Jak wejść na naszą lekcję wideo?

(4c, 5g, 6b, 7a) Nie wszyscy są obecni na naszych lekcjach. Na wszelki wypadek publikuję więc dla Was krótki tutorial.

Ten poradnik pokazuje, jak dołączyć do lekcji przez komputer. Zwróć uwagę, że na urządzeniu mobilnym interfejs będzie inny i potrzebować będziesz aplikacji Google Meet. Na komputerze nie musisz niczego instalować – użyjemy jedynie przeglądarki internetowej (np. Chrome, Firefox).

1) Zaloguj się na swojego maila Classroom

  • Wejdź na stronę http://gmail.com/
  • Wprowadź swojego maila w domenie @classroom.zsp3gdynia.pl (to koniecznie musi być ten adres, a nie prywatny!) i hasło.

2) Otwórz Google Classroom

Po zalogowaniu w górnym prawym rogu znajdziesz kwadrat złożony z dziewięciu kółek.

1

 

 

 

 

 

Kliknij w niego, a następnie wybierz ikonkę Classroom:

2

 

 

 

 

Bardzo ważne jest, abyś otworzył(a) Classroom właśnie z tego adresu email. W przeciwnym wypadku nie będziesz mieć dostępu do treści zadań i większości funkcjonalności.

(3) Dołącz do spotkania

Na portalu Classroom znajdź swoją klasę, np. 7A. U góry zobaczysz baner ze zdjęciem, nazwą przedmiotu oraz właśnie linkiem do spotkania:

3

Na minutę przed lekcją kliknij w ten link i dołącz do spotkania. Ostatni krok to właśnie kliknięcie przycisku “Dołącz”:

4

Możesz dołączyć do spotkania o dowolnej porze, jeśli chcesz przećwiczyć całą procedurę. Oczywiście w czasie, w którym nie odbywa się lekcja, nikogo innego na nim nie zastaniesz :)

Jeśli udało Ci się dołączyć do spotkania, to znaczy, że zrobiłeś/zrobiłaś wszystko dobrze. Jeśli nie, i musisz oczekiwać na zatwierdzenie przez gospodarza spotkania, to najprawdopodobniej używasz prywatnego konta email zamiast konta w domenie @classroom.zsp3gdynia.pl

Dołączanie z telefonu

Co, jeśli zbliża się lekcja, a nie masz pod ręką wolnego komputera? Możesz wtedy dołączyć z telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Pamiętaj jednak, że komputer jest lepszym wyborem, bo na małym ekranie możesz nie widzieć dokładnie wyświetlanej prezentacji. Aby dołączyć z telefonu lub tableta, potrzebować będziesz aplikacji Google Meet, którą znajdziesz  tutaj lub tutaj.

Przed lekcją możesz przesłać sobie link do spotkania na telefon, przykładowo mailem, a następnie go kliknąć. W efekcie powinna otworzyć się aplikacja mobilna Meet z ekranem dołączania do spotkania.

Do zobaczenia na lekcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge