Europejski Tydzień Kodowania 10-25.X.2020

compTrwa Code Week 2020-Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa, która promuje programowanie i stawia sobie za cel zwiększenie umiejętności cyfrowych dzieci i młodzieży. Wiele szkół i placówek co roku uczestniczy w tej akcji, a w sieci pojawia się mnóstwo pomysłów, jak zachęcać do kodowania także najmłodszych uczniów. 

Jak powszechnie wiadomo technologie komputerowe na trwale są związane z naszym życiem, odgrywając duże znaczenie we współczesnych społeczeństwach. Biegłość w posługiwaniu się technologią cyfrową, a więc także umiejętność programowania, pozwoli dzieciom na łatwiejsze funkcjonowanie w przyszłości – w szkole, czy też w pracy. Warto więc, w umiejętny sposób, mając na uwadze także zgubny wpływ urządzeń elektronicznych na dzieci, odpowiednio wcześnie rozpoczynać naukę programowania. Jak wiadomo, małe dzieci są ciekawe świata, uwielbiają badanie, odkrywanie, konstruowanie, są kreatywne i pomysłowe. Jeżeli więc w sposób odpowiedzialny włączymy treści związane z programowaniem do edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przyczynimy się do nabywania przez dzieci umiejętności świadomego i kreatywnego wykorzystywania technologii w nauce i zabawie.

Do wykorzystania:

aplikacje i programy

https://codeweek.eu/

zbiór na Pinterest

Mistrzowie kodowania

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge