Zapraszamy do obejrzenia naszego fotocastu :-)

Czerwiec 14th, 2012 by bartolini20095

 

W naszej prezentacji pojawił się błąd w nazwisku reżysera „Nienormalnych”. Twórcą tego filmu jest oczywiście Jacek Bławut.  Przepraszamy. Ach, te chochliki…

Czekamy na komentarze  ;-)

Prezentujemy Wam fotokast z naszej nocy filmowej

YouTube Preview Image

Głosujmy na blog PRZYJACIELE !!!

Czerwiec 8th, 2012 by bartolini20095

Apelujemy do wszystkich kinomaniaków o wsparcie blogu naszych szkolnych kolegów. Blog PRZYJACIELE jest nominowany do konkursu na najpopularniejszy blog w ramach programu Szkoła z klasą 2.0

Głosowanie potrwa do 12 czerwca. A więc kinomani, do dzieła!

FESTIWAL PROJEKTÓW

Czerwiec 8th, 2012 by bartolini20095

Szóstego czerwca w naszym gimnazjum  odbył się Szkolny  Festiwal Projektów, podczas którego gimnazjaliści prezentowali swoje projekty przygotowywane przez cały rok.

My, czyli  Magdalena Bork  i Aleksandra Gancarczyk – przedstawicielki szkolnych kinomaniaków, również przedstawiłyśmy nasz, a dokładniej opowiedzieliśmy o Nocy Filmowej zorganizowanej z okazji podsumowania  rocznej przygody z filmem.  Krótko zdałyśmy relację z przygotowań i przebiegu nocy oraz zaprosiłyśmy wszystkich do obejrzenia fotocastu z imprezy.

Mimo że nasz projekt nie uzyskał tytuł Projektu Roku 2012, to udało nam się podbić serce samej pani dyrektor!

Sam fotocast umieścimy na blogu już w poniedziałek. Cierpliwości  ;-)

Noc Filmowa

Marzec 27th, 2012 by bartolini20095

Nocni kinomaniacy w komplecieNoc z czwartku na piątek (23/24 marca) spędziliśmy w szkole na długo oczekiwanej Nocy Filmowej. Impreza rozpoczęła się o godz.19.30, ale kilkoro z nas pojawiło się w murach szkoły wcześniej, by przygotować salę ( wynieść ławki, zdobyć materace, podłączyć  sprzęt…) Gdy już wszyscy dotarli na miejsce zaopatrzeni w śpiwory, poduchy i góry jedzenia, rozpoczęliśmy naszą przygodę z filmem. Po warsztatach związanych z filmem dokumentalnym obejrzeliśmy obraz z pakietu Filmoteki Szkolnej. Byli to ” Nienormalni” J.Bławuta, wzruszający film o dzieciach specjalnej troski. Po seansie zastanawialiśmy się nad znaczeniem tytułu filmu oraz nad miejscem osób niepełnosprawnych umysłowo w naszym społeczeństwie. Pani Mirka podzieliła się z nami refleksjami na temat swojej   pracy z dziećmi w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym w Bytomiu. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy filmy reprezentujące trzy różne gatunki: dramat ” Zło”,thiller „Osada”oraz komedię „Ona to on”. O północy, w ramach walki ze snem, rozegraliśmy na sali gimnastycznej mecz piłki siatkowej. Rewanżowy mecz powtórzyliśmy jeszcze o siódmej rano.

Na koniec dodam, że wszyscy trzymaliśmy się dzielnie łącznie z p.J.Kudlik i panią  M.Kowalską- Onyszkanycz.

Prosimy kinomaniaków o  komentarze ;-)

Orły odleciały!

Marzec 21st, 2012 by bartolini20095

fot. z www.stopklatka.pl19.03.2012 odbyła się gala rozdania prestiżowych polskich nagród filmowych: Orłów. Galę prowadził Maciej Stuhr. Wśród nominowanych filmów najwięcej nagród otrzymała „Róża”, aż 7! pozostałych laureatów możecie sprawdzić w linku: http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/orly-2012-roza-najlepszym-polskim-filmem. My również gratulujemy zdobywcom. Może kiedyś któremuś z nas uda się zdobyć tę nagrodę? :)

Jackie Chan

Marzec 16th, 2012 by bartolini20095

Jackie Chan- Urodzony 7 kwietnia 1954 w Hongkongu. W pierwszym filmie zagrał w wieku 8 lat

Ukończył szkołę w 1971 w wieku 17 lat. W 1972 nawiązał współpracę z Bruce’em Lee. Wystąpił w  ”Wejściu smoka” jako kaskader i statysta.

Następnie pracował w restauracji gdzie otrzymał przydomek „Jackie”.  Jackie wrócił do Hongkongu i zaczął być rozpoznawany. Nawiązał współpracę z Yuenem Woo-Pingiem u którego w 1978 zagrał w dwóch filmach.

Obecnie aktor prowadzi kilkanaście restauracji, firm, grywa w filmach i śpiewa. W roku 2008 odbyła się premiera filmu Zakazane królestwo, w którym zagrał wraz z Jetem Li. W roku 2010 na ekrany trafił remake słynnego filmu Karate Kid, gdzie Jackie zagrał wraz z Jadenem Smithem.

To była krótka notka biograficzna na podstawie Wikipedii. Jestem ciekaw, jakie wy ogladaliście filmy z udziałem Jackie Chan’a. Może znacie też jakieś kawały o nim?

Ulubiony film ?

Marzec 15th, 2012 by bartolini20095

Aby dać Wam szansę wykazania się na naszym blogu, postanowiliśmy zapytać o wasze ulubione filmy. Zapewne każdy z Was ma swój ulubiony gatunek filmowy bądź film, do którego często powraca. Zapraszamy do wypowiedzi na ten temat. Nie ograniczajcie się tylko do podania tytułu, czy określenia „fajny”. Liczymy, że dowiemy się czegoś więcej :-) Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Najaktywniejsi mają szansę na kolejną KARTĘ KINOMANIAKA !

 

 

Znamy już datę Nocy Filmowej

Marzec 10th, 2012 by bartolini20095

Noc Filmową planujemy  z piątku na sobotę ( 23/24 marca). Przebiegnie ona pod hasłem: GATUNKOWY ZAWRÓT GŁOWY. Wstępnie mamy zamiar obejrzeć trzy ( może cztery)  filmy reprezentujące rożne gatunki filmowe.

W związku z przesunięciem daty naszej imprezy

dajemy wam możliwość  zdobycia kolejnej KARTY KINOMANIAKA.

Można powalczyć o nią jeszcze przez dwa tygodnie marca. Zapraszamy do aktywności na naszym blogu.

Listę uczestników nocnego maratonu podamy wkrótce na szkolnej tablicy ogłoszeń.

Kurs internetowy zaliczony na medal!

Marzec 1st, 2012 by bartolini20095

 

Miło nam zakomunikować, że nasza ekipa filmowa ukończyła z powodzeniem trzymiesięczny kurs internetowy dla uczniów w ramach projektu „Filmoteka Szkolna.Akcja” Każdy z uczestników otrzymał  stosowne zaświadczenie.Program kursu pozwolił naszym kinomanom zdobyć szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji filmowej.

PROGRAM KURSU:

1.Historia polskiej kinematografii.

2.Analiza języka filmowego.

3.Sztuka pisania recenzji filmowych.

4.Scenariusze filmowe.

5. Podstawy pracy z kamerą i montażu.

Gratulujemy!

Każdy z uczestników został również uhonorowany pamiątkowym emblematem.

Wręczeniu  zaświadczeń i medali :-) towarzyszyła podniosła atmosfera, nie obyło się bez wzruszeń i łez ;-)

 

Zacięta walka o kartę kinomaniaka lutego dobiegła końca!

Luty 29th, 2012 by bartolini20095

 W decydującym pojedynku liczyli się tylko dwaj kinomaniacy

o pseudonimach Xx..Karolina..B..xXo oraz MaJZel  :-)  

Między nimi toczył się zażarty bój.

Zwycięzcę poznaliśmy o północy 29 lutego.

 Wyniki przedstawiają się następująco:

MaJZel 61 komentarzy

Karolina 28 komentarzy

Kartę kinomaniaka zdobył Jarek Szary

GRATULUJEMY WYGRANEJ !!!