O BLOGU

Witamy na blogu Filmowych pogwarek!

Chcemy by blog był miejscem wirtualnych spotkań ekspertów i uczestników programu. Będziecie mogli zamieszczać tu wieści o postępach pracy nad projektami i artystyczną dokumentację ze spotkań, a także komentować i śledzić postępy innych bibliotek biorących udział w programie Filmowe pogwarki.

Blog ma być dla was źródłem inspiracji do  realizacji w bibliotekach projektów młodzieżowych wokół lokalnych tradycji językowych, kultury ludowej i filmu. Będziemy wspierać was w badaniach nad lokalnymi odmianami polszczyzny, poszukiwaniach zapomnianych legend, bajek i tradycji, czy wreszcie w tworzeniu własnych animacji. Będziemy pisać o ciekawych inicjatywach,  zamieszczać artykuły oraz podpowiedzi dotyczące  tworzenia animacji i twórczych metod pracy z młodzieżą. Blog będzie dotyczył edukacji filmowej i etnograficznej. Pomogą nam w tym nasi eksperci, którzy nadsyłać będą na blogu tematy do dyskusji i wskazówki jak prowadzić badania nad językiem oraz moderatorzy, którzy czuwać będą nad publikacja treści i jej redakcją.

Ten blog tworzony jest przez wielu autorów – to nasze wspólne dzieło! Serdecznie zapraszamy do czynnego włączania się w dyskusje, komentowania, zadawania pytań ekspertom oraz wymiany doświadczeń. Liczymy na to, że stanie się on niezastąpioną platformą komunikacyjną a także będzie was inspirować i motywować do dalszych działań w bibliotekach.

bloga moderują: Maja Dobiasz, Anna Borkowska

2 Komentarzy

 • bibliotekazelgno
  26 września 2013 - 11:04 | Permalink

  pozdrawiamy:)
  jesteśmy po spotkaniu organizacyjnym i zbieramy lokalne legendy:)
  w najbliższy poniedziałek okaże się czy mamy ich wiele :)
  pozdrawiamy z zelgna

 • GBPlubochnia
  1 października 2013 - 13:45 | Permalink

  Witam serdecznie. My w Lubochni też już działamy. Jesteśmy przed warsztatami animacji , które odbędą się już w ten weekend. Robimy dekorację, ustrajamy naszego kurka, robimy kwiaty z bibuły, drzewa z papieru, atrapę wiejskiej chałupy. Dzieci są zadowolone bo będą zamiast lalek grać w filmie animowanym. Nagrywamy już ścieżkę dźwiękową do naszej animacji i pod nosem śpiewamy :
  Wiosna idzie , zima schodzi, nas kogucik boso chodzi,
  A złóscie sie po grosowi, kupcie buty kogutkowi.
  Tam za borym, za górami, leci kogut za kurami,
  Kura leci, ledwo zieje, dej mi spokój bo mum jaje.
  A dejcie nom kworte masła, bedzie sie wum córka pasła,
  a dejcie nom jojek pińć, bedzie dla wos który zinć!
  Dzinkujmy za te dary, coście num je darowali
  Dzinkujmy po drugi roz, tego roku ostatni roz.
  Żebyście tu dobrze zyli, kazde ranko winko pili,
  Winko, winko i winecko, kazde ranko śniadanecko!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php