cze 26

Zdrowe odżywianie

Spotkanie ze specjalistą-dietetykiem


Rola żywienia w profilaktyce nadwagi i otyłości to temat podejmowany przez specjalistę ds. żywienia i dietetyki Poradni Promocji Zdrowia w Słupsku przy ul. Westerplatte 1 Panią Magdalenę Tańską , która gościła w naszej szkole 19.06.2015 r.
Na auli szkolnej uczniowie kl I cK, I f ,II cK, II bH, II fK, II g, III bH zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, profilaktyką nadwagi i otyłości, błędami żywieniowymi i ich możliwymi konsekwencjami zdrowotnymi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

cze 26

Twister

Nietypowa i ciekawa lekcja WF…

 

Zajęcia z Twisterem moves odbyły się 10 czerwca w kl II bH .
Jest to gra ruchowa (nie tylko dla dzieci), w której udział może wziąć od dwóch do czterech graczy., na jednej macie.
Zadaniem uczestników jest umieszczanie dłoni lub stopy na wskazanym miejscu na macie.
W rytm muzyki i zgodnie ze wskazówkami prowadzącego uczniowie stawiają lewą lub prawą nogę na odpowiednim kolorze sugerowanym przez nauczyciela Należy wykonać odpowiednie ruchy i kroki w określonym czasie.
W lekcji uczestniczyło 10 osób , które miały nie lada frajdę i wyzwanie by nadążyć wykonywać wszystkie ruchy.
Na pewno trzeba będzie to powtórzyć… Zobaczcie na zdjęciach jak było wesoło!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

cze 26

Zajęcia WF z Ringo

Renesans „gry w kółko”

 

Ringo to nie tylko forma ćwiczenia pozwalająca sportowcom utrzymać dobrą kondycję, ale także wspaniała zabawa angażująca całe rodziny i dyscyplina sportowa ciesząca się w Polsce rosnącą popularnością.
Andrzej Osak, Prezes Słupskiej Sekcji Ringo oraz jej zawodnik zaszczycił nas swoją wizytą 12.06.2015 r. na 3 lekcjach wychowania fizycznego , łącznie uczestniczyło w niej 150 uczniów z naszej szkoły : kl I aE, kl bH.kl I cK, kl I dT kl I eI, kl II g, kl III gK
Nasz gość to zdobywca złotego i srebrnego medalu w XXXVI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Ringo w kategorii weterani, Andrzej Osak jest nie tylko uczestnikiem rozgrywek, ale także ich organizatorem oraz członkiem Kolegium Sędziów Polskiego Towarzystwa Ringo. Dzięki staraniom zawodników znajdującej się pod jego opieką sekcji słupskiej, w mieście odbywają się cyklicznie Ogólnopolskie Wakacyjne Zawody Ringo „Gryfcio” i o Puchar „Gryfa Słupskiego”.
Dziękujemy za wspólną zabawę z kółkiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

kwi 21

Maraton Aktywnych Rodziców

 

Zadanie obowiązkowe nr 2 -Lokalna akcja sportowa - Maraton Aktywnych Rodziców

17 kwietnia w godzinach od 20.00 do 23.00 w obiektach sal gimnastycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się Maraton Aktywnych Rodziców .

Uczestnikami byli : rodzice ,uczniowie ,nauczyciele i ich rodziny , pracownicy szkoły.

Przygotowania rozpoczęły się cztery tygodnie wcześniej, wychowawcy klas na zebraniach z rodzicami przekonywali do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu , nauczyciele wf na swoich lekcjach rozmawiali z uczniami , wybrani uczniowie zespołu projektowego zapraszali osobiście nauczycieli i pracowników do udziału w tym wieczorze sportowym.

Celem imprezy było aktywne , rodzinne spędzenie wolnego czasu , promowanie zdrowego trybu życia, kształtowanie postaw rywalizacji sportowej.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonała Pani Dyrektor Aldona Pląska, która wraz z mężem aktywnie grała w piłkę siatkową i tenisa stołowego. W trakcie zabawy sportowej częstowała uczestników jabłkami. W maratonie udział wzięli także vicedyrektorzy : Pan Jarosław Chmara-aktywny piłkarz nożny i siatkowy oraz tancerz zumby i Pani Anna Hurec- miłośniczka fitnessu z mężem-piłkarzem nożnym i córką aktywnie ćwiczącą w rytmie zumby.

Na trzech salach gimnastycznych jednocześnie toczyły się zmagania sportowe dwupokoleniowe: duża sala gimnastyczna-piłka nożna ,średnia sala- tenis stołowy i zumba, mała sala gimnastyczna-piłka siatkowa.

Każdy uczestnik maratonu otrzymał specjalnie przygotowany na tę okoliczność dyplom uczestnictwa.

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi reprezentowali następujące klasy : I cK, I eI, II aE, ,III gK, rodzice II fK ,IV fK, uczniowie kl.I g ,II fK, IV aE

Najliczniej zaprezentowała się klasa III gK , która wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Barchanowską przybyła w składzie 16 osobowym i zdobyła tym samym I miejsce dla najbardziej aktywnej klasy.

Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z przebiegu imprezy i chętni do powtórzenia ponownie tego typu rywalizacji sportowej.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA mar_2015_003 24 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA mar_2015_004 100_4517 15 20

mar 31

Zespół projektowy LAS

20.03.2015 r. spotkał się zespół projektowy LAS.
Uczniowie w składzie :Stolc Adrianna kl 2bH ,Bołtuć Wiktoria kl 2ck,Dziemidok Izabela kl 2 cK, Konecki Jakub 2 aE
Cyrankowski Przemysław 2eI , Lesiak Gabriel 2eI , Witkowski Mateusz kl 2 fK spotkali się z nauczycielami Wf Panią Anną Raczyńską i Wioletta Rodziewicz w celu omówienia szczegółów organizacji 2 zadania WFu z klasą Lokalnej Akcji Sportowej.
W ramach tej akcji planujemy zorganizować Maraton Aktywnych Rodziców 17.04.2015 r. w godz.20.00-23.00
W poniedziałek 23.04.2015r. ruszyła akcja promocyjna w/w wydarzenia, wychowawcy klas otrzymali materiały z którymi mieli zapoznać na zebraniach klasowych rodziców.

 

Zadanie obowiązkowe nr 2
Lokalna Akcja Sportowa
MARATON AKTYWNYCH RODZICÓW W ZSP NR 1
17.04.2015 r.-piątek godz.20.00-23.00
1.Turniej piłki nożnej -duża sala gimnastyczna
2.Turniej piłki siatkowej – mała sala gimnastyczna
3. Gry deblowe w tenisa stołowego- średnia sala gimnastyczna
Rodzice- uczniowie- drużyny mieszane
4.ZUMBA-średnia sala gimnastyczna g.21.15
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15.04.2015 r.
do godz.16.00 :
-librus- nauczyciel WF-
Wioletta Rodziewicz
-email:wiorod@wp.pl
-wychowawcy klas
Zapraszamy do sportowej zabawy i licznego udziału!!!
Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mar 31

Realizacja jednego z postulatów uczniów

                 Więcej turniejów…
Już kolejne mistrzostwa rozpoczęły się 23.04.2015 r.
O godz.8.15 rozpoczęły się Mistrzostwa ZSP Nr 1 Dziewcząt W Piłce Siatkowej.
Rywalizować będzie ze sobą 6 drużyn łączonych z 10 klas, rozegranych zostanie 15 meczy każdy z każdym.
Do dnia dzisiejszego zostały rozegrane 3 mecze :
Klasa IVcR/IV fK-II cK-2:1
IcK/IbH- IVcR/IV fK-0:2
24.03.2015 r. -IIg/IIdT- IVcR/IV fK-2:1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mar 16

Mistrzostwa ZSP nr 1 w piłce nożnej chłopców

Więcej gry w piłkę nożną”

12.03.2015 r. na dużej Sali gimnastycznej miała miejsce inauguracja Mistrzostw ZSP nr 1 W Piłkę Nożną Chłopców.

Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 14 zespołów z 18 klas.

W 4 grupach eliminacyjnych rozegranych zostanie 18 meczy.

Pierwszy mecz pomiędzy klasą IV aE a II aE zakończył się wynikiem 4:1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mar 16

Inna lekcja WF

„Inna lekcja WF”

09.03.2015 r. uczniowie klasy II aE uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego z elementami boksu w ramach urozmaicenia lekcji wf- postulat – wprowadzenie innych zajęć sportowych.

Uczennica kl III fK Karolina Ruszczyńska ,Mistrzyni Polski w wadze 51 kg VI Pucharu Polski Juniorek w Boksie-Grudziądz 02-05.10.2014 r. zapoznała uczniów z techniką poruszania się w pozycji bokserskiej i postawą do walki (uniki, odskoki ,odchylenia),sposobami walki: lewy, prawy, lewy.

Wszyscy chłopcy wykonywali ćwiczenia do w/w elementów.

Zapytany o swoje wrażenia z odbytej lekcji uczeń Adrian Zawadka powiedział ”Uważam , że WF z klasą to rewelacyjne rozwiązanie w kwestii sportu.

Ćwiczenia podstaw boksu to odskocznia od standardowych zajęć rekreacyjnych takich , jak piłka nożna ,koszykówka i inne ,które często widzimy.

Myślę, że wielu z nas byłoby zainteresowanych uprawianiem tego typu wysiłku fizycznego-sztuki walki mogą być bezpieczne i przyjemne,”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mar 05

Zdrowy i aktywny styl życia

 

   Zdrowy i aktywny styl życia

   24 lutego 2015 r. w naszej placówce odbył się konkurs „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia”, którego motywem przewodnim był temat :Witaminy na co dzień , zorganizowany został przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych : Zofię Woźniak i Małgorzatę Tkaczyk.

   Celem konkursu było rozwijanie i pobudzanie zainteresowań przyszłych potencjalnych uczniów naszej szkoły problemami żywienia , właściwego odżywiania się i dobrych jego nawyków oraz promocja zdrowego trybu życia.

   Uczennice klasy III fK przygotowane przez nauczyciela wf Anny Raczyńskiej wzięły udział w w/w konkursie promując aktywny styl życia poprzez uczestnictwo w zajęciach ruchowych przy muzyce.

   Była to realizacja zadania do wyboru w I  semestrze ,, Zdrowe odżywanie ”  

  

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z konkursu:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

sty 20

Halowy turniej piłki nożnej ,,Pierwszaków” w ZSP nr 1

 Mistrzostwa ZSP nr 1 w Piłce Nożnej Chłopców
Dnia 16.01.2014 rozpoczęły się rozgrywki klas pierwszych w piłkę nożną. Organizatorem jest nauczyciel wychowania fizycznego Tadeusz Wanat , trener piłki nożnej.
Zgłosiły się klasy: I aE, IeI, I g, 1f, 1h,które zagrają w systemie „każdy z każdym” , 2 najlepsze zespoły rozegrają mecz finałowy o tytuł Mistrza ,jest to też jeden z postulatów obrad sportowych w ramach programu WF z klasą.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Starsze posty &laquo

css.php