Zapraszamy na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych

6 czerwca 2014 roku spotykamy się na Zamku Królewskim w Warszawie, na  Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Będziemy świętować, inspirować i dzielić się efektami Waszych projektów. Bez względu na to, czy realizowaliście działania w szkole, na podwórku, w dzielnicy czy mieście – zgłoście się na OPPM, czekamy do 14 kwietnia!   Czym jest OPPM? To wyjątkowe czytaj dalej »

Świętowanie i projektów podsumowanie

Każdy z projektów powstających w ramach Filmowych Pogwarek był wyjątkowy ( tak jak wyjątkowe okazały się stworzone przez młodzież animacje). Przekona się o tym każdy,kto przeczyta kolejne relacje z świąt i podsumowań projektów: w Zelgnie, Siedlikowie i Golubiu-Dobrzyniu. filmy znajdziecie w zakładce animacje uczestników, a choć część jest jeszcze w fazie postprodukcji, to już teraz czytaj dalej »

Śląska gwara w uroczystej odsłonie

5  listopada w bibliotece w Lisowicach odbyło się „ Święto Języka Ojczystego.” Był to dzień finałowy projektu ”Filmowe pogwarki” Wszyscy biorący udział mieli okazję spotkać się i podzielić się wrażeniami  z pracy. Najważniejszym punktem spotkania była premiera filmiku zrobionego od początku do końca przez dzieci pod opieką artystyczną Michała Mroza. Filmik to owoc pracy  dzieci czytaj dalej »

Uroczyste podsumowanie projektu w Krynkach

Na prezentację naszej animacji filmowej zaprosiliśmy osobiście ludzi, którym na sercu leży dobro zachowania naszego dziedzictwa kulturowego. Wszyscy zaproszeni stawili się 14 listopada o godz 16.00 w bibliotece w Krynkach. Przygotowaliśmy wystawkę z elementów , które tworzyły animację, po to by uzmyslowić gościom ile pracy trzeba było włożyć w przygotowanie 7 minutowego filmiku. Opowiedzieliśmy gościom czytaj dalej »

Montaż, czyli nadzieja w nożyczkach

Wszyscy, którzy zetknęli się z animacją poklatkową jako jej twórcy, wiedzą już, że na początku jest z nią strasznie dużo pracy – trzeba przygotować scenariusz, dekoracje, lalki, miejsce, światło, sprzęt fotograficzny; trzeba się nawycinać, namalować, nalepić z plasteliny, naprzyklejać papierów, a wszystko to, nie tracąc z oczu swojej wizji. Trzeba też od początku uzbroić się czytaj dalej »

Lubocheńska tradycja w filmie animowanym

9 listopada 2013 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się święto języka ojczystego, uroczystość podsumowująca  projekt „Filmowe pogwarki”, w którym wzięła udział Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni. Goście dopisali, przybyło prawie 200 osób. Sala była przepełniona. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy i przywitaniu gości  przez kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej -  Joannę Męcinę, jako pierwszy na scenie czytaj dalej »

Międzypokoleniowe święto w Ryczywole

Dzisiaj prezentujemy drugą relację z uroczystego podsumowania projektu, tym razem o swoim święcie opowiada zespół z Ryczywołu. Podczas uroczystości nie zabrakło gości, wzruszających momentów ani, oczywiście, filmowej premiery. Przeczytajcie relację i poznajcie animowaną wersję legendy „o powstaniu Ryczywołu”.     W dniu 07 listopada w Filii nr 6 Biblioteki Gminy Kozienice w Ryczywole uroczyście obchodzono czytaj dalej »

Aleksandrów świętuje i film prezentuje

W bibliotece a Aleksandrowie hucznie zakończyły się działania w Filmowych pogwarkach. Przeczytajcie relację i obejrzyjcie pierwszy gotowy film animowany! Działania w Aleksandrowie śledziły też lokalne media, zamieszczamy więc linki do regionalnych relacji z działań. Ostatni etap projektu to Święto Języka Ojczystego.  23 października odbył się turniej klas „Ojczysty dodaj do ulubionych”, w którym wzięły zespoły czytaj dalej »

O tym jak Królowa Bona w Krynkach zagościła

W dniach 18-19 października w kryńskiej bibliotece odbyły sie warsztaty animacji przeprowadzone przez panie z Fundacji Akcja Animacja – Elżbietę Sokołowską i Violettę Swięcińską. W zajęciach wzieła grupka z „Kółka Etnograficznego” spotykającego się w bibliotece już od roku. Czwórka uczniów z Gimnazjum w Krynkach rok temu odpowiedziała zainteresowaniem na moja propozycję zajęć , które miały czytaj dalej »

100 lat, Lukanido!

Prezentujemy krótki szkic z historii animacji. Może i was zainspiruje postać Władysława Starewicza?   Urodziny pięknej Lukanidy przeszły wiosną 2012 roku bez echa. Nikt nie upiekł tortu, nie zaprosił orkiestry, może tu i tam, wieczorem, w jakiejś niewielkiej zaciemnionej salce, spotkała się garstka jej przyjaciół. Nie było gwarno ani hucznie. Goście usiedli przy kawie i czytaj dalej »

css.php