Inspiracje

Na tej stronie znajdziecie linki do miejsc w sieci, które mogą się przydać w codziennej praktyce szkolnej, wzbogacić warsztat pracy, dostarczyć nowych pomysłów.

Tablica Padlet programu „Nauczyciel/ka I klasa”, na której zgromadzono dobre praktyki, inspiracje oraz metody wykorzystywane w edukacji matematycznej.

padlet

Pomysły na edukację p. Wiesławy Mitulskiej

mn

Strony warte wykorzystania

zam

http://www.zamiastkserowki.edu.pl/

kosci

http://www.kostkinamatmie.edu.pl/

Nauczanie zdalne

Dobrym pomysłem na kontakt z uczniami w sytuacji zamknięcia szkół jest prowadzenie bloga. Umożliwia on wysyłanie zadań, linków, własnych materiałów w formie prezentacji czy ćwiczeń interaktywnych, przesyłanie zdjęć, filmów, pisanie komentarzy i wiele innych aktywności. Na blogu można zamieścić wirtualną tablicę – padlet, linoit czy Jamboard, na której dzieci same mogą „przypinać” swoje rysunki czy zdjęcia, a także pisać notatki. Poniżej przykłady blogów:

blNa padlecie znajduje się także link do Pomysłowej Szkoły Domowej Wiesławy Mitulskiej, która tak widzi naukę zdalną: „Potrzebne nam pomysły na zdalną naukę, które nie wykluczą żadnego dziecka, nawet takiego, którego rodzice dysponują tylko telefonem i to bez internetu. Jak dotąd, udaje mi się przygotowywać zadania, które mogę przesłać nawet w wiadomości SMS. Takie zadania wymagają kreatywności nie tylko nauczyciela, ale również dziecka i jego rodziców. Celowo są to zadania otwarte, pozwalające uczniom na poszukiwania, badanie, odkrywanie, wyciąganie wniosków”. Czyli Kreatywności dzisiaj nam potrzeba!

Na profilu facebookowym można podglądać „2 klasę w chmurze”  Justyny Robakowskiej.

Na padlecie zgromadzono materiały przydatne podczas nauczania zdalnego. Znajdują się tam także linki do platform oferujących darmowy dostęp dla nauczycieli i uczniów. Na szczególną uwagę zasługuje kolumna „Konkretne zadania”, gdzie umieszczono prezentacje utworzone przez nauczycieli za pomocą aplkacji genal.ly  Zdaniem Aleksandry Schoen-Kamińskiej, autorki wielu takich prezentacji, jest to „świetne narzędzie do uporządkowania zdalnego nauczania”. Dziecko (rodzic) ma uporządkowany plan, otrzymując jeden link, a nie klika.padlen nz 2

Jeszcze inny sposób realizowania nauczania zdalnego pokazuje nam Katarzyna Storoż, która wykorzystuje swoją awatarkową klasę z platformy ClassDojo. Opis znajduje się na wirtualnej tablicy linoit i jest to przy okazji prezentacja tego narzędzia, bardzo przydatnego w nauczaniu zdalnym. linklinoit

Nauczyciele z grupy Superbelfrzy Mini na stronie Zamiast kserówki - rozpoczęli zbieranie materiałów dla uczniów, z których dzieci mogą korzystać – samodzielnie lub przy wsparciu rodziców.

Na padlecie zgromadzono materiały przydatne podczas nauczania zdalnego. Znajdują się tam także linki do platform oferujących darmowy dostęp dla nauczycieli i uczniów. Na szczególną uwagę zasługuje kolumna „Konkretne zadania”, gdzie umieszczono prezentacje utworzone przez nauczycieli za pomocą aplkacji genial.ly  Zdaniem Aleksandry Schoen-Kamińskiej, autorki wielu takich prezentacji, jest to „świetne narzędzie do uporządkowania zdalnego nauczania”. Dziecko (rodzic) ma uporządkowany plan, otrzymując jeden link, a nie kilka.

padlen nz 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge