Mój największy sukces

8 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyło się XVI Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia. W tym roku gospodarzem była SP 6, czyli szkoła, do której uczęszczam. Bardzo mi zależało na tym konkursie, ponieważ jest ostatnim w podstawówce. Zawsze lubiłam ortografię. Przygotowywałam się przez ostatnie dwa tygodnie. Materiał nie był trudny do opanowania, aczkolwiek trzeba było chwilę przysiąść. Wszystko umiałam, ale nie ukrywam, że musiałam nieco powtórzyć. Pani polonistka wysłała mi kilka dyktand z poprzednich lat, które przejrzałam. Poza tym ostatnie dni spędziłam ze słownikiem, powtarzając zasady ortograficzne. W końcu obiecałam naszej polonistce, że się postaram.

Kiedy nadszedł dzień dyktanda denerwowałam się, ale jednocześnie uważałam, że więcej nie mogłam zrobić. Oczywiście jak to ja, wyobrażałam sobie trzy scenariusze: niezajęcie żadnego miejsca, zajęcie piątego miejsca i zajęcie pierwszego miejsca. Miałam motywację. Robiłam to dla siebie, jak również dla rodziny i dla pani Chwastek. Koledzy i koleżanki mocno trzymali za mnie kciuki. W pewnym momencie zwątpiłam w swoje możliwości, ponieważ nie wierzyłam, że mogę coś zająć, kiedy otacza mnie ponad dwadzieścia osób, które przeszły eliminacje w swojej szkole.

Po przywitaniu na sali gimnastycznej szkoły podstawowe przeszły do świetlicy. W naszej sali było 28 uczniów. Pani lektor na początku przeczytała dyktando. Wsłuchiwałam się w każde słowo i, szczerze mówiąc, uważałam, że to dyktando jest łatwe. Całe jego napisanie zajęło nam pół godziny. Później pobiegłam do małej sali gimnastycznej, ponieważ nie byłam tylko uczestnikiem, ale występowałam także z naszą grupą taneczną. Poza nami występowali jeszcze muzycy, recytatorzy, tancerze, zespół wokalny oraz solistki.

W końcu nadszedł czas ogłoszenia wyników. W pierwszym rzędzie zasiedli: Wojciech Piniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, Magdalena Kaiser, Naczelnik Wydziału Oświaty i nasza pani dyrektor, Małgorzata Bawolska. Przewodnicząca komisji, czyli pani Danuta Chwastek, zaczęła odczytywać imiona i nazwiska laureatów. Było ich pięciu. Kiedy wyczytała już czterech, coraz bardziej się denerwowałam. W końcu wyczytała piątego laureata – mnie. Bardzo się ucieszyłam! Nie wiedziałam, jakie miejsce zajęłam, bo na razie wiedzieliśmy, że coś zajęliśmy.

Nie czekaliśmy długo. Pani Chwastek wyczytała pierwsze miejsce, kogoś kto dostanie Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia. Okazało się, że tym szczęściarzem… jestem ja! Nie mogłam uwierzyć! Cały czas się uśmiechałam, po prostu nie mogłam przestać! Podeszłam do wiceprezydenta. Dostałam złote pióro i dyplom za pierwsze miejsce! To było niesamowite! Wyszłam na korytarz. Od razu rzuciłam się na szyję siostrze. Pogratulowali mi Kuba Muszalski i Kacper Karski, którzy prowadzili nasz pokaz talentów. Później miałam robione zdjęcia. Wszyscy mi gratulowali. Byłam taka wniebowzięta, że kiedy wywoływali mnie, ponieważ miałam otrzymać też dyplom za udział, musiano mnie kilka razy wołać. Następnie wszyscy laureaci z podstawówki i gimnazjum ustawili się do grupowego zdjęcia.

Po całej uroczystości rozmawiałam z panią Chwastek i z moimi koleżankami. Wszyscy mi gratulowali. Ja również gratulowałam tym, którzy otrzymali jakieś miejsce. To był naprawdę niesamowity dzień! Do teraz nie wierzę, że otrzymałam tę nagrodę, choć leży koło mnie. :)

Na koniec wspomnę, że w SP 6 uczę się dopiero od trzeciej klasy. Wtedy zajęłam pierwsze w miejskim konkursie ortograficznym. Z tego co pamiętam był to pierwszy konkurs w szóstce. Po konkursie, który odbył się w sobotę rozmawiałam razem z babcią i uświadomiła mi, że pierwszym miejscem w konkursie ortograficznym zaczęłam tę szkołę i pierwszym miejscem w konkursie ortograficznym ją skończę.

Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia

Dyplom za zajęcie I miejsca

Dyplom za udział

Razem z naszymi prowadzącymi

Podczas wręczania nagrody

 Zuzia

 

 

Posted in Bez kategorii | 4 Comments

Mamy komplet! Hura! :)

Bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu Szkoły z klasą 2.0! Mamy już wszystkie w naszej kolekcji! Nie wiemy, jak wyrazić naszą wdzięczność, więc jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie odznaki przyznane nam w tym roku! Podziękowania należą się również naszej polonistce, która zawsze nam pomagała we wszystkich naszych działaniach! :D :D :D

Ania i Zuzia

Posted in Bez kategorii | 5 Comments

Festiwal okiem biblioteki

W środę w naszej szkole odbył się szkolny festiwal nauki. Byłam odpowiedzialna za projekt biblioteczny, który prezentowałam wraz z Klaudią. Naszym zadaniem było stworzenie bloga bibliotecznego, który po pewnym czasie nazwałyśmy Bibliomaniak. Przed wystąpieniami zawsze znalazł się lekki stres, ale znajdowałyśmy na to lekarstwa, pomagało nam też również to, że byłyśmy we dwie. Nasza biblioteka była tak jakby podzielona na trzy części. W pierwszej dziewczyny z kółka bibliotecznego prezentowały swoje prace na temat akcji bibliotecznych, a także roku Juliana Tuwima. W drugiej, uczniowie z naszej szkoły mogli wykazać się znajomością informacji o samej książce, ale także bibliotece. Natomiast w trzecie ja wraz z Klaudią prezentowałyśmy swoją pracę na blogu bibliotecznym. Pokazywałyśmy quizy z lektur, które same zrobiłyśmy. Również pokazywałyśmy różne wpisy dotyczące biblioteki. Najbardziej stresowałyśmy się przyjścia pani dyrektor. Jednak nasze obawy się nie sprawdziły. Jeśli biorąc całość pod uwagę poszło nam bardzo dobrze i byłyśmy z siebie dumne. W całej szkole festiwal udał się rewelacyjnie!

 

Ja i Klaudia podczas prezentacji.

                                                                                                                                         Ania :)

 

Posted in Bez kategorii | 9 Comments

Po festiwalu

Wczoraj w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Byłam jedną z osób prezentujących projekt Uczniowskie e- portfolio. Wcześniej dużo powtarzałam mój tekst, aby go nie zapomnieć lub się nie pogubić. Nie mówię, że się nie stresowałam. Zawsze się stresuje przed wystąpieniami publicznymi, ale to był ostatni Festiwal, więc denerwowałam się bardziej niż kiedykolwiek.

O godzinie 9:00 pierwsza klasa była już w naszej sali. Jako, że była to nasza klasa, nie stresowałam się. Powiedziałam swoją kwestię, a potem oddałam ‚pałeczkę’ Uli, a ona oddawała ją dalej. Poza tekstem mówionym, Nikodem grał na wiolonczeli, aby zaprezentować swoją umiejętność. I tak było za każdym razem. Nasza prezentacja była dosyć nietypowa, ponieważ zamiast pokazywać wszystko na prezentacji, zrobiliśmy to na tablicy mural. Pod koniec naszych wystąpień przyszła pani dyrektor. Po naszym wystąpieniu bardzo nas chwaliła, z czego bardzo się cieszyłam.

Kiedy Festiwal się skończył razem z Kingą chodziłyśmy po innych salach i robiłyśmy zdjęcia. Poza tym nagrywałyśmy wywiady do fotocastu. Niektórzy chcieli ich udzielić, niektórzy nie. Później posprzątaliśmy salę i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przygotowania do festiwalu

My podczas prezentacji

Zuzia :)

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Szczerze mówiąc tworzenie tego projektu dało mi dużo. Dzięki niemu patrzę z innej perspektywy na mój sposób uczenia się. Podjęłam się trudu refleksyjnego uczenia i tak naprawdę myślę, że to chyba najbardziej mi się przydało. Poza tym mogłam poszerzać swoje umiejętności TIK np. poprzez zrobienie z artefaktów papierowych, cyfrowe. Nauczyłam się również gromadzić efekty naszej pracy i je opisywać. Mogę też zaprezentować moje osiągnięcia innym. Nauczyłam się również samokrytyki. 

Oczywiście praca nad projektem nie polegała tylko na tych dobrych stronach. Spotykaliśmy się z różnymi problemami. Najtrudniejsze było pisanie refleksji. Spotkałam się z tym pierwszy raz, więc tym bardziej nie było mi łatwo. Oprócz tego na początku nie byłam systematyczna. Jednak jakoś sobie z tym poradziłam. Mimo napotkanych trudności jakoś sobie poradziłam i projekt jest już gotowy.

Jutro odbędzie się jego prezentacja na Festiwalu Nauki. Nie mogę się doczekać! :)

Zuzia :)

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Naszym Mamom (i Babciom)

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Kody embed

W piątek dowiedziałam się o tym, że na blogi można wstawić kodu embed (HTML). Wiele moich prac można wstawiać tylko za pomocą takiego kodu, dlatego cieszę się, że teraz jest taka możliwość tutaj. Do tej pory mogłam to robić tylko na bloggerze, a tu proszę! Mam wiele pomysłów jak wykorzystać programy, których efektów nie mogłam pokazać tutaj. :)

Oto prezentacja dotycząca licencji wykonana przez Anię. 

Zuzia

Posted in Bez kategorii | 6 Comments

To już prawie koniec

E- portfolio bliźniaczek jest już opublikowane. Mamy założone zakładki. W nich  zgromadziłyśmy artefakty, czyli dowody naszych umiejętności. Uporządkowałyśmy nasze cyfrowe dowody i próbujemy je stopniowo opisywać. Dzięki temu, że prowadzę portfolio, nauczyłam się, jak dokumentować swoje osiągnięcia. Mogę również wyrażać swoje myśli przez pisanie refleksji. Poznałam także kilka programów, które mogę wykorzystać na naszym portfolio. Na przykład: voki.com, fodey.com lub Formularz Google. Szczerze powiedziawszy, na początku nie wiedziałam, jak się do tego wszystkiego zabrać, jak to wszystko złożyć w całość. Teraz mam już inny punkt widzenia. Wydaje mi się, że robię w tym kierunku postępy. Zadania, które mam przydzielone, próbuję wykonywać systematycznie, chociaż nie zawsze mi to wychodzi. W tym momencie nadszedł czas na podsumowanie i samoocenę. W trakcie pracy nad projektem, nauczyłam się samokrytyki. Chcę prowadzić nasze portfolio również w przyszłości. Na tą chwilę portfolio nie jest za bardzo rozbudowane. Liczę, że niedługo to się zmieni. To zależy tylko ode mnie i od Ani.

Dużymi krokami zbliża się Festiwal Nauki w naszej szkole. Będziemy tam prezentować efekty naszej pracy. Oczywiście nie możemy wejść na środek sali i mówić bez przygotowania. Do tego będzie potrzebny plan wystąpienia. Mamy jeszcze trochę czasu. Jeszcze niedawno  nie wiedzieliśmy co to e-portfolio, artefakty, czy refleksja. A jednak to zrozumiałam. Przed wykonaniem projektu, nie sądziłam, że uda mi się zrobić coś takiego. A jednak!

Zuzia

Posted in Bez kategorii | 5 Comments

Podsumowanie drugiego projektu

Prawie kończymy projekty. Pozostało nam tylko napisać plan naszego wystąpienia i zrobić prezentacje. Na dzisiejszym projektowaniu razem z Klaudią robiłam gry na blog biblioteczny. To nasz drugi projekt, realizowany pod opieką pani bibliotekarki. Udało nam się już założyć bloga na Bloggerze, dodać widgety, napisać pierwsze wpisy i wstawić kilka gier ze znajomości lektur.

Na dzisiejszych zajęciach z projektowania poznaliśmy kolejne świetne narzędzie. Jest to Formularz Google. Jego obsługa wcale nie jest trudna. Robi się w nim quizy podobnie jak np. w Zondle. Różnią się tylko grafiką. Mimo to, Formularz Google można wstawić na Bloggera bez problemu, a twórca quizu ma dostęp do wyników. Tylko on może je widzieć. Od razu polubiłam to narzędzie. Nasza polonistka będzie mogła nas sprawdzać. :)

Jeśli chcecie zobaczyć jeden z takich quizów, kliknijcie tutaj.

Ania

Posted in Bez kategorii | Tagged , | Komentowanie nie jest możliwe

Mam swoje słabe strony

Ostatnio dużo się dzieje. Projekty są naszym priorytetem. Oczywiście nie zawsze jest tak łatwo. Miałam trudności z systematycznością. Myślę, że przyczyną było lenistwo lub niezorganizowanie się. Dzięki naszej pani polonistce zabrałam się już do porządnej pracy. Niedawno nauczyłam się, że potrzeba też trochę samokrytyki. Mimo trudności radzimy sobie nieźle. Mamy przed sobą trochę pracy, ale mam nadzieję, że się wyrobimy. Staramy się, żeby ten projekt wyszedł nam świetnie, abyśmy nie wstydziły się pokazując go na naszym blogu. Tylko my możemy o to zadbać.

Na lekcji języka polskiego rozmawialiśmy o refleksji. Jak ją napisać?, Co w niej zamieścić?. Nie mam z jej napisaniem dużych problemów. Oczywiście potknięcia się zdarzały  ponieważ nie wpisałam pewnych elementów samokrytyki. Teraz już wiem jak pisać refleksyjnie i staram się zawierć refleksje na e-portfolio w każdym możliwym miejscu :) .

Zuzia

Posted in Bez kategorii | 2 Comments