Za oknami biało….

Nareszcie spadł oczekiwany przez dzieci śnieg. Co prawda w związku z koronawirusem obowiązują obostrzenia, zamknięte są wyciągi i stoki narciarskie, ale dzieci i tak czerpią radość z hasania po śniegu, lepienia bałwana i zjeżdżania z czego się da ;) Zimowe krajobrazy urzekają swoim pięknem i mogą być inspiracją do prac plastycznych. Warto robić z dziećmi takie prace, które dają szybki efekt i nie wymagają użycia zbyt wielu materiałów. Na przykład do wykonania zimowego miasta wystarczą czarno-białe gazety, klej, nożyczki i ciemna kartka na tło. Prawda, że świetny efekt?

zimaa

https://www.maestraagnese.com/pagine/stagioni/lavoretti-per-l-inverno.html
 

Wykorzystując rolki po papierze można zrobić bałwankową rodzinę. Przydadzą się też skarpetki – na pewno w każdym domu znajdzie się jakaś bez pary ;)

bałwanki

 

Wiele pomysłów na zimowe prace plastyczne znaleźć można w Internecie, na przykład na Pintereście 

Warto także zajrzeć tutaj i tutaj

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edukacja I klasa, Nauczyciel 1. klasa z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge