Spotkanie z Panem Waldemarem Pawlakiem.

11 maja 2011 autor: peanuts
1

Dzisiaj ja i Karolina miałyśmy okazję brać udział w spotkaniu z Panem Waldemarem Pawlakiem o wdzięcznym temacie „Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej i wejście do strefy euro – jako szanse dla rozwoju polskiej gospodarki”. Wraz z Alą z drugiego projektu z naszej szkoły (eurowolontariat) i trzema dziewczynami z trzeciej klasy udałyśmy się do Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani dyrektor Anny Wyczlińskiej jako reprezentacja gimnazjum. Po krótkim spóźnieniu i wejściu „z klasą” Pan Wicepremier opowiedział nam o sytuacji gospodarczej kraju oraz o wadach i zaletach przyjęcia euro dla Polski. Wykład był szybki i konkretny, nawet nie zdążyłyśmy się wynudzić ; ). Szkoda tylko, że Wicepremier wyszedł zanim ktokolwiek zdążył zadać pytanie ; (.  Uważam, że spotkanie miało na celu głównie przekonanie nas do PSL, gdyż niejednokrotnie można było usłyszeć jak bardzo dobry program ma ww. partia. Pod koniec prezentacji odbyło się małe głosowanie, czy zostaliśmy przekonani do gotowości przyjęcia przez Polskę nowej waluty. Z tego co dowiedziałam się od innych uczniów większość odpowiedziała przecząco.  Po zakończeniu wykładu udałyśmy się do innej sali gdzie mogliśmy porozmawiać i wymienić się poglądami z uczestnikami. Punktem kulminacyjnym programy był słodki poczęstunek, który tylko ożywił dyskusję. Po odpoczynku udałyśmy się w drogę powrotną do szkoły, by wrócić na najważniejsze lekcje, czyli informatykę i religię.

Dzień wspominamy bardzo miło. Oczywiście Darii, trzeciej członkini grupy, opowiedziałyśmy cały wykład ze szczegółami. Mamy nadzieje, że będziemy brali udział w większej licznie takich spotkań, ale w całym naszym składzie.

spotkanie z W.Pawlakiem

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Liceum Salezjańskiego Wrocław.

Pozdrawiam serdecznie, Magda.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Praca, praca, praca.

10 maja 2011 autor: peanuts
2

Pracujemy, nie obijamy się!

W weekend nagrywałyśmy pierwsze kawałki narracji do naszej prezentacji. Stopniowo też Karolina opracowuje gotowe ankiety ; ). Myślę, że te puste rozdamy do wypełnienia w tym tygodniu. Mamy malutkie opóźnienie z tego względu, że liderka jest chora, ale na szczęście już czuje się lepiej, więc na forum życzę Karolinie powrotu do zdrowia.

Zamieszczam na dole naszą piękną ankietę, która w szkole robi prawdziwą karierę. Nie ma klasy, która by nie czekała na „te niebieskie kartki” ; ).

Ankieta projektu.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Cele i efekty działania.

3 maja 2011 autor: peanuts
4

Witam po przerwie i na wstępie przepraszam za tak długą nieobecność. Raczej nie odważyłabym się powiedzieć, że konsekwencja to moje drugie imię ; ). W szkole dużo pracy, ponieważ wielkimi krokami zbliża się koniec roku, co skutkuje większą ilością sprawdzianów i karkówek, więc „czas goni nas”.  Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym  do nie siedzenia przy komputerze była piękna pogoda, ale dzisiaj spadł pierwszy majowy śnieg, który powitał Wrocławian akurat w dzień wolny, więc nie miałam wymówki, by uciec od obowiązków.

Z przyjemnością przedstawiam nasze cele i efekty działania, które powinny zajrzeć tu już jakiś miesiąc temu.

Cele:

1. Przybliżyć najciekawsze miejsca Europy.

2. Wzbudzić tolerancję wobec innych kultur.

Efekty działania:

1. Multimedialny przewodnik po najciekawszych miejscach Europy.

Proszę o zagłosowanie w internetowej sondzie, która ułatwi nam wybór perełek z przedstawionych tam krajów Europy.

http://e59270.mojasonda.pl

Przygotowałyśmy także ankietę, którą przeprowadziłyśmy już w 4 klasach, lecz to dopiero połowa. Dam znać, czym gimnazjaliści kierują się w wyborze trasy swojej podróży.

Na dzisiaj to wszystko, pozdrawiam serdecznie Magda.

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji

Dzień dobry Europo!

30 marca 2011 autor: peanuts
6

Witam serdecznie odwiedzających bloga! Mam zaszczyt przedstawić owoc kilkudniowej, wytężonej pracy naszych umysłów, czyli temat projektu gimnazjalnego. To dopiero początek, a już strach pomyśleć co będzie dalej ; )

Temat: Wirtualna wycieczka po Europie.

Problem badawczy: Jak poznać najciekawsze zakątki Europy?

Skład grupy: Daria Adaszak, Karolina Borysiak, Magdalena Gaik.

Gdy dowiedziałyśmy się, że będziemy robić inne projekty, niż większość drugoklasistów, byłyśmy bardzo podekscytowane. To nie lada wyróżnienie! Nasz ogromny entuzjazm zmalał, kiedy Pani zaczęła stopniowo tłumaczyć nam wszystkie zadania, powiem więcej, ogarnęła nas malutka panika ; ) Na szczęście, po dogłębnym przestudiowaniu materiału i zrozumieniu idei projektu, młodzieńcza siła walki zaczęła wrzeć, co zaowocowało chęcią do pracy. Mamy nadzieje, że uda nam się osiągnąć upragnione cele i wykonać zadanie tak, jak sobie wymarzyłyśmy. Dodatkową motywacją jest to, że chodzimy do Gimnazjum nr. 13, do klasy o profilu europejskim.

Wkrótce wrócę, by zdać relację z postępów. Nasza grupa poleca się na przyszłość

Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji
css.php