Recenzja filmowa ‚Schody’

Film reżysera ,pt. „Schody” to jeden z krótkometrażowych filmów pochodzących z pakietu filmoteki szkolnej.

 

Opowiada historię człowieka, o nieokreślonej płci,czy wieku, o symbolicznej posturze, który błądzi po labiryncie tytułowych schodów.Krąży szukając wyjścia, końca,celu, czy też po prostu sensu daneg labiryntu.Na samym początku raz się potyka, ale wstaje i brnie dalej w głąb.W końcówce filmu natrafia na wysokoustawione stopnie. Wchodzi na nie mając nadzieję, że znajdzie drogę ucieczki, jednak dzieje się zupełnie inaczej, mianowicie upada i staje się jednym ze schodków, na samym szczycie, umierając w ten sposób.

Interpretuję to dzieło reżysera jako symbolikę życia, w którym zawsze czegoś szukamy, natrafiamy na przeszkody, jednakże pokonujemy je, ale i nie zawsze osiągamy sukcesy. Labirynt schodów ma znaczenie symboliczne jako wielkie cmenatrzysko.

 

Film na wysokim poziomie. Głęboko porusza, zarazem pobudza do refleksji. Pozostawia dużo pytań. Czarnobiała kolorystyka nadaje tajemniczości. Zakończenie zaskakuje(choć nie wiem jak będzie w państwa przypadku, gdyż zakończenie juz zdradziłam).Film dla osób z wyobraźnią. Na mnie wywarł duże wrażenie. Wszystkim polecam obejrzeć go i poświęcić chwilkę na przemyślenia.

 Oliwia Arent, Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge