Nasze filmy ; )

Postanowiliśmy, że może pokażemy Wam filmy, które tworzyliśmy już trochę wcześniej. Filmy te tworzyliśmy na konkurs ” Mój niezwykły dzień „, którego organizatorami był Miejski Ośrodek Sztuki i nasze gimnazjum. Oba zostały docenione. Jeden troszkę więcej, drugi trochę mniej… ” NOWA ” zajął pierwsze miejsce, a ” TRZYNASTKA ” czwarte. Jednak najważniejsze, że my jesteśmy z nich w 100% zadowoleni, bo przecież były to nasze pierwsze poważne filmy.   Tworzenie ich sprawiało nam wielką frajdę i pozwoliło nam poznać się nawzajem, a w niektórych przypadkach nawet rozpoczęło przyjaźń…

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Nasza animacja

Chcielibyśmy pokazać Wam nasze kolejne dzieła, które realizowaliśmy razem z Kołem Filmowym. Są to trzy bajki, wykonane na podstawie miejskich legend. Mały przekonać innych, że miasto kryje wiele tajemnic, które związane są z jego urokliwymi zakątkami. Sama realizacja zajęła nam ponad rok. Zdarzało się, że spotykaliśmy się w soboty i pracowaliśmy do późnego popołudnia. Każde zdjęcie, każdy ruch postacią, czy tłem musiał być precyzyjny, aby w efekcie postacie nie poruszały się jak roboty. ; ) Jednak było warto, bo sam efekt jest bardzo zadowalający. Legendy miały premierę w gorzowskim kinie „60 krzeseł”. – O Jeziorze Błotnym (tragiczna historia śmierci pary zakochanych, która kończy się pięknym przesłaniem), -O smokach nad Gorzowem – O żelaznej rybie (z niej możemy się dowiedzieć, gdzie kiedyś stał w mieście ratusz).

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Pomysł na film

„Będzie to dokument o szpitalu. Będziemy obserwować  ludzi, którzy tam przebywają, jak i codzienne ich zachowania. Chcemy pokazać, że można spotkać tam różne pokolenia, od starszych ludzi do niemowląt, które dopiero przyszły na świat.” – krótka informacja o tym jak będzie wyglądać nasz film.

Muzykę weźmiemy pewnie z programu montażowego lub z bezpłatnych dźwięków np. www.jamendo.pl
Aktorami będą ludzie, którzy akurat w tym okresie przebywać będą w szpitalu w Skwierzynie.

Teledysk

Teledyskiem, który nas inspiruje może być „Cisza” Kamila Bednarka. Dziewczyny z grupy są jego fankami. ; )

YouTube Preview Image

Jego piosenka „Cisza” zainspirowała nas, aby wykonać animację poklatkową techniką wycinankową. Oto ona:

YouTube Preview Image

 

Top Ten Lista

Oto nasza Top Ten Lista. Zapraszamy do czytania i komentowania.

 

Na pierwszym miejscu w naszym Top Ten uplasował się:

Roman Polański
Wybitny reżyser polskiego pochodzenia, którego cenimy szczególnie za film „Pianista”. Pokazał nam historię Władysława Szpilmana, polskiego pianisty, który walczy o życie w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej. Niewątpliwie do sukcesu filmu przyczyniła się świetna gra aktorska Adriena Brody. Reżyser i aktor otrzymali za ten film Oskary.
Reżyser zdobył 39 nagród (w tym Oskara) i był nominowany 35 razy.

Drugie miejsce zajął:

Andrzej Wajda
Cenimy go za jego dorobek filmowy, za mocne filmy, które nie zawsze dobrze się kończą. Lubi robi filmy o historii Polski, o historycznych postaciach np. w filmach „Katyń”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.  Jak i ekranizacje powieści np. „Pan Tadeusz”. Jako pierwszy filmowiec w polskiej historii otrzymał nagrodę Oskara za całokształt twórczości filmowej.
Reżyser zdobył 36 nagród i był nominowany 40 razy.

Na trzecim miejscu jest:

Krzysztof Kieślowski
Znalazł się tu ze względu na filmy, które bardzo nas zaciekawiły. Te, które najbardziej się nam podobały to: „Trzy kolory: Niebieski”, „Trzy kolory: Czerwony”, „Trzy kolory: Biały” oraz „Amator”. Z tych czterech najbardziej lubimy jednak film „Amator”- zaciekawił fabułą i ciekawą kreacją pana Jerzego Stuhra w roli głównej.
Reżyser zdobył aż 36 nagród i był nominowany aż 26 razy.

Na czwartym znalazła się:

Agnieszka Holland
Cenimy ją szczególnie za jej film „W ciemności”, który zrobił na nas duże wrażenie. Zachwycił nas fabułą, reżyserią,  jak i świetną obsadą. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kreacja pana Więckiewicza.
 Reżyserka zdobyła 6 nagród i była nominowany 26 razy.

Według nas na piątym miejscu powinien być:

Jan Komasa
Znalazł się tu między innymi za film „Sala samobójców”, który ukazuje zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialności nastolatków oraz wpływ Internetu na codzienność w XXI w. W filmie podoba nam się gra aktorska Jakuba Gierszała.
Reżyser zdobył 12 nagród i był nominowany 10 razy.

Na szóste miejsce wybraliśmy:

Stanisław Bareja
Zaimponował nam szczególnie swoimi komediami takimi jak: „Miś”, „Poszukiwany, poszukiwana” i „Brunet wieczorową porą”. Pokazał nam jak się żyło w czasach PRLu i zrobił to w sposób zabawny i często komiczny.
Reżyser zdobył 1 nagrodę i był nominowany 1 raz.

Na siódmym znalazł się:

James Cameron
Cenimy go szczególnie za film „Titanic”, który zrobił na nas duże wrażenie i za każdym razem kiedy go oglądamy kręci nam się łza w oku. Oczywiście reżyser miał jeszcze wiele ciekawych i zaskakujących filmów. Zaciekawił nas także filmem „Avatar”, który był świetnie zrobiony.
Reżyser zdobył 23 nagrody (w tym 3 Oskary)  i był nominowany 29 razy.

Ósme miejsce zajął:

Steven Spielberg
Uważamy go za reżysera świetnych filmów, a znawcy filmu uważają go za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Cenimy go za film „Lista Schindlera”, „Szeregowiec Ryan”.  Jest współtwórcą  świetnej animacji „ Shrek” , która bawi zarówno dorosłych jak i dzieci i pewnie nigdy się nie znudzi. Zaintrygowała nas informacja przeczytana na Filmweb, że Spielberg nie uczył się reżyserii w żadnej ze szkół i jest samoukiem.
Reżyser zdobył 42 nagrody (w tym 3 Oskary) i był nominowany 78 razy.

Natomiast dziewiąte:

Woody Allen
Amerykański reżyser. Jego filmy według nas są trochę „przegadane”, ale jednocześnie bardzo oryginalne. Reżyser zaprasza do udziału w swoich filmach wybitnych aktorów, np.  Najbardziej lubiane przez nas jego filmy to: „ O północy w Paryżu”, „Zakochani w Rzymie”.
Reżyser zdobył 50 nagród (w tym 4 Oskary) i był nominowany 90 razy.

Na dziesiątym miejscu znalazł się:

Alfred Hitchcock
Znakomity brytyjski reżyser. Wymyślił gatunek  filmowy- dreszczowiec, którego stał się oczywiście mistrzem. Zaimponowały nam filmy „Psychoza”, „Ptaki”. Oglądając je, wstrzymywaliśmy dech w piersiach i baliśmy się ruszyć z miejsca. To były emocje!

Oto my

Jestem Daria. Mam 15 lat. Od 5 lat trenuję siatkówkę. W pierwszej klasie gimnazjum zaczęłam swoją przygodę z filmem. Stworzyłyśmy z koleżankami film na konkurs, a później dołączyłam do szkolnego Koła Filmowego, gdzie powstawały animacje wycinankowe, plastelinowe… Bardzo lubię filmy odzwierciedlające życie nastolatków, ale nie tylko. Takim moim ulubionym jest „Sala samobójców”. Podoba mi się nie tylko poruszona historia, ale także połączenie filmu i animacji komputerowej.

Jestem Jula. Też mam 15 lat. Także trenuję siatkówkę. Moim największym hobby jest śpiewanie, jednak bardzo lubię też robić filmy z resztą grupy z Koła Filmowego. Zawsze jest przy tym dużo zabawy, ale też ciężkiej pracy. Jednak sprawia mi to przyjemność. ; )

Mam na imię Jakub i mam 15 lat uczęszczam do gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp. Jednym z moich największych zainteresowań jest kręcenie filmów.W swoim życiu udało mi się nakręcić już ok 6 filmów biorących udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim. Jeżeli chodzi o moje faworyty filmowe są to komedie. Najlepsza komedia według mnie to”Goście,goście”. Ale oprócz filmu interesuję się fotografią oraz życiem wspólnoty jaką jest kościół.

Jestem Barnaba. Mam 15 lat. Jestem z Gorzowa Wlkp. Moimi zainteresowaniami, są gry, poszczególne sporty oraz filmy. Moja przygoda z filmami rozpoczęła się gdy miałem 10 lat. Był to mój pierwszy prymitywny film w którym były cięcia. Film był nakręcony na telefonie, o słabej jakości, ale rzecz która mi się w nim podobała to zabawa przy jego nagrywaniu. Może to zabrzmieć jak tekst z serialu, ale taka jest prawda – dobrze spędzony czas z koleżanką i przyjacielem. W następnych latach, gdy dostałem nowy telefon, zacząłem nagrywać więcej filmików tym razem w rozdzielczości 640×320. Miło je się oglądało, chwile przy jego nagrywaniu dobrze pamiętam tym bardziej, że nadal mam je na telefonie. Tym razem były to filmy bez cięć, bo mój telefon mi na to nie pozwalał, a o programach do montażu dowiedziałem się trochę później. I tu właśnie rozpoczyna się moja większa tzw. ,,kariera” z filmami. W roku 2011 w jesień razem z koleżankami i kolegami nakręciłem film na konkurs ,,Cyberprzemoc nie jest C@@l”. Zajeliśmy 3 miejsce, a w tym 2 miejsce nasi rówieśnicy ze starszej klasy. W tym samym roku stworzyliśmy film na konkurs dla Miejskiego Ośrodka Sztuki, który był organizowany przez naszą szkołę. W 2012 roku stworzyliśmy razem 3 filmy na konkursy. Były to filmy na konkursy ,,Cyberprzemoc nie jest c@@l”, ,,Narkomania” dla kina Helios, oraz ,,Mój niezwykły dzień” dla Miejskiego Ośrodka sztuki. Najbardziej zapamiętam konkurs o cyberprzemocy, ponieważ zajeliśmy drugie miejsce i dostaliśmy za nie 2 tablety. W tym roku znowu będziemy przystępować do tych konkursów po raz kolejny i mam nadzieje, że będzie tak samo dobrze lub lepiej niż w poprzednich latach. Filmami nie zajmuje się tylko w szkole, a nawet do tej pory coś tworze. Czy były by to krótkie filmiki dla zabawy, czy filmy z gier, lub zabawa z montażem, zawsze daje mi to frajdę szczególnie przy montowaniu filmów. Jeśli chodzi o ulubionego reżysera, to nie mam takiego i nie będę wymyślał, żeby po prostu był. Najbardziej co mi się podoba w filmach to akcja, fabuła, tło, a nie kto jest reżyserem danego filmu. Jednak jeśli miałbym wybrać reżysera którego lubię, to na pierwszą myśl przychodzi mi Micheal Bay którego zapamiętałem z mojego jednego z najbardziej ulubionych filmów – Transformers 3. Jeśli chodzi o polskiego reżysera to na pierwszą myśl przychodzi mi imię i nazwisko, Roman Polański. Znałem go przede wszystkim z filmów które wyreżyserował oraz głownie w roli Papkina z filmu na podstawie książki ,,Zemsta”. Zapisałem się na te dodatkowe zajęcia, ponieważ lubię tworzyć i oglądać filmy, a czasami się o nich czegoś dowiadywać. Najbardziej nie mogę się doczekać końca tych projektów, gdzie będziemy musieli w grupie stworzyć własny film, jeśli taką opcję wybierzemy, a raczej już nawet wybraliśmy.