Co myślimy o polskich produkcjach filmowych?

O polskim kinie krąży wiele opinii. Jedni powiedzą, że to kicz, a dla innych oglądanie takich filmów będzie świetną formą rozrywki w wolnym czasie. Czy polskie produkcje faktycznie zasługują na taką krytykę? Czy są rodzime filmy, których po prostu nie można nie obejrzeć? W tym wpisie postaramy się przybliżyć Wam nasze zdanie o polskim kinie. :)

Uważamy, że nasza grupa wiekowa o wiele bardziej lubi produkcje zagraniczne. Pomysłowe fabuły, zaawansowane efekty specjalne, ekranizacje popularnych książek, no i nasi ulubieni celebryci w rolach głównych. Czego więcej chcieć?

Często polscy reżyserzy próbują dorównać takim filmom i idzie im całkiem nieźle. Jednak według nas, najlepsze polskie filmy to takie, których twórcy nie usiłowali stworzyć czegoś na wzór zagranicznych produkcji, ale skupili się na samej Polsce – jej kulturze, sztuce i historii.

Niestety wiele dobrych, starych filmów o historii Polski jest bardzo trudna w odbiorze, bo przecież nie każdy lubi np. filmy o wojnie, pełne drastycznych scen. Dlatego chcemy polecić filmy takie jak „Miasto 44″ czy „Kamienie na szaniec”. Uważamy, że powinny przypaść do gustu każdemu, niezależnie od wieku. Według nas te produkcje śmiało można porównywać nawet z najlepszymi produkcjami zagranicznymi i z całą pewnością jeśli powstanie więcej filmów tego typu, polskie kino bardzo się rozwinie.

Choć pewnie wiele osób nie zgodzi się z nami, sądzimy że polskie produkcje są naprawdę warte uwagi, a wśród filmów znajdzie się wiele „perełek”, które będą trzymać w napięciu, doprowadzą do łez, zaciekawią lub rozbawią.

Nie skreślajmy więc naszego polskiego kina! :)

Top Ten!!!

Cześć, w tym wpisie pokażemy Wam listę naszych 10 ulubionych reżyserów.

1. Pierwszym ulubionym reżyserem jest Peter Jackson. Jest on Nowozelandzkim reżyserem. Wyreżyserował m.in. „King Kong”, „Hobbit”, „Nostalgia anioła” „Władca Pierścieni”.

2. Drugim jest Neil Burger jest amerykańskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Nakręcił „Interview With the Assassin”, „Iluzjonista” „Szczęśliwy powrót”, „Limitless”, „Niezgodna”

3. Następnym reżyserem jest Robert Giliński. Polski reżyser, największym jego sukcesem był film„Cześć, Tereska”. Nakręcił też m.in. „Kamienie na szaniec”, „Kochaj i rób co chcesz”, „Świnki”

4. Kolejnym reżyserem jest Chris Columbus, jego największym dziełem jest „Harry Potter”, który miał aż 6 nominacji. Jego kolejnym osiągnięciem jest „Kevin sam w domu „, który jest bardzo popularnym filmem wśród dzieci oraz młodzieży.

5. Piątym amerykańskim reżyserem jest Gary Ross. Zdobył on nominacje filmem ” Igrzyska Śmierci”. Jego innymi filmami są też „Duży”, „Panienka”, „Dzielny Despero”.

6. Catherine Hardwicke wyreżyserowała film „Zmierzch”. Jest ona amerykańską reżyserką, scenarzystką i scenografką. Innymi jej popularnymi filmami są „Trzynastka”, „Intruz”, „Dziewczyna w czerwonej pelerynie”.

7. Kolejnym, już siódmym reżyserem jest Christian Ditter, pochodzący z niemiec. Stworzył film „Love, Rosie”.

8. Na ósmym miejscu znajduje się Frank Darabont, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Znany jest głównie dzięki swoim ekranizacjom dzieł Stephena Kinga, m.in „Zielona Mila”.

9. Christopher Nolan pochodzi z Anglii, jego filmy to m.in „Incepcja”, „Memento”, „Mroczny Rycerz”.

10. Ostatnim już reżyserem na naszej liście jest Quentin Tarantino. Stworzył on wiele filmów, ale najbardziej podobał nam się „Bękarty wojny”. Jego filmy są znane na całym świecie.

Mamy nadzieję, że spodobała Wam się nasza lista 10 najlepszych reżyserów. :)

Poznajcie nas lepiej !!

Cześć, jesteśmy uczniami drugiej klasy gimnazjum. Chodzimy do klasy teatralno-medialnej. Nasze imiona to : Hania, Kasia, Alan, Damian oraz Sebastian. Mamy 14 lat. Interesujemy się aktorstwem, filmem, teatrem oraz sportem. Często w szkole wystawiamy przeróżne sztuki. Naszymi ulubionymi gatunkami filmów są komedie, dramaty, filmy romantyczne, przygodowe oraz horrory. Chętnie zdobywamy nową wiedzę i doświadczenia. Bardzo lubimy chodzić do teatru. W ramach naszej edukacji często jeździmy do różnych miast, w których chodzimy do teatrów lub kin. Mamy nadzieje, że z milą chęcią będziecie czytać naszego bloga. Do zobaczenia !!!zdjęcie