Image

 Kołysanka

7311257.6

reżyseria:            Juliusz Machulski

scenariusz:         Adam Dobrzycki

gatunek:             Czarna komedia

produkcja:          Polska

premiera:           12 lutego 2010 (Polska) 12 lutego 2010 (świat)

Postaci wcale nie straszą tak jak na plakacie. Naprawdę Machulski nakręcił dobrą komedię dla całej rodziny. Choć, wydaje się, że jest to film o wampirach, wydaje się naprawdę fajny.
Filmowe wampiry nie boją się słońca, a zamiast w szyje, wolą wgryzać się w nogi. W rzeczywistości nie różnią się od innych mieszkańców Mazur i mają te same problemy. Nie zmieniając zbytnio cech wampirów, Machulski wraz ze scenarzystą Adamem Dobrzyckim potrafił wzbogacić ich wizerunek o typowo polskie cechy charakteru. Efekt jest przezabawny.
Jednak najbardziej należy docenić aktorów, którzy naprawdę dobrze wczuli się w swoje rolę i klimat komedii grozy. Nie bójcie się, to nie jest komedia na której można zasnąć.

Polskie filmy

 

Polskie filmy – ulubione tytuły:

- „Kogel mogel”

- „Sami swoi”

- „Drogówka”

- „Ile waży koń trojański”

- „Vinci”

- „1920 Bitwa warszawska”

- „Sala samobójców”

- „Kołysanka”

- „Dzień dobry. Kocham cię”

- „Tylko mnie kochaj”

Tak, chodzimy do kina na rodzime produkcje. Polskie fimy są w miarę dobre.

Top 10

Ulubieni reżyserzy:

1. Catherine Hardwicke

 

2. Chris Columbus

 

3. Jan Komasa

 

4. Piotr Wawrzyniak

 

5. Francis Lawrence

 

6. Lisa Azuelos

 

7. Robert Stromberg

 

8. Roman Polański

 

9. Todd Phillips

 

10. Dennis Dugan

 

Wybraliśmy ich, ponieważ są reżyserami naszych ulubionych filmów i programów ;)

Trochę o nas

my-300x198(opis od lewej :) )

Hej, mam na imię Marta, mam 15 lat. Uczęszczam do gimnazjum nr 7 w Koninie. Uwielbiam  rysować i malować,  w wolnym czasie lubię oglądać filmy, bawić się z moim psem-Tofikiem, i spotykać się z przyjaciółmi.  W przyszłości chciałabym zostać architektem.

 

Cześć! Jestem Sebastian. Mam 15 lat. Chodzę do gimnazjum nr 7 w Koninie. Uczę się grać na gitarze  w PSM II st. w Koninie. W wolnym czasie lubię oglądać filmy, słuchać muzyki, rysować. Mam psa – wabi się Rafik. W przyszłości chciałbym zostać muzykiem.

 

No hej, jestem Klaudia i mam 15 lat. Uczę się w Gimnazjum nr 7 w Koninie. Moim hobby jest oglądanie filmów i czytanie książek. Po szkole lubię spotykać się ze znajomymi i spędzać czas w centrum handlowym. Mam psa, yorka, który wabi się Dżeki, bardzo lubię się z nim bawić i wychodzić z nim na spacery. Gdy będę dorosła chciałabym zostać aktorką.

 

Siema, moje imię to Krystian,15lat. Edukuję się w Gimnazjum nr 7 w Koninie. Lubię oglądać programy TV. W wolnych chwilach próbuję spełniać swe marzenia, w przyszłości chciałbym zostać reżyserem. Mam rybki, które są magiczne i kolorowe.

 

Siemka, jestem Julia. Mam 15 lat. Jak reszta moich kolegów chodzę do tego samego gimnazjum. Lubię podróżować po świecie i poznawać nowe kultury i nowych ludzi. W przyszłości chciałabym zostać modelką lub policjantką.