PODSUMOWANIE

Udział w programie WF z Klasą był impulsem, który zmusił do dogłębnego zastanowienia się, czy lekcje wychowania fizycznego są atrakcyjne i czy uczniowie mogą realizować na nich swoje sportowe pasje.

Bardzo cennym doświadczeniem była debata, podczas której każdy mógł wyrazić swoją opinię. Również anonimowa ankieta pokazała nam plusy i minusy prowadzonych przez nas zajęć. Działania, które podjęliśmy w całym roku szkolnym z pewnością były atrakcyjne dla uczniów i można było zauważyć, że zachodzące zmiany spotykają się z ich akceptacją. Oprócz wybranych obowiązkowych działań, postanowiliśmy również skorzystać z innych pomysłów, które zaproponowali twórcy programu. Zajęcia z fitness dla dziewczyn, czy ocenianie opisowe, to tylko przykłady chęci podwyższenia jakości wychowania fizycznego. Poprzez Lokalną Akcję Sportową chcieliśmy również wpłynąć na inne środowiska, niekoniecznie związane z naszą szkołą.

Zwieńczeniem całego roku szkolnego będzie Dzień Sportu, który odbędzie się 22 czerwca (narodowy Dzień Kultury Fizycznej). W tym dniu uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zajęciach jogi, marszu nordic walking, turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego, grach terenowych, zawodach siłowych, a także będą mogli wzbogacić swoją wiedzę podczas praktycznych warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania. W tym dniu również rozstrzygniemy konkurs fotograficzny, którego tematem była aktywność fizyczna, a także podsumujemy nasze działania w programie WF z Klasą.

Uważamy, że udział w programie WF z Klasą był bardzo pozytywnym doświadczeniem, z którego będziemy mogli wyciągnąć szereg wniosków na przyszłość.

One thought on “PODSUMOWANIE

  1. Witam serdecznie!

    Gratuluję Wam ukończenia II edycji WFu z Klasą! To był bardzo aktywny, sportowy rok. Swoim zaangażowaniem i wytrwałością w pełni zasłużyliście na Certyfikat WFu z Klasą. Z przyjemnością odwiedzałam Waszego bloga, życzę udanej reszty wakacji i aktywnego wypoczynku :)

    Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie w następnej edycji naszego programu – nie wyobrażam sobie, że mogłoby Was w niej zabraknąć. Pod tym linkiem znajdziecie formularz rejestracyjny do kolejnej edycji: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/przewrot-na-wf-ie-rejestracja-do-iii-edycji

    Martyna
    WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge