Przygotowania do kręcenia filmu

Naszym pomysłem jest, aby pokazać problemy szkolne. Jest to film pt. „5 grzechów głównych”. Chcemy pokazać problemy z jakimi mamy do czynienia na co dzień w szkole. W każdej scence pokażemy zupełnie inną sytuację. Pierwsza: ściąganie na kartkówkach, sprawdzianach, druga: bójka uczniów, trzecia: dręczenie tzw. kujonów  czwarta: obgadywanie innych uczniów., piąta: „przeszukiwanie” ucznia sprzedającego papierosy w szkole. Każda z nich będzie oddzielona przerwą szkolną. W naszym filmie wystąpimy wszyscy my, czyli grupa Roxi i dodatkowo w bójce kolega z naszej klasy. Zmontujemy nasz film w programie iMovie.

 

 

Teledysk, który nas inspiruje.

Na naszym kursie zadano nam pytanie:Jaki teledysk nas inspiruje?

Jest to teledysk do piosenki „Freedom” Pharella Williamsa. Wybraliśmy właśnie ten, ponieważ uświadamia nam, że każdy jest wolny i ma prawo decydowania o swoim życiu. Ludzie powinni sie szanować bez względu na religie, poglądy, pochodzenie, kulturę czy zwyczaje. Wszyscy ludzie są równi i każdy takie same prawa.

Top 10 reżyserów

Kim w ogóle jest reżyser?

Reżyser jest artystą odpowiedzialnym za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego. Zajmuje się nimi począwszy od scenariusza, aż po premierę. Są różne zawody reżyserów:

 • reżyser filmowy
 • reżyser teatralny
 • reżyser telewizyjny
 • reżyser dźwięku
 • reżyser radiowy
 • reżyser dubbingu

NASZA CZOŁOWA 10:

 1. James Cameron
 2. Woody Allen
 3. Roman Polański
 4. Peter Jackson
 5. Andrzej Munk
 6. Tomasz Bagiński
 7. Quentin Tarantino
 8. Xavier Dolan
 9. David Fincher
 10. Sergio Leone

Cześć Wszystkim!

Jesteśmy grupą uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Barlinku. Uczęszczamy do 2 klasy z innowacją humanistyczną. Naszymi zainteresowaniami są:film, piłka nożna i taniec. To tej grupy należą: Natalia, Natalia, Filip, Michał, Weronika.Bierzemy udział w kursie „Filmoteka Szkolna. Akcja! W tym blogu skupimy się na filmach, reżyserach, aktorach i wszystkim innym z tym związanym.