Lekcja z Dariuszem Rekoszem

Dzisiaj lekcje języka polskiego wyglądały zupełnie inaczej. Prowadził je Dariusz Rekosz – pisarz, autor kilkudziesięciu książek, w tym „Czarnego Maćka i wieży śmierci”. Nie było sprawdzania ani zadawania pracy domowej, chociaż były zadania do wykonania. Nikt nie miał taryfy ulgowej, nawet rodzice. Bo dzisiaj w ławkach siedzieli nie tylko uczniowie, rodzice też.

Warsztaty detektywistyczne

To były warsztaty detektywistyczne. Teraz możemy się kontaktować ze sobą tak, żeby mama nie wiedziała, o co chodzi. A jakie możliwości szyfrowania karteczek puszczanych na lekcjach! Nawet jak pani przechwyci, to i tak nie zrozumie.
Dowiedzieliśmy się też dużo o  książkach, o tym jak się zostaje pisarzem, poznaliśmy parę tajemnic filmowców. Na koniec jedliśmy ciasto (pyszne!),  a                                                                                                     niektórzy nawet potańczyli.

Wspólny temat: piłka nożna

Pokazaliśmy panu Dariuszowi nasze gry na podstawie „Czarnego Maćka”, porozmawialiśmy trochę o piłce nożnej, aż w końcu trzeba było iść na angielski.
Może i ktoś z naszej klasy zostanie kiedyś pisarzem? Gdybyście chcieli spróbować, możecie sobie posłuchać przepisu na kryminał.

3 thoughts on “Lekcja z Dariuszem Rekoszem

  1. Bardzo mi się podobała ta lekcja. Najlepsze było to, że zgadłem, czy można tak szyfrować np. (abcdefghijklm) i za to dostałem książkę pt. „Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny”.
    Bardzo był chciał, żeby takie lekcje odbywały się częściej.

  2. Lekcja z panem Dariuszem Rekoszem – autorem książki ” Czarny Maciek i wieża śmierci” bardzo mi się podobała. Pan Rekosz przygotował dla nas ciekawe warsztaty detektywistyczne. Uczył nas, jak zakodować dany wyraz. Mogliśmy zaszyfrować różne wyrazy za pomocą cyfr, figur geometrycznych oraz odbicia lustrzanego. Na koniec zajęć autor rozdał nam kartki z zaszyfrowanymi hasłami. Musieliśmy odgadnąć trzy hasła, które tworzyły główne . Pierwsze hasło brzmiało „kolor na naszej fladze”, drugie ” podawana na pierwsze danie”, a trzecie „uszka”. Wszystkim udało się rozszyfrować !!! . Hasło brzmiało : „czerwony barszcz z uszkami”. Pierwsza rozwiązała Julka G. i otrzymała od autora książkę . GRATULUJĘ !!! Pan Dariusz Rekosz rozdawał nam autografy. Zadawaliśmy autorowi różne pytania, nawet o piłce nożnej. Okazało się, że pan Rekosz był nawet sędzią piłkarskim. Na końcu spotkania był słodki poczęstunek, a nawet przy puszczonej przez pana muzyce niektórzy z nas tańczyli i śpiewali. Chciałbym, żeby takie spotkania z autorami książek odbywały się częściej. Panu Rekoszowi bardzo dziękuję za niezapomniane warsztaty detektywistyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge