etrojka

Dzisiejsza notka opowie trochę o różnych stronach internetowych z których często korzystamy na lekcjach. Bardzo często korzystamy ze strony mojezadanie.pl, na której najpierw trzeba wpisać swoje imię i nazwisko, a potem kod, który otrzymujemy od nauczyciela. Najczęściej używamy jej na lekcjach angielskiego, gdzie rozwiązujemy różne ciekawe i fajne zadania, a potem wysyłamy je pani klikając na „zakończ zadanie” i automatycznie wysyła się ono do pani. Nauczyciele mogą natomiast korzystać ze strony nauczyciel.pl, na której mogą dodawać różne materiały do lekcji.

Korzystamy również z ćwiczeń interaktywnych. Ćwiczenia interaktywne musimy uzupełniać jako zadania domowe z matematyki i angielskiego. Gdy je uzupełnimy musimy je wysłać i automatycznie komputer sprawdza nam ilość błędów. Jest to bardzo przyjemne bo często nie trzeba nic wpisywać, tylko np. przenosić, czy zaznaczać. :)

Ostatnio kilku nauczycieli poprosiło, byśmy mogli poprowadzić jakąś lekcję, np. pani z biologii i w tym tygodniu w czwartek właśnie Daria i Iza poprowadziły lekcję o płazach. Najpierw przesłały notatkę do uzupełnienia, a potem wyświetliły ciekawą prezentację, na której były informacje do notatki. Lekcja była przyjemna i szybko minęła. :D

Na koniec wszystkim to czytającym życzę wytrwałości co do szkoły i nie martwcie się – za niedługo już ferie. :) :) :)

Jeden komentarz

 1. tosia
  13:06 dnia 7 lutego 2012

  Hej dziewczyny,

  Naprawdę, bardzo się cieszę, że macie okazje w taki sposób się uczyć. Inni blogerzy też już mają za sobą TIKowe doświadczenia w szkole. Możecie o nich przeczytać tutaj: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=4696

  Koniecznie napiszcie jak to wygląda u Was!

  Pamiętajcie, że w tym roku macie szansę zdobyć dwie sprawności Uczymy z TIK i Działamy z TIK. Aby zdobyć te odznaki wasz blog musi spełnić pewne warunki ;) .
  Zapraszam Was na naszego bloga głównego, gdzie znajdziecie wszystkie informacje na ten temat.
  Link: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=4291

  Pozdrawiam,
  Tosia
  zespół Szkoły z Klasą 2.0
  nasz blog: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/