Teledyski, które mnie inspirują – Klaudia.

Cześc i czołem.

Wita Was dziś Klaudia, w poście o inspirującej tematyce, dosłownie. W tym oto poście, który macie przed sobą, ukażę Wam kilka teledysków, które mnie w jakiś sposób inspirują, intrygują. Jestem tym typem osoby, która słucha różnych rodzajów muzyki, najczęściej słucham rock’a, aczkolwiek nie gardzę blues’em, tak więc ze strony muzycznej najprawdopodobniej wyjdzie mi niezła mieszanka (i tak z góry wiem, którego zespołu będzie najwięcej). Natomiast jeśli chodzi o klipy filmowe, to także nie mam sprecyzowanego gustu, podobają mi się różnorodne klipy. To co? Może ja już zakończę wstęp i przejdę do klipów, aby Was nie zanudzic.(:

 

YouTube Preview Image

Na dobry początek Lana Del Rey – Summertime Sadness. Wybrałam ten teledysk, ponieważ od pierwszego wejrzenia urzekło mnie jego intrygujące wykonanie. Strasznie mi się podoba, zapewne ma na to także wpływ emocjonujący głos Lany, który sam w sobie oddaje piękno piosenki, a teledysk jest  idealnym dopełnieniem piosenki. Muszę przyznac, iż Lana ma naprawdę w większości świetny teledyski, dlatego też w tym przypadku kierowałam się tym, że to moja ulubiona piosenka tej wokalistki.

YouTube Preview Image

U2 – Please. Tak ja w przypadku Lany: teledysk jest wspaniałym dopełnieniem nieziemskiej piosenki. Całośc jest przepiękna, nawet bez genialnego wokalu oraz instrumental’u teledysk porusza serce, jest smutny, a zarazem piękny, tak samo jak i piosenka. Każdy element jest w im niezbędną częścią układanki, która tworzy całośc, o której ciężko (o ile w ogóle się da) zapomniec.

YouTube Preview Image

U2 – Song For Someone. Jeny, po raz kolejny świetny teledysk. Zapewne widząc go nie dostrzegacie w nim nic nadzwyczajnego, wyjście mężczyzny z więzienia… Ale, po pierwsze teledysk jest świetnie wykonany, dodatkowo historia ukazana w teledysku jest odzwierciedleniem piosenki. Kolejny świetna piosenka U2, ze świetnym teledyskiem.

YouTube Preview Image

U2 – Ordinary Love. Po raz trzeci świetny teledysk (w tym wypadku dokładniej lyric) tego samego zespołu. Bardzo lubię taką formę teledysków, tu prezentuje się ona naprawdę ciekawie. Jest ona dośc nietypowa, w większości lyric napisy są dodawane komputerowo, natomiast tu widzimy klasycznie pisany lyric, który został fajnie zmontowany pod piosenkę. Pojawia się tu dużo niestandardowych form, od których aż ciężko oderwac wzrok, sama wielokrotnie oglądając lyric zwalniałam jego tempo.

YouTube Preview Image

Avicii – Waiting For Love. Zostawiłam ten klip, zwany liryc na sam koniec, jako miłe zakończenie posta. Szczerze powiedziawszy, to liryc dużo bardziej podoba mi się od oryginalnego teledysku. Przedstawia on piękną historię prawdziwej przyjaźni, która w moim odczuciu właśnie przez to, iż jest animowana porusza dużo bardziej niż teledysk. Po mimo tego, że piosenka jest energiczna i z pozoru wesoła, to sam tekst jest nieco smutny, choc jednocześnie optymistyczny (ta skomplikowana kobieca logika…). Lyric oddaje jego piękno, nawet nie znając tłumaczenia tekstu, większośc z Nas jest w stanie zrozumiec przekaz piosenki, dzięki lyric’owi rzecz jasna.

Na tym kończę posta. Gdybym miała więcej czasu na pewno wymieniłabym więcej teledysków, w tym jakiś Polski, aczkolwiek ostatecznie jestem zadowolona ze swoich wyborów. Tak jak pisałam we wstępie – jest to niezła mieszanka. Od bluesa, przez rock, skończywszy na muzyce klubowej. Ech, ja tu o muzyce, a post miał się tyczyc głównie teledysków. Niestety, ale nie jestem w stanie zmienic tego, iż zawsze oglądając teledyski, uwzględniam także piosenki, które bardzo wpływają na mój odbiór teledysku.

Żegnam, miłego.

~Klaudia.

Mały Książe- recenzja

Wczoraj byłam z przyjaciółką na filmie pt. Mały Książę. A raczej na filmo-bajce skierowanej do dużych dzieci :)

Dla kogo? O czym ? Co zmienia ? Czy lepszy od książki ?

Dla kogo?

Otóż jak napisałam już wcześniej film a może bajka dla dużych dzieci które zrozumieją przesłanie filmu. :)

 O czym ?

O dorastaniu
O tym że dorosnąć nie musi znaczyć zapomnieć
O tym jak ludzie stają się korpo-zombie
O tym co jest naprawdę ważne

Co zmienia ?

Na pewno spojrzenie na pewne „małe” rzeczy. Film uświadamia że w życiu najważniejsi są przyjaciele i ludzie których kochamy i że czasem trzeba coś stracić żeby przekonać się ile dla nas znaczyło.

Czy lepszy od książki?

Osobiście uważam że tym razem film jest lepszy od książki. W filmie było to „coś”  czego w książce mi brakowało. Od razu mówię że czytam dużo więc ową książkę również przeczytałam co idzie w parze z tym że mam porównanie :) .

 //Marta

 

Recenzja filmu: ,,Paranormal Activity inny wymiar”

Cześć :) z tej strony Julia :)

Niedawno byłam w kinie na filmie Paranormal activity inny wymiar. Chciałam zrecenzować ten film.

Film opowiada o przeciętnej Amerykańskiej rodzinie z małą córeczką, która właśnie obchodzi Święta Bożego Narodzenia. Dziewczynka wkrótce zostaje opętana przez demona ,, Tobiego”. Pewnego dnia Ryan ojciec małej Leily znajduje kamerę i taśmy z dziwnymi nagraniami. Kamera nagrywa niecodzienne zdarzenia a w domu coraz częściej występują zjawiska paranormalne. Dziewczynka rozmawia z wyimaginowanym przyjacielem Tobim. Tobi coraz bardziej osacza rodzinę…

YouTube Preview Image

Występują:

Chris J. Murray – Ryan

Brit Shaw – Emily

Ivy George – Leila

Chole Csengery – Katie

Jessica Tyler Brown – Krisi

Paranormal-Activity-inny-wymiar-3maxresdefault

Uważam ,że w filmie występowali doborowi aktorzy. Film miał dopracowane szczegóły np. moim zdaniem :) dziewczynka Leila kichneła a Katie na nagraniu z przed 20 lat odpowiada ,,na zdrowie ” to było dosyć przerażające ale ciekawe :) .Niestety film więcej miał wad niż zalet. Gdy ojciec odnajduje tą starą kamerę to przez nią widać demona .Jest on przedstawiony jako ,,czarna maz” i sądzę ,że to psuje cały film. Ta animacja tego demona jest raczej śmieszna a nie straszna :) Lubiłam pozostałe części serii filmów Paranormal Activity bo wyglądały jakby były nagrywane naprawdę np. gdy spada szklanka czy cos niewidzialnego się porusza, to nadaje (moim zdaniem więcej strachu i realistyczności :) ). Następna rzecz , która mnie zawiodła to efekty np. trzęsienia ziemi.W pozostałych częściach ,,trzęsienie ziemi ” było bardziej realistyczne, w tej częsci to było zrobione komputerowo przez co efekt za bardzo nie wyszedł. Na końcu jednak brakuje najważniejszego- dalszych losów Katie.

Moim zdaniem film był dobry ale pozostałe części wyszły lepiej. To tylko moja opinia każdy ma własną ;)

 

 

 

Troche na temat dzisiejszych bajek których odbiorcami są dzieci 3+ a czasem i mniej..

Piękne bajki na których wychowali się nasi rodzice odchodzą w zapomnienie…Te fajne bajki które naprawdę pokazywały czym jest dobro, a czym zło…Ich już prawie nie ma w telewizji bo na ich miejsce wchodzą bajki brutalne..Pokazujące że robienie krzywdy drugiej osobie jest w sumie fajne i w porządku..A najgorsze jest to że osobami które wymyślają te bajki są właśnie ludzie dorośli.. A potem wszyscy są zdziwieni dlaczego poziom agresji u dzieci wzrasta i dlaczego dzieci dość szybko uczą się przeklinać oraz przestają mieć szacunek do siebie nawzajem, do rodziców, a w końcu do wszystkiego..Ale dlaczego właśnie te bajki podobają się dzieciom ? Akurat te bajki pełne agresji i te które pokazują dzieciom że znęcanie się nad słabszymi jest normą… A więc widz oczekuje akcji.. My nastolatkowie i ludzie dorośli też lubimy te „śmieszne” filmiki w których krew się przelewa litrami…Ludzie po prostu jak twierdzą naukowcy w ten sposób właśnie oglądając takie filmiki chcą  w jakiś sposób ukoić własne emocje .. Często urażoną dumę po niepowodzeniu…No dobrze skoro to wiemy to wszystko powinno być jasne ..

Rozumiem to

Top Ten reżyserów szalonych dziewczyn.(:

Wiecie kto zaczyna pisać tego posta? Nie, nie wiecie? Otóż z tej strony Klaudia, jedna z trzech redaktorek tego bloga, która dziś zaczyna Top Ten ulubionych reżyserów. Ja robię jedną piątkę a Marta drugą. Proste? Proste. A więc do dzie… A nie, zapomniałam wspomnieć jeszcze o kilku ważnych informacjach, (heh, na razie jest jedna, ale przezorny zawsze ubezpieczony) takich jak ta, że reżyserzy są dodani w obojętnej nam kolejności. Jak wiecie (lub nie) każda z nas jest inna, dużo nas łączy, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że mamy różne gusta, dlatego też wyznaczenie dziesiątki reżyserów od najlepszych do dobrych na pewno nie należałoby do przyjemnych. I skończyło się na jednej informacji… Dobrze, po tym mało interesującym wstępie (niestety, najtrudniej jest zacząć) przejdźmy do pierwszej piątki reżyserów.

YouTube Preview Image

*Piosenka z filmu ,,Gnijąca Panna Młoda”, która opowiada historię Emily Tima Burtona. Mam tylko nadzieję, że odtworzy się cała piosenka z napisami.*

,,Umieraj, umieraj, wszyscy odchodzimy

I choćbyś się krył

I możesz się też modlić!

To i tak obrócisz się w marny proch i pył.”

~Kościotrup bez imienia. 

tim-burtonTen uśmiechnięty pan to Tim Burton - zdecydowanie mój ulubiony reżyser. Pochodzi on z Ameryki, a liczy sobie 57 lat. Jest naprawdę utalentowaną i niesamowitą osobą, kto by pomyślał patrząc na jego twórczość, że nie skończył on nawet liceum? Po mimo nie ukończonego liceum dostał się na wydział animacji, a swoją karierę zawodową animatora rozpoczął nie byle gdzie, bo w Walt Disney. Według mnie ma on po prostu talent, jego filmy mają w sobie pewną ”magię”, którą ciężko opisać słowami. ,,Gnijącą Pannę Młodą” obejrzałam już około pięciu razy i za każdym razem byłam tym filmem zauroczona. Klimat, który stwarza, gra na emocjach widzów, czarny humor, w filmach animowanych ujmująca grafika… Wszystko to w jego filmach zawsze robi ogromne wrażenie. Przede wszystkim jego filmy są ”jakieś”, są jego i to czuć. Mają głęboki przekaz i choć zazwyczaj odgrywają się w świecie fantastycznym to i tak nawiązują one do historii realnych.

Jedne z najlepszych dzieł Tima Burtona:

- ,,Gnijąca Panna Młoda”,

-,,Miasteczko Halloween”,

-,,Edward Nożycoręki”,

-,,Sok z żuka”,

-,,Wielkie oczy”.

YouTube Preview Image

*Polecam obejrzeć teledysk oraz wysłuchać piosenki, bo warto.

Tytuł i autor: 9 Crimes – Damien Rice.

Film: Sala samobójców.*

url

Jan Komasa - polski reżyser i scenarzysta filmowy, liczący sobie 34 lata. W swoim niedługim życiu nakręcił 8 (no 7, ponieważ ,,Powstanie Warszawskie” zmontował z oryginalnych taśm z roku 1944, ale cii…) filmów, z czego za połowę z nich zdobył sporo wyróżnień. Z tego co zauważyłam Komasa interesuje się tematem II Wojny Światowej oraz okresem powojennym, oprócz tego bliski jest mu temat młodzieży z problemami. Jego filmy robią wrażenie, począwszy od interesującego scenariusza oraz utalentowanej obsady aktorskiej, skończywszy na oprawie (montażu) oraz ścieżce dźwiękowej. Potrafi przenieść widza do świata filmowego, zmusić go do myślenia, grać na ludzkich emocjach.

Jedne z najlepszych dzieł Jana Komasy:

-,,Miasto 44”

-,,Sala samobójców”,

-,,Powstanie Warszawskie”.

YouTube Preview Image

*,,Hymn to the Fallen”- John Williams.

Z filmu: Szeregowiec Ryan.

images

*Ech, a miało być tak ładnie… Dwójka pierwszych reżyserów widnieje elegancko po prawej stronie i nagle trzeci nie chce usadowić się po prawej stronie.*

Steven Spielberg - amerykański reżyser, scenarzysta oraz producent filmowy. Jeden z najlepszych reżyserów zagranicznych.(; Niekwestionowanie jego mocną stroną jest gatunek science-fiction. Ma na swoim mnóstwo kultowych filmów, których aż wstyd nie znać. Filmy dopracowane od A do Z, dopełnione świetną ścieżką dźwiękową.

Jedne z najlepszych dzieł Stevena Spielberg’a:

-,,Park Jurajski”,

-,,Szeregowiec Ryan”,

-,,Indiana Jones” (cała seria),

-,,Lista Schindlera”,

-,,A.I. Sztuczna Inteligencja”.

YouTube Preview Image

*Tytuł i wykonawca: Tristan&Isolda – Richard Wagner.

Film: Melancholia.*

Lars-von-trier290

Lars von Trier - bardzo kontrowersyjny duński reżyser. Porusza intrygujące, a zarazem bardzo ciężkie tematy. Zazwyczaj tworzy dramaty psychologiczne, aczkolwiek równie dobrze potrafi tworzyć komedie. Opinie o nim krążą różne, dla jednych jest wybitnym reżyserem, natomiast drudzy uważają go za beztalencie, głównie dlatego, że jest zwolennikiem minimalizmu w sztuce filmowej. Przywiązuję największą wagę do historii, to ona jest w jego filmach najważniejsza. Jego filmy nie są dla każdego, bywają naprawdę brutalne, dodatkowo nie brakuje w nich scen erotycznych. Podsumowując: albo uwielbia się filmy Lars’a, albo się ich nie cierpi.

Jedne z najlepszych dzieł Larsa von Trier’a:

-,,Antychryst”,

-,,Melancholia”,

-,,Przełamując fale” (pierwsza część Trylogii Złote Serce),

-,,Idioci” (druga część Trylogii…),

-,,Tańcząc w ciemnościach” (trzecia część Trylogii…).

JamesWan

James Wan - australijski reżyser, producent oraz scenarzysta filmowy. Na swoim koncie ma niewiele filmów, z których prawie wszystkie to horrory. Jego filmy przerażają nie krwawymi scenami, lecz mrocznym i tajemniczym klimatem. Horrory paranormalne to zdecydowanie jego mocna strona.(;

Jedne z najlepszych dzieł Jamesa Wan’a:

-,,Obecność”,

-,,Śmiertelna cisza”,

-,,Naznaczony” ,

-,,Szybcy i wściekli 7”.

Klaudia napisała co miała, kolej Marty :)

John R. Leonetti

Znalezione obrazy dla zapytania rezyser annabell

Ten pan jest reżyserem wielu horrorów po których strach iść do łazienki w  nocy :) ) Jest on reżyserem oraz fotografem telewizyjnym. Wygląda bardzo spokojnie, aczkolwiek nie wiem skąd ma pomysły na takie filmy :) )

Annabelle

Obecność

Naznaczony

Roman Polański

Roman Polański

Polski reżyser,aktor,scenarzysta i producent filmowy nagrodzony Oscarem, Złotą Palmą, Złotym Globem. Jedne z najciekawszych filmów P. Romana:

Morderstwo

Gdy spadają anioły

Pianista

Menno Meyjes

O tym panu właściwie brak informacji :( czyżby coś ukrywał ? :P

Wiem tyle że ma na swoim koncie jeden z moich ulubionych filmów pt „Chłopiec z Marsa” i to mi wystarczy ,aby powiedzieć że jest świetnym reżyserem

Steve Carr III

Ten pan natomiast jest reżyserem komediowym :)

Jego dzieła :

Małolaty u taty

Następny piątek

Movie 43

Mark Herman

Angielski reżyser i scenarzysta ma na swoim koncie filmy takie jak:

Chłopiec w pasiastej piżamie

Miasto nadziei

Miodzio

 

okes.

Nie jesteśmy gorsi..! – Czyli coś na temat Polskich filmów i kina.

Młodzież nie chętnie sięga po polskie filmy ale dlaczego tak jest? Przecież polskie filmy nie są w niczym gorsze od tych zagranicznych…

Uważam że dzieje się tak ponieważ Polska próbuje być drugą Ameryką i to dosłownie to co było modne w Ameryce (i ogólnie za granicą, mam na myśli oczywiście te kraje które są „do przodu”) za jakiś czas będzie modne w Polsce. Polacy nie doceniają swojego kraju jego kultury i tego co kraj nasz (piękny bo jakże by inaczej) oferuje…A oferuje dużo może nie jesteśmy jak Niemcy itp. Ale czy chodzi o to żebyśmy wszyscy byli tacy sami?!

Wracając do filmów, tak jak wspomniałam Polacy rozpaczliwie gonią za zagraniczną modą (nawet nie kupują ciuchów Polskich projektantów, którzy naprawdę są oryginalni i pełni energii, a potem wszyscy wyglądają jak klony) :( Tak samo jest moda na filmy….Każdy film który stanie się popularny za granicą błyskawicznie zdobywa popularność w Polsce…A skoro Polacy oglądają w większości  filmy zagraniczne to także oglądalność Polskich spada..:< i tym samym (przez właśnie małą oglądalność) mają opinie słabych po które nie warto sięgać. Osobiście uważamy (jako grupa) że polskie filmy są świetne (dobre po polskie) tylko musimy (Polacy) nauczyć się doceniać to co oferuje nasza ojczyzna. Bo kto ma to docenić jako pierwszy jak nie my. :)

Oczywiście Polska miała też kilka przebojowych filmów które nawet my (wybredni Polacy:)) doceniliśmy.

na szczęście są projekty pokazujące nam Wybrednym ;) że polska nie gorsza w kwestii filmowej jednym z tych projektów jest właśnie Filmoteka Szkolna. Akcja! Która pomaga nam się rozwijać pod kątem filmowym i odkryć w sobie inny niż dotychczas sposób oceny filmów.

Tych polskich zwłaszcza:).

asto 44ms sa. samobojcow

Dlaczego jako przedstawicieli fajnego Polskiego kina wybrałam akurat te 3 filmy? A już się tłumaczę :)

Miasto 44 oprócz „miłości w czasie apokalipsy” pokazuje nam świetnie co działo się na powstaniu i jak zawzięcie walczyli o Polskę Polacy. Sala samobójców świetnie zwraca uwagę na problem akceptacji w społeczeństwie oraz na to jak wiele młodych osób nie radzi sobie właśnie z brakiem akceptacji, zauważenia przez innych itp. Miś jest po prostu świetną komedią która bawi i nas, naszych rodziców i dziadków :) )

~Marta