie miały do wykonania dzieci, polegało na wyreżyserowaniu w grupach krótkiego przedstawienia, w którym wykorzystano kukiełki samodzielnie przygotowane na lekcji techniki. Każdy uczeń mógł poczuć się przez chwilę aktorem. Improwizowane scenki wymagały od grających nie tylko konieczności aktywnego słuchania i szybkiej reakcji, ale również umiejętności  kreatywnego podejścia do tematu. Zabawa w teatr była dla dzieci ciekawym sposobem na oderwanie się od pracy z książką i okazją do wspólnego działania.

Bogumiła Klimek

bk_teatr

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge