Szczegóły kampanii ;)

Miałyśmy wiele pomysłów na kampanię społeczną, ale ze względu na to, że były święta wraz z długą przerwą świąteczną, zaplanowałyśmy działania w szkole.

 

Chcemy, aby w naszej szkole było jeszcze sympatyczniej i serdeczniej, dlatego zaplanowałyśmy pracę wokół hasła „ Polubmy się „

 

Nasze zadania zaplanowałyśmy do realizacji w czasie 5 dni.

 

Wykonałyśmy dwa plakaty ( każdy w dwóch kopiach). Jednego dnia nasze hasło namawiało uczniów do pozdrowienia się uśmiechem, drugiego dnia  zachęcałyśmy do delikatnego przytulania się. Aby nagłośnić naszą akcję, zanim powiesiłyśmy w kilku miejscach plakaty, wybrałyśmy się z misją do wszystkich klas (jedenaście oddziałów) i poinformowałyśmy o zaplanowanych działaniach.

Uczniowie i pracownicy szkoły z wielkim entuzjazmem podeszli do naszego konkursu na najładniejszy uśmiech.

Zorganizowałyśmy go, ponieważ chciałyśmy  propagować miłe i uśmiechnięte buzie, zależało nam także o nagłośnieniu naszej akcji, a aparat fotograficzny na pewno spowodował poruszenie wśród uczniów.

Poprosiłyśmy panią pedagog , panią sekretarkę i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego o udział w komisji konkursowej, które wybrała najprzyjemniejsze uśmiechy. Wydrukowałyśmy zdjęcia, przygotowałyśmy wystawę, którą umieściłyśmy na holu naszej szkoły oraz podsumowałyśmy konkurs w czasie zorganizowanego apelu.

Dzięki życzliwości rodziców z Rady Rodziców kupiłyśmy dla wszystkich uczestników cukierki. Naszym małym sukcesem jest to, że jednym ze zwycięzców w konkursie został kolega z naszej klasy, który chyba jeszcze nigdy nie wygrał żadnego konkursu. Dzięki nam odniósł swój mały sukces, na pewno było mu miło.

Namówiłyśmy również koleżanki i kolegów z naszej klasy do wykonania ulotek

Ponieważ opiekunem naszej grupy jest polonistka, nie trudno było przygotować ulotki na zajęciach.

Wiemy również, że do kampanii społecznej przygotowują się uczniowie klasy I gimnazjum (zainspirowani naszymi poczynaniami) , będą namawiać do rzetelnego segregowania śmieci.