Bojanowo – stary nowy projekt

A więc opowiem co nie co o moim pierwszym projekcie filmowym, który był w sumie przypadkiem ;)
W 2012 roku byłem na pewnej imprezie motoryzacyjnej „Extreme Day Bojanowo„.

Pojechałem tam sam, wziąłem ze sobą aparat, stwierdziłem, że zrobię kilka zdjęć i może coś uda mi się nagrać. Aparat nie jest jakiś profesjonalny, zwykła cyfrówka Kodaka, lecz z możliwością nagrywania filmów FullHD.
Wszystkie materiały miały być dla mnie – na pamiątkę więc ujęcia nie były jakoś „super”, a dodatkowo zapomniałem w aparacie ustawić największą rozdzielczość nagrywania.
W 2013 roku z niecierpliwością czekałem na kolejną edycję „Extreme Day Bojanowo„.
Niestety mieszkający tam ludzie nie zgodzili się na kolejną taką imprezę, ze względu na „zbyt duży hałas”. Organizatorzy nie mieli tu dużo do gadania – impreza w 2013 roku nie odbyła się.

Lecz ja postanowiłem zmontować krótki filmik z ubiegłej imprezy, na początku było ustalone, że filmik będzie miał parę minut…
Obejrzałem materiały, które posiadałem, na facebooku poznajdywałem uczestników, skontaktowałem się z nimi aby dowiedzieć się czy wyrażają zgodę na wystąpienie w filmie. Nikt nie miał nic przeciwko, a nawet prosili aby podesłać im efekt końcowy.
Na początku stworzyłem taki „trailer” pełnego filmu. Nie wyszło mi idealnie, ale to był mój pierwszy montaż gdzie starałem się muzykę dobrać do obrazu.

Trailer:
YouTube Preview Image

A po kilku dniach powstała pełna wersja filmu, która faktycznie trwa prawie godzinę.
Pełna wersja filmu została udostępniona na paru forach oraz na fanpage’u „Góral trial” oraz „Stunt Bojanowo„.
YouTube Preview Image

Muszę przyznać, że montaż tego filmu był dość pracochłonny, biorąc pod uwagę, że musiałem sobie poradzić bez czyjejś pomocy.
Lecz mimo wszystko jestem zadowolony z montażu, który nie jest profesjonalny, ale wielu rzeczy się dowiedziałem, gdyż na temat dobrego montażu musiałem trochę poczytać ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge