15 marca 2011

          11 marca 2011 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika klasy I. Na początku klasa IV przedstawiła bajkę pt. O siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi. Młodzi czytelnicy później zmagali się z namalowaniem Słonia Trąbalskiego i zagadkami na temat różnych książek i wierszy. Następnie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy. Na koniec wystąpila klasa VI z fragmentem sztuki teatralnej Balladyna.
         Sądze, że ten dzień się dobrze udał.

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
15 lutego 2011

Swoje ferie spędziłem na nartach w Szklarskiej Porębie. Szkoda, że już się skończyły, ale przecież niektóre osoby lubią chodzić do szkoły. Myślę, że wam też udały się ferie.

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
29 stycznia 2011

Od 29 stycznia województwa  Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie rozpoczynają odpoczynek zimowy, który potrwa do 13 lutego. Życzę wszystkim miło spędzonego czasu.

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
28 stycznia 2011

W ramach zajęć pozalekcyjnych z panią dyrektor robimy różne projekty. Wybrałem z moją grupką projekt informacyjny o gminie Lubrza.

Razem z Wojtkiem i Mikołajem tworzymy stronę internetową na temat naszej gminy.

LINK  DO STRONY

LINK DO BLOGA WOJTKA

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
28 stycznia 2011
 1. Nie ufaj osobom poznanym przez Internet.
  Nigdy nie masz pewności, z kim naprawdę rozmawiasz. Może wcale nie jest Twoim rówieśnikiem, a na zdjęciu, które Ci przesłał, jest ktoś inny? Może wcale nie o przyjaźń z Tobą tu chodzi?
 2. Nie podawaj swoich danych:
  imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu czy nazwy i adresu szkoły. Być może nie wszyscy z osób odwiedzających Twojego bloga czy ulubiony czat mają dobre zamiary.
 3. Posługuj się nickiem.
  Nie używaj nicka, w którym podajesz datę urodzenia lub wiek np.: karolina1993 lub jacek14 – lepiej, żeby nikt obcy nie wiedział ile masz lat. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!
 4. Dbaj o bezpieczeństwo swoich przyjaciół.
  Nie podawaj nikomu ich danych, nie publikuj zdjęć bez ich zgody. Nie wiesz, jaki ktoś zrobi z nich użytek, a kiedy je wysyłasz lub umieszczasz w Internecie, nie masz już nad nimi kontroli. Przecież nie chcesz, by przyjaciel wpadł w kłopoty.
 5. Powiedz dorosłemu, któremu ufasz, gdy coś w Internecie Cię zaniepokoi:
  jeśli ktoś przysłał Ci wulgarnego e-maila lub nęka Cię za pomocą komunikatora. Powiedz też, jeśli szukając informacji, trafiłeś na stronę, która namawia do nienawiści lub do czegoś dziwnego.
 6. Bądź ostrożny, gdy spotykasz się z kimś poznanym w Sieci.
  Zawsze skonsultuj to z rodzicami. Zabierz na pierwsze spotkanie zaufanego dorosłego lub przynajmniej kolegę lub koleżankę. Spotykaj się tylko w miejscach publicznych, nigdy w mieszkaniu nieznajomego/nieznajomej. Wróć do domu przed zmrokiem.
 7. Internet daje złudne poczucie anonimowości i bezkarności.
  Wcale tak nie jest! Szanuj innych użytkowników Internetu i wymagaj, by Ciebie szanowano. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, zostawiamy w Internecie wiele śladów. Gdy ktoś narusza Twoje prawa, można go odnaleźć. Sam też staraj się nie naruszać czyichś praw!
 8. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę.
  Wymyśl takie, które będzie trudne do odgadnięcia. Niech to nie będzie Twoje imię ani imię najlepszej przyjaciółki. Dlaczego trzeba dbać o hasło? Ktoś może wejść do Twojej skrzynki pocztowej i wysłać z niej e-maile w Twoim imieniu albo udawać Cię na forum internetowym – mogą być z tego kłopoty.
 9. Zabezpiecz komputer.
  Używaj dobrego programu antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna. Nie otwieraj e-maili od nieznajomych, nie klikaj na linki podesłane przez obcą osobę – mogą Ci zawirusować komputer!
 10. Szanuj prawo własności w Sieci.
  Zawsze podawaj źródło pochodzenia materiałów znalezionych w Internecie. Choć wydaje się, że wszyscy wokół ściągają z Internetu muzykę i filmy, trzeba pamiętać, że łamią w ten sposób prawo. Zastanów się, czy warto ryzykować. Istnieją strony z bezpłatnym dostępem do muzyki.
 11. Rozmawiaj z dorosłymi o Internecie.
  Prawdopodobnie lepiej orientujesz się w temacie niż Twoi rodzice czy opiekunowie. Może mógłbyś ich czegoś nauczyć? Pokaż im, które strony Cię interesują. Wytłumacz, do czego jeszcze – oprócz szukania informacji – może Internet służyć.

źródło: www.helpline.org.pl

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
25 stycznia 2011

Na tej lekcji będziemy pracować w pracowni komputerowej. Wejdziemy na bezpieczną stronę internetową związaną z tym przedmiotem. Znajdziemy odpowiednie materiały na dany temat lekcji. Szybko się nauczymy, bo z Internetu się lepiej uczy i z głowami pełnymi wiedzy pójdziemy do domów.

1
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
19 stycznia 2011

Co to jest TIK ?

Jest to skrót od wyrażenia Technologia Informacyjno Komunikacyjna

1. Uczmy się z TIK!

Korzystamy z edukacyjnych stron internetowych, z których możemy się uczyć.

2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie.

Rozpoznajemy wiarygodne strony i źródła.  Skutecznie i mądrze szukamy informacje i materiały

3. Nie kradnij i nie daj się okraść!

Umiemy legalnie ściągać potrzebne materiały i wiemy co to są prawa autorskie.

4. Komunikujmy się!

Korzystamy z poczty internetowej, która pozwala nam np. wysłać nauczycielom zadanie domowe.

5. Komputery pod ręką!

Mamy dostęp do komputerów w szkolnej pracowni komputerowej i bibliotece.

6. Bądź bezpieczny w sieci.

Umiemy bezpiecznie korzystać z Internetu. Nie wchodzimy na niedozwolone strony. Nie podejmujemy kontaktów z nieznajomymi.

7. Nauczcie tego dorosłych!

Uczymy korzystać z TIK dorosłych.


Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
18 stycznia 2011

FOTO

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata na temat szkolnego regulaminu BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU. Odbyły się dwie scenki i trzecia wykonana przez raperów. Wszystkie punkty regulaminu niedługo będą przeze mnie opublikowane.

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
14 stycznia 2011

Jak wiecie wczoraj szóstoklasiści napisali próbny test przygotowany przez wydawnictwo OPERON i GAZETĘ WYBORCZĄ.

Myślę, że poradzili sobie bardzo dobrze. Życzę wszystkim szóstoklasistą dobrych wyników.

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |
11 stycznia 2011

WITAM, na razie nie wiem o czym pisać, więc poświecę ten blog wszystkiemu po trochę.

Emil

Komentowanie nie jest możliwe
Kategoria: Szkoła z klasą 2.0 |

css.php