Inspirujący teledysk

Lubię słuchać muzyki od czasu do czasu, ale stosunkowo rzadko oglądam teledyski – gdy już włączam jakiś klip, wolę w pełni zdać się na słuch.

A jednak ostatnio miałem okazję obejrzeć naprawdę dobry – moim zdaniem – teledysk w kinie. Mianowicie „Tyle nadziei, tyle młodości” reżyserii Bartosza Kowalskiego. Tekst autorstwa Adama Nowaka, w wykonaniu jego i Sylwii Wiśniewskiej. Muzyka autorstwa Karima Martusewicza.

Nie jest to może pierwsza reklama tego filmu, jaka pojawiła się w kinach, niemniej jednak dopiero po obejrzeniu teledysku w pełni przekonałem się do filmu. Doskonale dobrane ujęcia z nagrań do kolejnych tonów i słów (cudowna pieśń), i do tego dograne sceny z powstańcami pełne subtelnego uroku – to wszystko sprawia, że przez krótką chwilę przeżywam specyficzną mieszankę uczuć, której nie odczuwałem chyba jeszcze przy żadnym filmie; mieszankę dumy, wzruszenia, podziwu i być może odrobiny lęku (świadomość, że młodzi ludzie walczyli w warunkach przywodzących na myśl koniec świata robi swoje).

YouTube Preview Image
Kategoria: Bez kategorii
Data: 21 maj 2014

Zostaw komentarz

*

CommentLuv badge


css.php