Teledyski, które nas inspirują

Tak jak poprzednim razem, kiedy mieliśmy ustalić jaki film obejrzelibyśmy jeszcze raz, decyzja zapadła jednogłośnie, tak jeśli chodzi o teledysk to tu zdania były podzielone. Każdy z nas ma zupełnie inny gust muzyczny i każdego inspiruje coś innego, dlatego postanowiliśmy, że każdy z nas wybierze swój ulubiony.

Marta :   Eleni – Po słonecznej stronie życia (https://www.youtube.com/watch?v=haNOjvPoAy4&feature=youtu.be)
„Wybrałam ten teledysk, ponieważ bardzo mi się podoba. Został on nagrany w Grecji – rodzinnym kraju artystki, która śpiewa piosenkę, a która na stałe mieszka w Polsce. Moim zdaniem klip jest wyrazem tęsknoty za rodzinnym krajem i ukazuje wiele pozytywnych emocji. Natomiast słowa piosenki świetnie współgrają z obrazem, nadając mu lekki rytm, wpadający w ucho. ”

Paulina : Black Sabbath - God Is Dead?  (https://www.youtube.com/watch?v=OhhOU5FUPBE)
” W moim przypadku wybór był naprawdę trudny, ponieważ jest wiele takich klipów, które mają głębokie przesłanie i są inspirujące. Jednak postanowiłam skupić się właśnie na tym, ponieważ treści, jakie zawarte są w tym pozornie nie skomplikowanym nagraniu poruszają istotny temat. Największą rolę odgrywają  tu symbole, to dzięki nim wyłapujemy to co zespół stara się przekazać. Jeśli chodzi o muzykę, to tutaj nic dodać, nic ująć – moim zdaniem jest doskonała. Oglądając to człowiek uświadamia sobie, ile zła jest na świecie i jak nasza pasywność przyczynia się do jego narastania. Za każdym razem gdy oglądam ten klip wyłapuję z niego coraz więcej treści i to jest w nim niesamowite. Trzeba kilka razy zobaczyć, żeby zrozumieć jego przesłanie. ”

Agata : Tom Odell – Another Love (https://www.youtube.com/watch?v=MwpMEbgC7DA)
Zarówno teledysk jak i muzyka dają wiele do myślenia. Ukazana tam jest burzliwa miłość, która nie jest tak „bajkowa” jak ją opisują. Pokazane są sceny kłótni między piosenkarzem a jego dziewczyną. Pod sam koniec dowiadujemy się, że dziewczyna porzuca muzyka. Przejawiają się tam etapy miłości od uwielbienia, kłótni przez nienawiść i porzucenie.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge