Przygotowanie pracy domowej z TIK !

Wył.

Trzy tygodnie temu pani od języka angielskiego zadała nam na zadanie przetłumaczyć wyrazy z angielskiego na polski za pomocą internetu. Podpowiedziała nam, że możemy użyć transleterów typu : google ! Nastpnie każdy miał ułożyć kilka zdań z tymi wyrazami. Kiedyś pani od historii kazała nam poszukać w obrębie Krakowa jakie się znajdują klasztory. Nikomu to nie sprawiło problemów i każdy przyniósł wydrukowane informacje.

Komunikacja !

Wył.

Za pomocą internetu możemy komunikować się przez różne łączniki i strony społecznościowe, np. Gadu-Gadu, nasza-klasa, facebook, skype, tumblr czy twitter. Jest to bardzo dobry sposób komunikacji, ponieważ gdy np. mamy jakiś problem z zadaniem, a koleżanka czy kolega dostępni są na jakimś łączniku zawsze możemy do nich napisać. Sama korzystam z takiej formy komunikacji !:)

TIK na lekcjach !

Wył.

W naszej szkole na zajęciach z języka angielskiego , języka polskiego i historii stosujemy TIK. Na języku polskim i historii najczęściej korzystamy z tablicy interaktywnej oraz z różnych stron interntowych , typu : wikipedia. Natomiast na języku angielskim wchodzimy na różne strony z grami, łamigłówkami oraz zadaniami , które są po angielsku. Bardzo podoba mi się taka lekcja , natomiast nie którym uczniom nie. Koledzy z mojej klasy uważają, że za mało korzystamy z tej tablicy. Natomiast według mnie jest idealnie, lekcje są o wiele ciekawsze niż przed tem. Zawsze się lepiej uczy i zapamiętuje więcej informacji z danej lekcji przez taki bajer :)

Konkurs na wiersz :) Zgłaszam się !:D

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu, na napisanie wierszu o szkole. Zebraliśmy wiersze z klas V – VI i podam dwa wiersze. Jeden mój i mojej koleżanki z klasy , a drugi dziewczyny z V klasy. Więc zaczynam !:D

„Szkoła”

Moja szkoła jest wesoła,
supr fajna, kolorowa.
Tu się nigdy nikt nie nudzi,
tylko zawsze grzecznie uczy.
To nic, że trzeba wcześnie
rano wstać i do szkoły
szybko gnać.
Wszyscy czekają rankiem
na Ciebie, byś poczuł się
jak w niebie !
Tu bardzo dużo uczniów jest,
bo nauczyciele są THE BEST !

Ten wiersz napisała, uczennica klasy V Natalia Czubaj.

„Nasza szkoła”

Nasza szkoła jest jak
wielka rodzina.
Z nauczycielami przyjemna jest
każda chwila.
Wszyscy radośnie ten czas spędzją,
niektórzy tu pierwszą miłość
swą poznają.
Powygłupiasz się z kolegami,
nauczyciel groźnym
okiem spojrzy czasami,
lecz tak naprawdę
nie ma się czego bać,
bo szkoła może
Ci wiele dać !

Ten wiersz jest napisany przeze mnie (Aleksandrę Hylę), i przez moją przyjaciółkę (Izabelę Stanecką).

Krajobrazy Polski !

Wył.

Siemka ! Dzisiaj zaczeliśmy robić projekt ,, Krajobrazy Polski” :) Każdy projekt robiony jest w Microsoft Power Point. Składa się z kilkunastu slajdów, w których mają być zamieszczone :
1. Pas nizin :
- pas pobrzeży (pobrzeże szczecińskie, pobrzeże koszalińskie, pobrzeże gdańskie)
- pas pojezierzy (pojezierze pomorskie, pojezierze mazurskie, pojezierze wielkopolskie).

2. Pas wyżyn :
a) wyżyna :
- lubelska,
- kielecka z Górami Świętokrzyskimi,
- krakowsko – częstochowska,
- śląska.

3. Pas kotlin podkarpackich :
a) kotlina :
- sandomierska,
- oświęcimska.

4. Pas gór :
- Sudety,
- Karpaty.

To na tyle :) Czekajcie na następną notkę :) See you later !

Debata szkolna !

Cześć ! Opowiem Wam o debacie szkolnej ! Kiedy w szkole obchodziliśmy dzień patrona , to po wielkiej uroczystości , postanowiliśmy zrobić ,, debatę szkolną ”. Polegała ona na tym , że każdy miał swoją kartkę i czytał bardzo ciekawe punkty. Następnie pięknie je przekształcaliśmy i nasza pani od języka angielskiego : mgr Ewa Kozysa Pasierbek , zapisywała to wszystko na tablicy. M.in. znalazł się punkt o tym, że do szkoły nie nosimy telefonów komórkowych, ipadów, Mp3 oraz innych, jednak możemy z nich korzystać tylko za zgodą nauczyciela ! Myślę, że podoba się wam mój blog :) Czekajcie na następne wpisy ! Cześć !

css.php