Hobbit: Niezwykła podróż

„Hobbit: Niezwykła podróż” to film o podróży, w której trzynastu krasnoludów próbuje odzyskać dom. Gdyż wiele lat temu krasnoludy utraciły swój dom Samotną Górę na hobbrzecz wielkiego potężnego smoka Smauga. Teraz trzynastu wyrusza na wydającą się samobójczą wyprawę w odzyskaniu samotnej góry za sprawą Gandalfa który sprowadza krasnoludy pod dach Bilbo Bagginsa i jak się później okazuje wciągnięty w tą wyprawę. Film śledzimy w większości oczami Gandalfa i Bilba. Momentami pojawia się też Thorin Dębowa Tarcza. Pierwsza część jest prowadzona ścieżka niewyjaśnionych zagadek
i tajemnic. Ogromną zaletą filmu jest to, że krasnoludy wypadły bardzo dobrze każdy jest inny ma swój charakter,wygląd i oręż gdyż każdy wolałby chyba to niż jakby każdy krasnolud wyglądał jak Gimli z Władcy Pierścieni. Jednak najlepsza częścią filmu jest jego wstęp który ukazuje w niesamowity sposób historię domu Erebor przez krasnoludów.
Cóż „Hobbit: Niezwykła podróż” nie jest idealny jednak jest obowiązkowy dla każdego fana fantasy.

Mateusz 

Forrest Gump

„Życie jest jak pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz co ci się trafi…”

Ostatnimi czasy poszukiwałam filmu godnego obejrzenia. Moja poprzeczka wobec rodzaju i klimatu filmu mi polecanego jest dosyć wysoka. Moi znajomi zachęcali mnie do obejrzenia filmu pt. ‚Forrest Gump’ reżyserii Roberta Zemeckis’a. Wszyscy, którzy mi go polecali, mówili że to najlepszy film jaki może istnieć. Chcąc się o tym przekonać zakupiłam płytę DVD tejże adaptacji filmowej.

Continue reading

Step Up: All In

stepFilm pt. „Step up: All in” powstał w 2014 roku,
został wyprodukowany w USA. Jego scenariusz napisał John Swetnam, a wyreżyserowała fo Trish Sie. Film ma gatunek muzyczny jak i również jest takim trochę melodramatem i trwa 1h 52 min.

Film opowiada o uczestnikach turniejów tanecznych z poprzednich części stają oni do rywalizacji we wnętrzach luksusowego hotelu Valhalla w Las Vegas. Podczas filmu dużo się dzieje. Dzięki dobrze dobranej muzyce, kolorystyce i kostiumach film jest bardziej żywszy, dodaje trochę adrenaliny
i pokazuje jaki jest naprawdę. Film ogólnie jest
o przyjaciołach którzy próbowali w wielu konkurach Continue reading

Abel, twój brat

Film pt.”Abel,Twój brat” jest filmem z gatunku psychologicznego, dramatycznego
i obyczajowego dla młodzieży. Reżyserem tego świetnego filmu jest Janusz Nesfeter, który już wcześniej poruszał w swoich filmach tematykę nieszczęśliwego dzieciństwa dzieci. Scenariusz do filmu napisał Janusz Nesfeter i Teresa Nesfeter, muzykę do filmu stworzył Waldemar Kazanecki.

7347128.3„Abel,Twój brat„ opowiada o historii dwunastoletniego chłopca Karola, który przyszedł do nowej szkoły i od razu zaczyna być „kozłem ofiarnym” w swojej klasie. Po jakimś czasie chłopcy próbują przyłączyć Karola do swojej bandy, żeby go wykorzystać. Wykorzystują chłopca do kradzieży lizaków i pobicia małego bezbronnego chłopca. Mama pobitego chłopca przychodzi do Karola szkoły i oskarża właśnie jego, że pobił bezbronnego malca. Karol przyznał się do pobicia i nie wsypał reszty kolegów, którzy także uczestniczyli w tej bójce. Po powrocie do domu chłopiec opowiada cała prawdę swojej mamie, która idzie na skargę do dyrektora szkoły. Continue reading

Zadanie z modułu IV

Zadanie brzmi: „Znajdźcie i umieśćcie na blogu teledysk, który was inspiruje, motywuje do myślenia. Napiszcie dlaczego wybraliście właśnie ten teledysk, może dotrzecie do informacji kto jest jego autorem?” 

Ze względu, iż każdego z nas inspiruje inny rodzaj muzyki postanowiliśmy, że każdy z osobna podzieli się z wami „własnym” teledyskiem. A oto i one:

YouTube Preview Image

Continue reading

Gwiazd Naszych Wina

gwiazd”Gwiazd naszych wina” to głośny film Josha Boone’a. Jego światowa premiera odbyła się 16 maja 2014 roku zaś w Polsce dopiero 6 czerwca, czyli prawie miesiąc później. Film zekranizowano na podstawie książki Johna Greena. Główną bohaterkę Hazel Grace Lancaster zagrała Shailene Woodley natomiast Augustusa Watersa zagrał Ansel Elgort.

Film, jest smutną historią Hazel Grace Lancaster,
z tragicznym zakończeniem. Bohaterka już na samym początku mówi, że nie ma w życiu szczęśliwych zakończeń i tak dzieje się w jej własnym życiu. W filmie jest oczywiście młodzieżowa miłosna historia. Młoda dziewczyna na początku nie chce wiązać się ze swoim niedawno poznanym kolegą Augustusem, lecz chce się z nim tylko zaprzyjaźnić. Po kilku miesiącach nie wytrzymuje i stają się najszczęśliwszą parą na świecie. Jednak życie jest byt okrutne, choroba Augustusa nasila się i chłopak umiera. Grace jest załamana po utracie bliskiej jej osoby.

Film ten jest bardzo pouczający, pokazuje nam, że powinniśmy cieszyć się życiem, takim jakie mamy.

JULIA

10 naj…

Czytelnicy oto, kolejne zadanie czyli: Top Ten reżyserek i reżyserów filmowych:

  1. Robert Gliński
  2. Robert Zemeckis
  3. Jan Komasa
  4. David Fincher
  5. James Cameron
  6. Tim Burton
  7. Agnieszka Holland
  8. Peter Jackson
  9. Walt Disney
  10. Kimberly Peirce

Moglibyśmy wymienić o wiele, wiele więcej… :D (wypisując nazwiska nie kierowaliśmy się: „na pierwszym miejscu…”, po prostu wypisywaliśmy dziesięciu ulubionych reżyserów w przypadkowej kolejności :D ) A co zrobili, że znaleźli się na naszej liście Top Ten? Po prostu są to reżyserzy naszych ulubionych filmów, którzy już wielokrotnie pozytywnie zaskoczyli nas swoją pomysłowością na nakręcenie oryginalnego filmu.

To są nasze propozycje. A co Wy o nich sądzicie? Może zaproponujecie coś od siebie? Piszcie w komentarzach :)