etrojka

Już długo zabierałyśmy się do napisania pierwszej notki. Ale zawsze coś nam wypadało, więc może na początku się przedstawimy. :D Pisać dla Was będą: Iza, Daria i Basia. Jesteśmy uczennicami klasy Ia, czyli e-klasy w Gimnazjum nr 3 im. Jacka Kuronia w Żorach.
Do pisania bloga, wybrał nas wychowawca, pewnie dlatego, że piszemy również naszego klasowego bloga, więc mamy wprawę. :)
Teraz może napiszemy coś o naszej szkole i klasie. Nasza szkoła znajduje się na osiedlu Sikorskiego, jest to Zespół Szkół nr 3, ponieważ gimnazjum jest połączone z liceum. W naszej szkole są 4 pracownie komputerowe. Jedną z nich jest nasza sala, w której każdy uczeń ma swojego laptopa. Jest tam również tablica interaktywna, ale nie jedyna w naszej szkole. Tablica interaktywna jest także w pracowni audiowizualnej. W wielu innych salach mamy ekrany i projektory. W każdej pracowni jest również laptop lub komputer, ponieważ od tego roku szkolnego w naszej szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Mamy dwie sale gimnastyczne – małą i dużą oraz salę do gry w tenisa stołowego i dwie siłownie. Więcej o naszej szkole znajdziecie na stronie internetowej : /www.zs3zory.aplus.pl/ Możecie tam również przeczytać naszego bloga oraz wejść na stronę internetową naszej klasy.
Teraz trochę więcej o e-klasie. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła, jako jedyna w Żorach i jako jedna z pierwszych w kraju utworzyła właśnie taką klasę. Jest nas siedemnaścioro. Jak już wcześniej napisałyśmy, każdy ma swojego laptopa. Notatki z niektórych przedmiotów piszemy na laptopach lub nauczyciele nam je po prostu wysyłają z tablicy na serwer. Korzystamy również z laptopów do wyszukiwania różnych informacji związanych z tematem lekcji. Kartkówki lub nawet sprawdziany niekiedy mamy na pilotach. Dość często przygotowujemy różne prezentacje i to my prowadzimy lekcję. Lubimy taki charakter zajęć. Tylko na niektóre lekcje, takie jak muzyka, plastyka czy wuef wychodzimy z naszej sali. Czasami jednak zdarza się, że pani z jakiegoś przedmiotu chce przeprowadzić lekcje w swojej sali, więc wtedy zmieniamy pracownię.
Jak na razie to będzie chyba tyle. Więcej dowiecie się w następnych notkach, które będziemy starały się dodawać dość często.
Mamy nadzieję, że nasz blog Wam się spodoba i będziecie go często odwiedzać. ; )

Pozdrawiamy

A tak na koniec ; ) :
Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, niech więc wszystkie złe chwile
zostaną za Nami. Nowy Rok niech Wam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości a
przede wszystkim szczęścia w miłości SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Komentarzy: 2

 1. To jest przykład komentarza wpisu, możesz go przeedytować lub skasować.

 2. tosia
  13:00 dnia 7 lutego 2012

  Hej,
  Bardzo się cieszę, że do nas dołączyłyście! Mam nadzieję, że będę miała okazję poczytać na Waszym blogu coś nie coś o Waszym podejściu do TIK i naszego programu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o blogowaniu to zapraszam was na naszego bloga głównego. Koniecznie zajrzyjcie do zakładek „blogowy plan działania” i „centrum wiedzy”. Bądźcie też na bieżąco z naszymi aktualnymi wpisami bo można się z nich wiele dowiedzieć. Link: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/

  Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że macie w swojej szkole e- klasę. Ogromnie ciekawi mnie jak przebiegają Wasze zajęcia, czy uważacie, że nauka w ten sposób jest bardziej efektywna, co sądzicie???

  Koniecznie napiszcie o tym jeszcze więcej. Może stworzycie o tym prezentacje w Prezi, a my zamieścimy ją na blogu głównym?

  Kilkoro innych Glogerów korzystało już z Prezi i są bardzo zadowoleni :) Informacje o tym programie znajdziesz
  tutaj:
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=4517
  i tutaj:
  http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=4301
  Spróbuj – to nic strasznego, a super zabawa gwarantowana :)
  Pozdrawiam,
  Tosia
  zespół Szkoły z Klasą 2.0
  nasz blog: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/