O programie

W programie „Nauczyciel/ka I klasa” upowszechniamy takie podejście w nauczaniu wczesnoszkolnym, które skupia się na rozbudzaniu ciekawości dzieci, budowaniu ich gotowości do zmagania się z trudnościami, uczenia się razem z innymi i od innych oraz na budowaniu współpracy.

Równie ważnymi zagadnieniami są: budzenie radości z uczenia się, tworzenie zachęt do twórczego rozwiązywania problemów, osłabienie rywalizacji i jednowymiarowego oceniania, docenienie zabawy i wychowania fizycznego a także wyjście z edukacją poza mury szkoły.

Program promuje model uczenia według  10 kluczowych pól aktywności uczniów i uczennic. Siłą modelu jest jego prostota i wyrazistość, z jaką powtarza wymagania ogólne podstawy programowej dla klasy I. W „Nauczycielu/ce I klasa” nacisk kładziemy na metody nauczania (a nie treści) i zrozumiałe opisanie różnych aktywności dzieci. Stworzyliśmy model, który obejmuje 10 pól aktywności uczniów:

Model ten obejmuje także pola związane ze współpracą i uczeniem się dorosłych zaangażowanych w edukację wczesnoszkolną. Są to następujące pola aktywności:

  • OCENIAMY WSPIERAJĄCO/KSZTAŁTUJĄCO
  • WSPÓŁPRACUJEMY Z INNYMI NAUCZYCIELAMI
  • WSPÓŁPRACUJEMY Z RODZICAMI I OTOCZENIEM SZKOŁY
  • ZNAMY PRAWO OŚWIATOWE

W programie „Nauczyciel/ka I klasa” od 2014 roku prowadzimy regularne działania:

Program realizowany jest we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Wspierany jest przez inne inicjatywy kierowane do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnych.

więcej informacji o programie znajdziecie na stronie www.1klasa.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge