Top Ten!!!

Cześć, w tym wpisie pokażemy Wam listę naszych 10 ulubionych reżyserów.

1. Pierwszym ulubionym reżyserem jest Peter Jackson. Jest on Nowozelandzkim reżyserem. Wyreżyserował m.in. „King Kong”, „Hobbit”, „Nostalgia anioła” „Władca Pierścieni”.

2. Drugim jest Neil Burger jest amerykańskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Nakręcił „Interview With the Assassin”, „Iluzjonista” „Szczęśliwy powrót”, „Limitless”, „Niezgodna”

3. Następnym reżyserem jest Robert Giliński. Polski reżyser, największym jego sukcesem był film„Cześć, Tereska”. Nakręcił też m.in. „Kamienie na szaniec”, „Kochaj i rób co chcesz”, „Świnki”

4. Kolejnym reżyserem jest Chris Columbus, jego największym dziełem jest „Harry Potter”, który miał aż 6 nominacji. Jego kolejnym osiągnięciem jest „Kevin sam w domu „, który jest bardzo popularnym filmem wśród dzieci oraz młodzieży.

5. Piątym amerykańskim reżyserem jest Gary Ross. Zdobył on nominacje filmem ” Igrzyska Śmierci”. Jego innymi filmami są też „Duży”, „Panienka”, „Dzielny Despero”.

6. Catherine Hardwicke wyreżyserowała film „Zmierzch”. Jest ona amerykańską reżyserką, scenarzystką i scenografką. Innymi jej popularnymi filmami są „Trzynastka”, „Intruz”, „Dziewczyna w czerwonej pelerynie”.

7. Kolejnym, już siódmym reżyserem jest Christian Ditter, pochodzący z niemiec. Stworzył film „Love, Rosie”.

8. Na ósmym miejscu znajduje się Frank Darabont, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Znany jest głównie dzięki swoim ekranizacjom dzieł Stephena Kinga, m.in „Zielona Mila”.

9. Christopher Nolan pochodzi z Anglii, jego filmy to m.in „Incepcja”, „Memento”, „Mroczny Rycerz”.

10. Ostatnim już reżyserem na naszej liście jest Quentin Tarantino. Stworzył on wiele filmów, ale najbardziej podobał nam się „Bękarty wojny”. Jego filmy są znane na całym świecie.

Mamy nadzieję, że spodobała Wam się nasza lista 10 najlepszych reżyserów. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge