Drobny kryzys .

autor: dnia: 18 maja 2011

Niestety… mimo, że nie jestem liderką zespołu, cała czarna robota spadła na moją głowę. Osoba, która zgodziła się na rolę lidera, zupełnie się nie wywiązuje z jego zadań. Ani z zadań lidera, ani z zadań członka grupy. Można powiedzieć… że po prostu to olał. :/ Tak więc to ja muszę troszczyć się o wszystko naraz. Rozdzielanie zadań… swoją drogą na siebie wzięłam niemal wszystko. Przygotowanie ankiety, jej późniejsze opracowanie, porozmawianie z pedagogiem szkolnym, który zajmuje się szkolnym wolontariatem i późniejsze przygotowanie prezentacji, tak, że dla reszty mojej jakże „wspaniałej” grupy zostaje jedynie zrobienie quizu do gry i przygotowanie planszy. Jeśli i z tego się nie wywiążą… powstanie… problem, na którego rozwiązywanie niestety nie mam już sił.

Ankiety według lidera zostały rozdane w zeszłym tygodniu, jednak dopiero dziś widziałam, jak dawał je nauczycielce, by ta dała je swojej klasie. Więc to także opóźnia całą pracę. Ale przedstawię ją tutaj.

1. Czy interesuje Cię los innych ludzi lub zwierząt? TAK / NIE2. Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś osobie potrzebującej pomocy? TAK / NIE3. Czym według Ciebie zajmuje się wolontariat?

2. Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś osobie potrzebującej pomocy? TAK / NIE

3. Czym według Ciebie zajmuje się wolontariat?

4. Czy słyszałeś/aś o jakimkolwiek funkcjonującym wolontariacie? TAK /NIE5. Jakie znasz sposoby działania wolontariatu?

5. Jakie znasz sposoby działania wolontariatu?

6. Czy działałeś/aś kiedyś w wolontariacie? TAK / NIE7. Jeśli tak, to co robiłeś w jego ramach? 8.

7. Jeśli tak, to co robiłeś w jego ramach?

8. Jeśli miałbyś/miałabyś możliwość dołączenia do szkolnego wolontariatu, czy byłbyś/byłabyś tym zainteresowana? TAK / NIE

:)

Ciąg dalszy~

autor: dnia: 10 maja 2011

Niestety przez drobne problemy za równo z komputerem jak i internetem nie mogłam wcześniej zamieścić postu, za co baaardzo przepraszam. Ponadto wizja końca roku po raz pierwszy dla mnie jest wizją iście przerażającą. Oceny, oceny, oceny i… projekt. Nawał roboty  i ani chwili dla siebie. Muszę więc nadrobić drobne braki w postach jednym, długim ale i nie nudzącym ;)

Jaki jest nasz Cel?

- zachęcić uczniów naszego gimnazjum do uczestnictwa w wolontariacie

- zapoznać ich z ogólną jego ideą

A jakie będą Efekty działania?

- prezentacja multimedialna dotycząca wolontariatu

-gra szkolna „wolontariat”

Co do tej pory udało nam się zrobić? Ankieta odnośnie oczywiście wolontariatu. W jak najszybszym czasie postaram się zamieścić jej wyniki na blogu.

A tak coś od siebie pewnie też się przyda :) Jak pisałam na wstępie… Za równo ja, jaki reszta członków mojego zespołu jesteśmy nieco zestresowaniu wizją przyszłego prezentowania efektów naszej pracy. Na domiar złego,  nauczyciele nie szczędzą nam prac domowych. Mam ogromną nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i osiągniemy, to, czego oczekujemy od siebie :)

Zaczynamy!

autor: dnia: 29 marca 2011

Już sama wizja robienia jakiegokolwiek projektu nie przywitała się w naszej klasie z entuzjazmem. Czemu się dziwić? Coś zupełnie nowego, nie mamy nawet możliwości odwołania się do prac z zeszłych lat. No ale jednak zawsze ktoś musi postawić ten pierwszy krok ;)

O ile tematy projektów dla reszty klasy brzmiały w miarę sensownie, to z kolei projekty odnoszące się do prezydencji napawały nas wręcz… przerażeniem? Początkowo nie wiedzieliśmy nawet co oznacza samo słowo prezydencja a tu jeszcze robić jakieś projekty. No ale zostaliśmy do tego wybrani, więc nie możemy się poddać od tak. Nauczyciele wybierając nas do tego nie kierowali się z pewnością przypadkiem ;) .

A jak wyglądały początki? Jak pewnie i wszyscy, także i my czuliśmy się zagubieni przemierzając strony ceo.org.pl oraz edutuby. I do tego trzeba jeszcze bloga prowadzić! Można powiedzieć chyba tylko… masakra.

A temat? Co nas skłoniło do wyboru tego a nie innego tematu? Po części do tego przyczyniła się niedawna wizyta w naszej szkole Eurowolontariuszy z Portugalii i Hiszpanii. I to nas skłoniło do zagłębienia się nieco bardziej w sprawy wolontariatu. Chcemy zarówno sami dowiedzieć się na ten temat więcej, jak i przekazać innym te wiadomości w przystępny sposób a także zachęcić do udziału w nim.

Zatem życzcie nam powodzenia ;D

css.php