Teledysk, który mnie inspiruje

Chciałabym podzielić się z wami teledyskiem, który mnie motywuje do myślenia a przede wszystkim ogromnie wzrusza. Jest to animacja.  Wybrałam właśnie ten teledysk ponieważ – moim zdaniem – jest całkowicie inny niż wszystkie pozostałe. Ukazuje historię życia starego już człowieka, przedstawia miłość, śmierć, ból, cierpienie, wojnę, samotność, przyjaźń. Pokazuje, że życie każdego człowieka składa się z chwil radosnych, ale także z nieszczęść. Każdy człowiek kiedyś się zestarzeje, będzie musiał przeżywać śmierć swoich bliskich, młodość przeleci a życie nie jest wieczne. Oczywiście teledysk może nieść inną treść dla każdego z nas, w zależności od interpretacji i wrażliwości odbiorcy.

Twórcą teledysku jest wytwórnia antiBOOM.

YouTube Preview Image

 

 

 

Top Ten reżyserów

Przedstawiam wam listę moich dziesięciu ulubionych reżyserów wraz z tytułami tych filmów, które najbardziej mi się podobały ;)

Na pierwszym miejscu na mojej liście uplasował się wspaniały Clint Eastwood:

5553144396_e655c6d71d_z  FILMY: „Oszukana”, „Gran Torino”, „Za wszelką cenę”,

2. Frank Darabont

The Majestic Premiere FILMY: „Zielona mila”, „Skazani na Shawshank”

3.David Fincher

The Curious Case of Benjamin Button photocall in Paris

FILMY: „Zaginiona dziewczyna”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”

4. Christopher Nolan

christopher

FILMY: „Incepcja”, „Bezsenność”, „Memento”

5.Robert Zemeckis
robertFILMY: „Lot”, „Forrest Gump”

6.Nick Cassavetes
Nick CassavetesFILMY: „Pamiętnik”, „Bez mojej zgody”

7.John Polson

Tropfest New York 2013 In Brooklyn's Prospect Park On June 22ndFILM: „Siła strachu”

8.Martin Scorsese

martinFILM: „Pianista”

10. Barry Sonnenfeld

barry-sonnenfeld1FILM: „Szalone wakacje na kółkach”

Co myślę o polskich filmach

Hej,

Bardzo często można usłyszeć wśród Polaków taki dialog:

- Oglądamy ten film?- To jest polski film?
- Tak
- W życiu, na pewno będzie nudny

Oczywiście przedstawiłam ten dialog w bardzo uproszczonej wersji, ale myślę, że każdy rozumie, jaki jest jego główny sens. Dlaczego tak jest? Dlaczego jeśli chodzi o filmy, nie jesteśmy „patriotami”, którzy są dumni z rodzimych produkcji? ;)

Jeśli mam wyrazić własną opinię na ten temat, to mogę jedynie wypowiedzieć się na temat polskich filmów, które niedawno oglądałam.   Jednym z nich był „Mój biegun” w reżyserii Marcina Głowackiego. Myślę, że wielu z was, nawet jeśli nie widziało to chociażby słyszało ten tytuł. Jest to historia Jana Meli, który w dzieciństwie uległ poważnemu wypadkowi, został inwalidą lecz mimo to jest najmłodszym niepełnosprawnym zdobywcą biegunów . Moim zdaniem jest to bardzo dobry film, który przedstawia dokładnie zmagania i  trudności które musiał pokonywać chłopak jak również jego trudne relacje z ojcem. Na podstawie tego przykładu absolutnie nie mogłabym powiedzieć, że kino polskie jest złe.

Kolejny film – „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Tematyka w zasadzie trochę podobna, jak w produkcji Głowackiego, ponieważ jest to historia młodego chłopaka chorego na porażenie mózgowe. Myślę, że jest to kolejna udana produkcja, ponieważ film wzrusza, pokazuje tragedię rodziny chłopca, w dodatku mamy tutaj do czynienia z fantastyczną grą aktorską Dawida Ogrodnika, a więc wszystko to, czego większość widzów wymaga od filmu.

Lecz aby nie było tak kolorowo, polskie kino ma oczywiście kilka(naście) wpadek, które nie bez powodu wpłynęły na opinię ludzi o naszych rodzimych produkcjach. Omówię tylko dwa takie przykłady.

Miasto 44 głośny film Jana Komasy „o Powstaniu Warszawskim”, a w zasadzie o miłości. Myślę, że jedynym pozytywem tego filmu jest przedstawienie realiów wojny bardzo młodym ludziom może w wieku gimnazjalnym. Poza tym tematyka, która powinna budzić smutek, wzruszenie, przerażenie u mnie wywołała po prostu śmiech. Spowolnione sceny lecących kul w połączeniu z muzyką, lub scena „deszczu krwi” jest niczym z filmów science – fiction”. Film może zadowolić chyba tylko bardzo niewymagającą publiczność.

Druga porażka, to oczywiście komedia romantyczna, których w polskim kinie można znaleźć bardzo wiele ;) A konkretnie – „Jak się pozbyć cellulitu” Andrzeja Saramonowicza.Przedstawia on historię dwóch przyjaciółek, które poznają  w SPA masażystkę. Film moim zdaniem nie ma żadnego przesłania, jest nudny, pojawia się w nim wiele scen, w których nie wiadomo o co chodzi i jest totalną porażką. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, może ktoś lubi takie kino.

Podsumowując, przedstawiłam cztery przykłady filmów „najnowszych”, powstałych w przeciągu ostatnich 5 lat. Lecz często zapominamy, że polskie kino to również takie kultowe perełki jak „Seksmisja”, „Kogel – mogel”, ” Sami swoim”, „Człowiek z marmuru” czy seria „Trzy kolory”, dlatego proszę, niech te dzieła będą okolicznością łagodzącą, gdy zechcecie sądzić polskie kino ;)

Powitanie !

Hej,

Nazywam się Zuza, jestem uczennicą II klasy liceum ogólnokształcącego o profilu dziennikarskim. Bardzo lubię pisać różne artykuły, felietony, reportaże itd. ;) Od pewnego czasu zaczęłam dosłownie „pochłaniać” filmy. Gdy miałam ferie, a więc trochę wolnego czasu potrafiłam oglądać nawet po trzy filmy dziennie. Między innymi dlatego zapisałam się na kurs, chciałabym poznać historię kina, dowiedzieć się czegoś więcej na tematy związane z kinematografią. Mam nadzieję, że to będzie dobra zabawa :)