Dziękujemy za pomoc zwierzętom!
EUROCLUB Gimnazjum w Węglińcu zakończył akcję zbiórki karmy dla Schroniska dla zwierząt małych w Dłużynie Górnej. Akcja odbyła się w ramach projektu „Jak urządzić świat?”, który organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i była naszym małym wkładem w tytułowe „urządzanie świata”.
Jak zawsze rozpoczęliśmy naszą pracę od promocji, zrobiliśmy plakaty i ulotki, przygotowaliśmy kartony, zamieściliśmy apele na stronach szkoły, Urzędu Gminy, facebooku. Rozpoczęła się zbiórka. Nasi klubowicze koordynowali zbiórkę w szkole  oraz w zaprzyjaźnionych sklepach. Zgromadziliśmy w sumie: 49 paczek suchej karmy,  45 konserw, 34 opakowania makaronu, 44 opakowania kaszy; w sumie ok. 200 kg karmy.
Naszymi doświadczeniami podzieliliśmy się na spotkaniu 1 marca, na które przybyli liczni goście. Była dyrektor Zespołu Szkół w Węglińcu, p. Barbara Karolak, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dłużynie Górnej, p. Mieczysław Kula, panie Alicja Wyszyńska i Halina Wałęga z Rady Rodziców Gimnazjum, Samorząd Szkoły Podstawowej   z opiekunem, p. Kamilą Basarab oraz Samorząd Gimnazjum.
Na początku spotkania opowiedzieliśmy o projekcie i naszej pracy, następnie o opiece nad zwierzętami w innych państwach Europy. Była też prezentacja o popularnych rasach psów, spędzaniu wolnego czasu z nimi oraz o tym, jak pomagają one np. w ratownictwie   oraz osobom niepełnosprawnym. Mieliśmy też okazję wysłuchać bardzo ciekawego wystąpienia kierownika Schroniska, który przybliżył nam funkcjonowanie placówki  oraz zachęcił do udziału w imprezie na jego rzecz, która odbędzie się w CHR Plaza w Zgorzelcu w dn.7 kwietnia. Można też „polubić” Schronisko na f/ZgorzelecPlaza, a każdy fan to 1 zł na rzecz zwierząt.
Ciekawym punktem naszego spotkania był quiz, w którym można było wygrać nagrody, np. „europejskie kredki”.
Na koniec usłyszeliśmy miłe słowa podziękowania od pani Dyrektor, która podkreśliła, jak ważnym jest, by zauważać miejsca, gdzie każdy gest serca ma wielką wagę.  Z rąk pani Dyrektor oraz naszej opiekunki, pani Joanny Borejko otrzymaliśmy zaświadczenia o udziale w wolontariacie oraz europejskie kalendarze uczniowskie, przysłane z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.
Nasza prezentacja dobiegła końca. Ale trzeba jeszcze było zrobić to, co najważniejsze – zapakować dary do samochodu. Dopiero potem mogliśmy odpocząć – czekało ciasto i inne smakołyki.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję pomocy zwierzętom: mieszkańcom Węglińca i okolicznych miejscowości, właścicielom sklepów PHU „Ela” oraz Chata Polska w Węglińcu  i w Ruszowie oraz uczniom Gimnazjum w Węglińcu.

W imieniu EUROCLUBU, prezes Kinga Fraś, kl.3a

06.03.2013

Joł, Joł! ;)

Pierwszego marca w piątek odbyła się prezentacja z okazji ukończenia naszego projektu. Naszymi gośćmi byli: Dyrektor Schroniska w Dłużynie Górnej, Dyrektor szkoły Pani Barbara Karolak, Samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum w Węglińcu. Członkowie naszego klubu dostali mały upominek w postaci kalendarza na rok szkolny 2012/2013 oraz zaświadczenia o wolontariacie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci ciasta oraz herbaty lub kawy. Jesteśmy zadowoleni z wyników, które osiągnęliśmy. Mamy nadzieję, że nasz wolontariat pomógł zwierzętom. Od następnego spotkania zaczynamy nowy projekt …

 

15 grudnia zakończyliśmy zbiórkę karmy. Podliczamy teraz nasze zbiory i zastanawiamy się w jaki sposób dostarczymy dary do Schroniska. Nasze zbiory wydają się być podobne do zeszłorocznych.

Witamy ponownie. Dzisiejszego dnia wybraliśmy prezesa i innych przedstawicieli koła, ale przede wszystkim ustaliliśmy zadania na bieżący rok. Wybraliśmy dwa projekty: ,, Jak urządzić świat?” oraz ,, Mapa kultury”. Na początek zajmiemy się pomocą zwierzętom w  Schronisku. Życzcie nam powodzenia. :)

Chcemy kontynuować pomoc zwierzętom ze Schroniska w Dłużynie Górnej. Nasza zeszłoroczna akcja powinna być kontynuowana. Mamy już wstępny podział zadań. Zaczynamy od reklamy akcji. Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się dobrą drogą. ;)

 

Nowy rok szkolny, nowa grupa, nowe zadania ……Ale jakie? – oto jest pytanie? Szukamy pomysłów na projekt. Wybierzemy najlepszy:)

29 marca odbył się w naszej szkole turniej pn. „Sport Łączy Pokolenia”. Postanowiliśmy w ten sposób podkreślić, że bieżący rok jest Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. (FOTKI, FILM)

W przygotowaniu pracowały wspólnie: EUROCLUB, koła sportowe oraz Samorząd Uczniowski. W ten sposób wspólnym wysiłkiem odbyła się na hali sportowej uroczystość, której głównym punktem było spotkanie z emerytowanym dyrektorem Gimnazjum w Węglińcu a zarazem byłym nauczycielem wychowania fizycznego, p. Tadeuszem Burdą, nadal prowadzącym aktywny tryb życia, trenującym żeński zespół siatkarski. Nasz gość honorowy wygłosił wykład na temat roli aktywności fizycznej w życiu człowieka. Gościliśmy również dwie byłe nauczycielki wychowania fizycznego, p. Ewę Wacław i p. Bogumiłę Kłusek oraz z-cę Burmistrza GiM Węgliniec, p. Tadeusza Chłopeckiego.

Ważną częścią spotkania był turniej rekreacyjny między 6-cio osobowymi drużynami uczniów (Team Jeża), rodziców (Super Dżemimy) oraz aktywnymi paniami 50+ (Seniorki). Drużyny walczyły bardzo dzielnie i ambitnie, a wyniki są następujące:

I miejsce (44 pkt) – Super Dżemimy

II miejsce (36 pkt) – Seniorki

III miejsce (26 pkt) – Team Jeża

Nagrodami w turnieju były dyplomy oraz okolicznościowe breloczki.

Odbiorcy, czyli cała społeczność szkolna, obejrzeli jeszcze prezentację o ciągle aktywnych byłych sportowcach, której treść przybliżyła nam Patrycja Sroka, oraz w oczekiwaniu na wyniki turnieju, występ śpiewających uczennic naszej szkoły: Marty Jochny, Gabrysi Sulikowskiej, Karoliny Trefler i Moniki Matuszewskiej.

Bardzo cieszymy się, że nasza impreza została tak ciepło odebrana przez jej uczestników i widzów. Przez całe spotkanie, które trwało1,5 godz., wyczuwalna była dobra atmosfera. W odpowiednich momentach panowała zupełna cisza, np. podczas wystąpienia naszego gościa honorowego oraz w trakcie prezentacji multimedialnej. Natomiast podczas turnieju pokoleń był kulturalny doping, rozlegały się gromkie brawa, na twarzach rysowały się uśmiechy, był też wspólny śpiew z zespołem. Po zakończeniu spotkania jego uczestnicy wyrażali życzenie, by tego typu imprezy odbywały się częściej, co na pewno weźmiemy pod uwagę :)

 

Justyna von Justyna

Dziś na kole obejrzeliśmy wspólnie spot MAP. Cieszymy się, że znalazła się tam nasza fotka, chociaż trochę nam żal, że nie wszedł fragment filmu z nami – ale nic to.

Dotarły do nas dyplomy i gadżety. Nie zdążyły przed naszą prezentacją końcową, więc dostaliśmy je teraz, ale na razie tylko gadżety – dyplomy na którymś z apeli szkolnych.

Zrobiliśmy też gazetkę podsumowującą:

i strzeliliśmy sobie pod nią fotkę:

Ta chyba lepsza? :)

Justyna von Justyna

20.02.2012

pożegnanie..

No, to by było na tyle… Zakończyliśmy już projekt, ale …………. jeszcze takie drobnostki ………………………………………………..

Odpowiedzieliśmy na pytania ankiety i podsumowaliśmy naszą pracę. Wiemy już na pewno, że podoba nam się praca w projektach. Mamy jeszcze  zamiar w tym tygodniu zmienić naszą gazetkę na korytarzu szkolnym :) Wyślemy też notkę o zakończeniu projektu do gminnego czasopisma i na stronę www szkoły – damy tam linka do filmu z prezentacji końcowej.

Było bardzo miło, dziękujemy za pozytywne komentarze na temat naszej pracy, za systematyczne odwiedzanie naszego bloga.

Teraz czas na odpoczynek. Przed nami noc filmowa, wycieczka i inne atrakcje :)

Justyna von Justyna

Dnia 9 lutego odbyło się podsumowanie naszego projektu w postaci publicznej prezentacji. Zaprosiliśmy przedstawicieli UGiM Węgliniec, w tym inspektora d/s oświaty, panią Dyrektor naszego Gimnazjum, Samorząd Szkoły Podstawowej z ich opiekunem, Samorząd Gimnazjum z przewodniczącym, przewodniczących klas, a także kierownika schroniska, który niestety nie mógł się stawić z ważnych rodzinnych powodów.

Przedstawiliśmy nasz blog projektowy, prezentację ppt o naszym udziale w projekcie, film z wyjazdu do Schroniska, spot o naszym zespole, photoblog i facebook z naszymi kontami. Rozdawaliśmy ulotki, zorganizowaliśmy także malutki quiz i otrzymaliśmy zaświadczenia o wolontariacie.

Nasza prezentacja (TUTAJ) pomimo małej tremy wypadła bardzo dobrze :)

Serdecznie pozdrawiamy. :)

Justyna von Justyna

Następna strona »

css.php