Top Ten najlepszysh reżyserów.

2008 Cannes Film Festival - Palme d'Or Closing Ceremony - Arrivals1. Roman Polański

Wybitny reżyser , jeden z najlepszych a świecie naszą uwagę szczególnie zwrócił dzięki niesamowitemu dramatowi pt. ‚ Pianista ‚. Film ukazuje ciężkie czasy drugiej wojny światowej. Film w całości można obejrzeć TUTAJ.

KI

2.Krzysztof Kieślowski

Także jeden z najlepszych reżyserów w Polsce i na świecie. Swym talentem na trwałe zapisał się w historii kinematografii. Jednym z jego najlepszych dzieł jest trylogia ‚Trzy kolory’. Można je w całości obejrzeć TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

janusz

3.Janusz Nasfeter

Bardzo dobry reżyser który zainteresował nas filmem pt. ‚Abel, twój brat’. Film dostępny jest w pakiecie filmoteki szkolnej. Film w całości można obejrzeć TUTAJ. Zareżyserował jeszcze inne filmy jak np. ‚Motyle’ , które można obejrzeć TUTAJ.

ja4.Jacek Borcuch

Bardzo dobry reżyser jednego z najlepszych moim zdaniem polskich dramatów, a mowa o filmie pt. ‚Nieulotne’. Jacek portretuje młodość z czułością, ale i tęsknotą. Świetne dzieło, skłania do głębokiej refleksji. Film w całości można obejrzeć TUTAJ.

wod5.Woody Allen

Jak moglibyśmy zapomnieć o tak znakomitym reżyserze jak i scenarzyście i aktorze. Jednym najbardziej lubianym przez nas filmem są ‚Zakochani w Rzymie. Film można obejrzeć TUTAJ.

Tim_Burton_by_Gage_Skidmore

6. Tim Burton

Genialny człowiek i zarazem reżyser, wyreżyserował między innymi ‚Alicja w krainie czarów’ jak i wiele innych powalających filmów np . ‚Gnijąca panna młoda’ . Pierwszy podany można obejrzeć TUTAJ , a drugi TUTAJ.

lincz7.David Lynch

Bardzo dobry w swoim fachu, zainteresował san swoim filmem pt. ‚Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną’. Który w całości można obejrzeć TUTAJ.

Quentin-Tarantino-Roots-Cover8.Quentin Tarantino

Jeden z naszych ulubionych filmów został wyreżyserowany właśnie przez niego, a mowa oczywiście o ‚Django’. Który można obejrzeć w całości TUTAJ.

pic9.Małgorzata Szumowska

Świetna polska reżyserka i nie tylko. Naszą uwagę zwróciła filmem ‚W imię’. Który można obejrzeć w całości TUTAJ.

ostpor05070610.Andrzej Wajda

I na samą końcówkę jeszcze jeden polski reżyser. Oczywiście filmem który nas zainteresował jest ‚Wałęsa. Człowiek z nadziei ‚. Który można obejrzeć TUTAJ.

Mamy nadzieje że podoba wam się nasza lista top 10 , pozdrawiamy ;) !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge