Która jest godzina na Ziemi?

To, która jest godzina, zależy od tego, gdzie jesteś. Dokładnie w tym samym momencie zegary w różnych częściach świata wskazują zupełnie inną godzinę. Każdy kraj ustala swoją godzinę, tak, żeby południe wypadało wtedy, kiedy Słońce jest najwyżej na niebie. W ten sposób wszyscy wstają, kiedy zaczyna robić się jasno, i idą spać, kiedy jest ciemno. Żeby było wiadomo, gdzie jest która godzina, Ziemia została podzielona na 24 strefy czasowe. W każdej strefie czas różni się o jedną godzinę. Przesuwając się na wschód dodajemy jedną godzinę na granicy strefy, zaś na zachód odejmujemy. Odkryli to już na lekcjach przyrody szóstoklasiści. Podróżowanie ze zmianą strefy czasowej może zakłócić nasz zegar biologiczny.

Zobacz która jest godzina w …….. gdy w Warszawie jest ………

Otwórz poniższy link

www.timeanddate.com

Zobacz, ile jest obecnie samolotów z podróżnymi nad Twoją głową. Dokąd lecą, jak długo trwa ich podróż, co z ich zegarem biologicznym.

Kliknij na obrazek

radar

Loty samolotów

4 thoughts on “Która jest godzina na Ziemi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge