Cyberchoroby

Okładka książki

Okładka książki

Są różne słowa z przedrostkiem cyber-: cybernetyka, cyberprzemoc, cyberprzestępczość… Okazuje się, że są też cyberchoroby. To, jak z budowy wyrazu wynika, dolegliwości spowodowane (nadmiernym) kontaktem z nowoczesnymi urządzeniami i internetem. Opisuje je Manfred Spitzer – profesor, psychiatra i neurobiolog, znany w Polsce przede wszystkim z wydanej u nas przed kilku laty Cyfrowej demencji. Cyberchoroby zasługują na co najmniej tak samo duże zainteresowanie czytelników. To ponad trzysta stron czytania o wpływie telewizji, smartfonów, tabletów, komputerów, Facebooka i innych stron internetowych na nasze (a także naszych dzieci) zdrowie fizyczne i psychiczne. Wszystko poparte badaniami naukowymi – sama bibliografia zajmuje ponad 70 stron. A jednak jak to jest napisane! Nie trzeba być naukowcem, aby zrozumieć – czyta się lekko i szybko. W końcu od autora książki zatytułowanej Jak uczy się mózg  można wymagać, by podawał treści w przystępnej formie.

Ktoś kiedyś powiedział: Jeśli nie ma cię na Facebooku, to nie istniejesz. Może się jednak okazać, że prawdziwe (albo co najmniej lepsze) życie jest offline. Cyberchoroby – warto przeczytać, żeby wyrobić sobie własne zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge