W reżyserii…

Zadanie które sprawiło mi troszkę problemu, ponieważ nigdy nie robiłam rankingu TOP reżyserów, a jak już zdarzyło mnie się wybrać ulubionych, to nie było ich 10, ale ze trzech! Jednak postaram się przedstawić wam moje TOP TEN REŻYSERÓW.

Pierwsze zaszczytne miejsce i bez żadnych sporów zajmuje

tim-burton

TIM BURTON

Nie dość, gdy oglądam jego filmy przechodzą mnie ciarki, to w dodatku każdy film trafia w moje gusta. ;)

Filmy  ”Edward Nożycoręki”, „Ed Wood”, „Jeździec bez głowy”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Gnijąca panna młoda” i ostatni „Swenney Todd”, „Alicja w krainie czarów”. Ci którzy mnie znają dokładnie wiedzą dlaczego akurat wymieniłam TE filmy. Podobnie jak Pan Burton, jestem zafascynowana aktorem który w każdym z tych filmów wczuł się idealnie w rolę… Oczywiście chodzi mi tutaj o cudownego Johnego Deep’a. <3

Drugie miejsce…

Steven_Spielberg_Masterclass_Cinémathèque_Française_2_cropped

STEVEN SPIELBERG

No kto choć raz nie oglądał przynajmniej jednej części ( mojej ulubionej serii przygodowej) „Indiana Jones”? No kto?! Albo przynajmniej nie słyszał o wspaniałym Mr. Jones.

Kto nigdy nie usłyszał historii o wyspie na środku oceanu na której żyją wyhodowane dinozaury?

Lub horror z 1975r. przez który w dzieciństwie zapewne większość z nas, gdy leciał on w telewizji znikała sprzed ekranów, by nie widzieć jak „Szczęki” rozszarpują ludzi!

A może Kosmita o imieniu E.T. z 1982r. , czy film który wzrusza do łez „Czas wojny” z 2011r.

Nic więcej nie dodam na ten temat, bo chyba wiadomo o co mi chodzi.

Kolejne miejsce zamykające TOP 3 zajmuje

roman-polanski-wenus-jest-kara-fot-szymon-kobusinski

ROMAN POLAŃSKI

Miałam duży dylemat kto ma wejść na to miejsce (podobnie jak pomiędzy I i II miejscem) , ale już tłumaczę dlaczego wybrałam tego reżysera.

Nie lubię horrorów, a jednak zdarza mnie się czasem obejrzeć jakiś… Tak mniej więcej raz na miesiąc. Jednak gdy zobaczyłam film którego tytuł słyszało większość z was, a mianowicie „Dziecko Rosemary” , nie ruszyłam żadnego strasznego filmu przez dobre 4-5 miesięcy. Ale to nie dlatego zasłużył on sobie na moje trzecie miejsce.

Film dzięki któremu Pan Polański zdobył moje serce, to „Pianista”. Wzruszający film historyczny, który każdy z nas powinien obejrzeć.

Kolejne już 4 miejsce…

139924-george-lucas

GEORGE LUCAS

No kto z was nie słyszał tego nazwiska? Zapadło ono do historii kina.

Jest to twórca mojej kolejnej ulubionej serii filmów „Star wars”/”Gwiezdne wojny”.

5 miejsce…

OB-WZ660_columb_DV_20130409133923

CHRIS COLUMBUS

Stworzył filmy takiej jak „Mrs. Doubtfire”, ”Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna” czy znanej każdemu z nas cudownej serii „Harry Potter”.

No i oczywiście jakbym mogła nie wspomnieć o naszym cudownym chłopcu ;) „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”, był on również reżyserem tych filmów bez których święta nie mogłyby się odbyć.

6 miejsce…

wenn2754515

ROB MARSHALL

Jest odpowiedzialny za dwa wspaniałe musicale ( jeśli ktoś czytał zakładkę „O mnie”, wie o co chodzi)mianowicie „Into the woods” oraz „Chicago” , i dlatego zajął 6 miejsce. Jak również uwielbiam film „Wyznania Gejszy” czy najnowszą część „Piraci z Karaibów”.

7 Miejsce…

Woody-Allen-1

WOODY ALLEN

Uwielbiam jego komedie romantyczne, które za każdym razem poprawiają mi humor. Podziwiam go za jego wspaniałą twórczość.

8 miejsce…

923534-alfred-hitchcock

ALFRED HITCHCOCK

Nie potrafię tego wytłumaczyć, mam pewien sentyment i niech tak zostanie ;) Film przez który znalazł się na tym miejscu to „Ptaki”.

9 miejsce…

928659-christopher-nolan

CHRISTOPHER NOLAN

Jestem wielką fanką superbohaterów, a ów reżyser jest odpowiedzialny za filmy takie jak „Człowiek ze stali”, „Mroczny rycerz” czy po prostu „Batman: początek”.

I ostatnie miejsce zajmuje…

Greek Theater

QUENTIN TARANTINO

Za jego klasyki i wyjątkowy styl, który kryje w takich filmach jak „Django”, „Kill Bill” czy „Desperado”.

Nie przepadam robić rankingów, bo nigdy nie potrafię wyczerpująco uzasadnić dlaczego „tak właśnie jest, jak jest”. Ale i tak dla mnie, TA TOP 10 będzie najlepsza. <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge