Amatorzy aktorzy :D

1.Dominik Chrząszcz

2.Filip Nogała

3.Marlena Wojtala

4.Angelika Soboń

5.Weronika Woszczyk

Teledysk

Teledysk, który wybraliśmy ukazał się do piosenki pt. „My Słowianie”. Wykonali ją dla nas Donatan i Cleo.

Klip w ciągu 2 dni zdobył 2,5 miliona wejść.

Co sądzicie o tym teledysku ? Czekamy na wasze opinie w komentarzach :)

TOP 10 REŻYSERÓW

10.Andrew Adamson – „Shrek”

Andrew Adamson

Andrew Adamson (ur.1 grudnia w Auckland) – nowozelandzki reżyser, producent i scenarzysta .

9. Tim Burton – „Big Eyes”Timothy William Burton (ur. 1958), amerykański reżyser, producent i scenarzysta. Uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych twórców we współczesnym kinie. Odnosi zarówno sukcesy komercyjne, jak i artystyczne. Studiował w California Institute of the Arts, następnie podjął pracę animatora w studiu Walta Disneya. Realizował filmy krótkometrażowe, m.in. Vincent, nagroda na festiwalu filmowym w Chicago. 1985 kinowy debiut: familijna opowieść Pee-wee’s Big Adventure, sukces i uznanie krytyków. 1988 brawurowa komedia Sok z żuka. 1989 Batman, pierwsza część ekranizacji komiksów o superbohaterze, gwiazdorska obsada: J.Nicholson, M. Keaton i K.Basinger. 1989 współczesna baśń Edward Nożycoręki, z udziałem J.Deppa i W. Ryder. 1992 Powrót Batmana

8. Stanley Kubrick -”Dzień Walki”

Stanley Kubrick I

 

„Oczy szeroko zamknięte”Kubrick Stanley (1928–1999), amerykański reżyser filmowy. Jeden z najwybitniejszych twórców światowego kina. Przez kilka lat pracował jako fotoreporter dla czasopisma Look i był realizatorem filmów dokumentalnych. Od 1953 tworzył filmy fabularne. Cechował go znakomity warsztat realizatorski i zaangażowanie w drastyczne problemy współczesności.

7. Roman Polański – „Pianista”Polański Roman (ur. 1933), polski aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy. Urodził się we Francji (Paryż). Przed II wojną światową jego rodzina powróciła do Krakowa. Ukończył PWSF w Łodzi (1959). Aktorską karierę rozpoczął w zespole M. Biliżanki Wesoła Gromadka i Teatrze Groteska w Krakowie. Później zajął się głównie filmem. W 1963 wyemigrował z Polski i przyjął obywatelstwo francuskie.

6.  Steven Spielberg – „Park Jurajski”

Spielberg Steven (ur. 1947), amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent, obwołany „cudownym dzieckiem Hollywood”. Specjalizuje się w filmach akcji o tematyce fantastycznej. Od 1960 zrealizował ponad 50 filmów. W 1986 dostał nagrodę im. I. Thalberga. W 2002 otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Yale (Connecticut).

5. Oliver Hirschbiegel – „Diana”

Oliver HirschbiegelOliver Hirschbiegel (ur.29 grudnia 1957  w Hamburgu ) – niemiecki reżyser telewizyjny i filmowy, twórca m.in. Eksperymentu i Upadku.

4. Andrzej Wajda – „Wałęsa. Człowiek z nadziei”Wajda Andrzej (ur. 1926), reżyser, scenograf, członek Grona Nieśmiertelnych francuskiej Akademii Sztuk Pięknych (1997). Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (malarstwo, 1949) i PWSF w Łodzi (reżyseria, 1953). 26 marca 2000 otrzymał Oscara za całokształt twórczości (statuetkę przekazał do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego).

1955 debiutował filmem Pokolenie, w 1959 na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku reżyserował swój pierwszy spektakl Kapelusz pełen deszczu M. Gazzo.

3. Rob Cohen – „Szybcy i wściekli”

Rob Cohen IRob Cohen zajmuje należne sobie, wyjątkowe miejsce w najnowszej historii amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Od prawie trzydziestu lat związany jest z produkcją filmową, łącząc doświadczenia z zakresu kierownictwa produkcji, produkcji i reżyserii.

2. Woody Allen – „Zakochani w Rzymie”Allen Woody, właściwie Allen Stewart Konigsberg (ur. 1935), amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmowy. Od 1952 współpracował z prasą i telewizją jako autor humoresek, parodii literackich oraz sztuk teatralnych i opowiadań. Występował w klubach nocnych i pisywał do magazynów: Life, Playboy oraz New Yorker. Od połowy lat 60. zaczął pisać scenariusze, wystąpił także w filmach: Co słychać, koteczku? (1965, reż. C. Donner), Zagraj to jeszcze raz, Sam (1972, reż. H. Ross), Figurant (1976, reż. M. Ritt).

1. James Cameron – „Titanic”

James Cameron (2010)Cameron James (ur. 1954), amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Studiował w California State University w San Francisco. Specjalizuje się w dziedzinie tzw. efektów specjalnych. 1993 założył firmę Digital Domain zajmującą się tworzeniem i realizacją efektów specjalnych. Większość jego filmów to wielkobudżetowe superprodukcje; Titanic jest najdroższym filmem w historii kina.

Kilka słów o nas.

Jesteśmy grupą pasjonatów filmu , każdy z nas lubi inny gatunek filmu , ale wszyscy lubimy filmy komediowe , gdyż rozweselają nas w trudnych chwilach.Jesteśmy radosną grupą chcącą szerzyć wiadomości o filmie.

Już niedługo pojawi się więcej wpisów!