Co myślimy o polskich produkcjach filmowych?

O polskim kinie krąży wiele opinii. Jedni powiedzą, że to kicz, a dla innych oglądanie takich filmów będzie świetną formą rozrywki w wolnym czasie. Czy polskie produkcje faktycznie zasługują na taką krytykę? Czy są rodzime filmy, których po prostu nie można nie obejrzeć? W tym wpisie postaramy się przybliżyć Wam nasze zdanie o polskim kinie. :)

Uważamy, że nasza grupa wiekowa o wiele bardziej lubi produkcje zagraniczne. Pomysłowe fabuły, zaawansowane efekty specjalne, ekranizacje popularnych książek, no i nasi ulubieni celebryci w rolach głównych. Czego więcej chcieć?

Często polscy reżyserzy próbują dorównać takim filmom i idzie im całkiem nieźle. Jednak według nas, najlepsze polskie filmy to takie, których twórcy nie usiłowali stworzyć czegoś na wzór zagranicznych produkcji, ale skupili się na samej Polsce – jej kulturze, sztuce i historii.

Niestety wiele dobrych, starych filmów o historii Polski jest bardzo trudna w odbiorze, bo przecież nie każdy lubi np. filmy o wojnie, pełne drastycznych scen. Dlatego chcemy polecić filmy takie jak „Miasto 44″ czy „Kamienie na szaniec”. Uważamy, że powinny przypaść do gustu każdemu, niezależnie od wieku. Według nas te produkcje śmiało można porównywać nawet z najlepszymi produkcjami zagranicznymi i z całą pewnością jeśli powstanie więcej filmów tego typu, polskie kino bardzo się rozwinie.

Choć pewnie wiele osób nie zgodzi się z nami, sądzimy że polskie produkcje są naprawdę warte uwagi, a wśród filmów znajdzie się wiele „perełek”, które będą trzymać w napięciu, doprowadzą do łez, zaciekawią lub rozbawią.

Nie skreślajmy więc naszego polskiego kina! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge