Zdjęcia strona

7 czerwca 2011. Kategoria: Gimnazjalny Projekt Edukacyjny. Brak komentarzy.

Najważniejsze przedsięwzięcia koła europejskiego marzec-maj 2011

1)Udział w konkursach i imprezach zorganizowanych przez Dom Europejski w Opolu przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

a) konkurs plastyczny na logo polskiej prezycencji 1.07-31.12.2011 (kl. 3a i 4e)

b)na wystąpienie w formie referatu na temat zadań polskiej prezydencji – oryginalny pomysł (kl. 3a, 4e, 4g)

c) na prezentację multimedialną

Podsumowanie konkursów była konferencja ” Co z tą prezydencją?” 15.04.2011, podczaj której zaprezenowaliśmy dwa referaty :

-pierwszy dotyczył połączenia zadań polskiej prezydencji z Europejskim Rokiem Wolontariatu, wygłosiła go uczennica kl. 3a Agnieszka Zatoń.

-drugi akcentował kwestię budżetu, polityki energetycznej i dalszego rozszerzenia Unii, zaprezentowała go uczennica kl. 4g Ewa Czarnecka.

oraz prezentację multimedialną w wykonaniu uczniów kl. 1g : Damiana Zimmermana, Zbigniewa Wojewódki i Piotra Fiuka.

2. Aktywny udział członków koła w audycji radiowej (Radio Opole) nt. otwarcie rynku pracy Niemiec, Austrii i Szwajcarii od 1.05.2011. Obok zaproszonych gości swoją opinię wyrazili Maciek Biliński z 1f i Damian Zimmermann z 1g.

Wizyta w studio miała miejsce 29.04.2011

3. Zwycięstwo w Euro Show – 12.05.2011 w PSP nr 29 zorganizowane w ramach Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych. Uczniowie kl. 1g przedstawili prezentację informującą o historii walca angielskiego i wiedeńskiego a następnie je brawurowo zatańczyli zyskując aplauz gimnazjalnej publiczności.

Opiekunką wszystkich przedsięwzięć była p.prof. Urszula Izdebska

Start

25 kwietnia 2011. Kategoria: Gimnazjalny Projekt Edukacyjny. Komentarzy: 6.

Z dniem dzisiejszym oficjalnie otwieram działalność naszego bloga ;)

Działacze

Od 24 listopada 2010r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu członkowie koła europejskiego realizują projekt „Prezydencja Polski w Unii Europejskiej”. Zorganizowano dwie prelekcje, debatę i wystawy tematyczne. Wzięliśmy udział (występ zawierał dwa referaty i prezentację) w konferencji „Co z tą prezydencją” zorganizowanej przez Dom Europejski w Opolu 15 kwietnia 2011r.