Abel, twój brat

Film pt.”Abel,Twój brat” jest filmem z gatunku psychologicznego, dramatycznego
i obyczajowego dla młodzieży. Reżyserem tego świetnego filmu jest Janusz Nesfeter, który już wcześniej poruszał w swoich filmach tematykę nieszczęśliwego dzieciństwa dzieci. Scenariusz do filmu napisał Janusz Nesfeter i Teresa Nesfeter, muzykę do filmu stworzył Waldemar Kazanecki.

7347128.3„Abel,Twój brat„ opowiada o historii dwunastoletniego chłopca Karola, który przyszedł do nowej szkoły i od razu zaczyna być „kozłem ofiarnym” w swojej klasie. Po jakimś czasie chłopcy próbują przyłączyć Karola do swojej bandy, żeby go wykorzystać. Wykorzystują chłopca do kradzieży lizaków i pobicia małego bezbronnego chłopca. Mama pobitego chłopca przychodzi do Karola szkoły i oskarża właśnie jego, że pobił bezbronnego malca. Karol przyznał się do pobicia i nie wsypał reszty kolegów, którzy także uczestniczyli w tej bójce. Po powrocie do domu chłopiec opowiada cała prawdę swojej mamie, która idzie na skargę do dyrektora szkoły. Chłopcy chcąc się zemścić na chłopcu, dokuczają mu. Po jakimś czasie Karol zostaje umieszczony w szpitalu z powodu swojej choroby (zapalenia opon mózgowych), jednak po trzech miesiącach umiera.

Film bardzo mi się spodobał, bo pokazuje nam historie, która nawet i teraz czasami ma miejsce w naszych szkołach. Na początku film wydaję się strasznie nudny, lecz
z biegiem czasu staję się coraz bardziej interesujący. Warto go obejrzeć, bo dzięki niemu też możemy zrozumieć, że nie wszystko musimy załatwiać przemocą jak uważali koledzy Karola .

JULIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge