Zadanie z modułu IV

Zadanie brzmi: „Znajdźcie i umieśćcie na blogu teledysk, który was inspiruje, motywuje do myślenia. Napiszcie dlaczego wybraliście właśnie ten teledysk, może dotrzecie do informacji kto jest jego autorem?” 

Ze względu, iż każdego z nas inspiruje inny rodzaj muzyki postanowiliśmy, że każdy z osobna podzieli się z wami „własnym” teledyskiem. A oto i one:

YouTube Preview Image

„Jednym z teledysków, który mnie inspiruje jest teledysk Agaty Dziarmagowskiej
pt.” Mogę wszystko, nic nie muszę”. Moim zdaniem teledysk pokazuje to, że jako młodzi ludzie mamy prawo się bawić. Nie powinno nam się zabraniać tylu rzeczy, bo żyję się tylko raz i powinniśmy korzystać z życia.”

Dominika

YouTube Preview Image  

„Piosenka jak i sam teledysk, dzisiaj są już znane chyba każdemu. Ośmieliłabym się je nawet nazwać takim „młodzieżowym klasykiem”, który szczerze mówiąc nie od razu łapie za serce. Na sam teledysk z początku w ogóle nie zwróciłam uwagi, lub wręcz wydawał mi się on bardzo dziwny. Mała dziewczynka skacząca, szalejąca i rzucająca się po pokoju tylko swoją dziwnością przyciągała wzrok. Dopiero po ponownym obejrzeniu teledysku, przeczytaniu tekstu i „zapoznaniu się z taką piosenkarką jak Sia” mogłam zrozumieć jego przesłanie. Taniec jedenastoletniej dziewczynki jak i sama piosenka w niecałe cztery minuty opowiadają nam o życiu piosenkarki jako narkomanki i alkoholiczki. Sam szalony taniec dziewczynki odzwierciedla częste ataki paniki artystki. W ten oto sposób teledysk nabiera sensu, przez co zdobywa moje uznanie i pozostaje na dłużej w sercu.”

MARTYNA

YouTube Preview Image

„Jednym z teledysków, który mnie inspiruje jest teledysk K2 i Buka „1 moment”. Moim zdaniem teledysk pokazuje, że trzeba korzystać z życia póki mamy zdrowie i żyjemy, bo życie jest tylko jedno.”

Julia

YouTube Preview Image

„Wybrałam ten teledysk. Co mi się w nim podoba? Zmienność. Główny bohater pokazuje że bycie „zwykłym”, szarym człowiekiem nie daje mu szczęścia. Pragnie
czegoś więcej. Przebiera się i udaje znane postacie m.in. Merlin Monroe i Michaela Jacksona. Wybrałam ten teledysk ponieważ jest zwariowany i pouczający. Uczy dystansu do samego siebie. Autorem teledysku jest Dan Fogler, odgrywa on w nim także główną rolę.”

Emilia

YouTube Preview Image

„Moim ulubionym teledyskiem jest piosenka Najlepszy Przekaz W Mieście „Zawsze do celu”. Urzekł mnie on swoją prostotą i przesłaniem, mówiącym aby w życiu nigdy się nie poddawać.” 

Mateusz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge