Festiwal Nauki

Witajcie :)

Wczoraj w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki, na którym przedstawialiśmy projekty  edukacyjne realizowane przez uczniów z naszej szkoły. Do przygotowania projektów uczniowie wykorzystywali komputery, drukarki, aparaty i kamery cyfrowe, dyktafony.  Uważam, że Festiwal był udany.

Dziękuje Ola

Wywiad z Panią Ireną Włodarczyk

Wył.

Dnia 24.05.2012 r. w naszej szkole odbył się wywiad z Panią Ireną Włodarczyk- olkuską poetką. Spotkanie odbyło się w  ramach projektu z języka polskiego „Olkusz – miejscem kultury i ich twórców”. Uczniowie  zadawali pytania, wywiad utrwaliliśmy zdjęciami oraz filmem. Wspólnie spędzony czas uważam za bardzo udany.

 

Projekt z plastyki

Wył.

Uczniowie z naszej szkoły w ramach projektu z plastyki przeprowadzili wywiad. Oto zdjęcia z tego wydarzenia

Kolejne spotkanie projektowe

Wył.

Na ostatnim spotkaniu z języka z angielskiego robiliśmy próbę przedstawienia o Olkuszu. Spotkanie odbyło się w sali komputerowej, w której mieliśmy możliwość korzystania z dostępnego sprzętu. Próba odbyła się z powodzeniem, cieszymy się, bo 30 maja już niedługo. Wtedy odbędzie się festiwal nauki, na którym zaprezentujemy swoje przedstawienie. Oto kilka zdjęć ze spotkania:

Projekt z angielskiego

Wył.

Wspólnie z uczniami klas starszych przygotowujemy projekt edukacyjny pt.”Biuro podróży w Olkuszu”.

Wspólnie z panią Karoliną Skawińską ułożyliśmy scenariusz. Podczas spotkań przygotowujemy się do prezentacji, która odbędzie się 30 maja na szkolnym Festiwalu Nauki.

Dziękuje, Olaf

Wywiad

Wył.

Niedawno w ramach realizowanego projektu z języka polskiego ” Olkusz miejsce kultury i ich twórców” przeprowadziliśmy wywiad z Panem Olgerdem  Dziechciarzem - poetą, prozaikiem, felietonistą, autorem książek popularyzujących dzieje ziemi olkuskiej. Pan Olgerd jest bardzo interesującą osobą, która mocno związana jest z Olkuszem. Poniżej zdjęcie z wywiadu. Natomiast fragmenty wywiadu zostaną przedstawione przez naszą koleżankę Patrycję.

Dziękuje Grzesiek

Projekty ruszyły!

Wył.


Nasz kolega Daniel udostępnił nam materiały z przebiegu realizacji projektu „Olkusz miejscem kultury i jej twórców”. Z relaji wynika, iż uczniowie bardzo zaangażowali się w zbieranie materiałów.

Poniżej wybrane zdjęcia:

Dziękuję, Olaf

Projekt z Matematyki

Wył.

Pani od Matematyki powiedziała uczniom, że w ramach projektu mają zrobić grę planszową na temat ” Mój region i jego atrakcje”.

Uczniowie muszą wykonać prace do końca maja.  Uczniowie są bardzo zaangażowani w wykonanie projektu. Podczas wolnych dni spotykają się  w „podgrupach”, gromadzą wspólnie materiały i mają „burzę mózgów”.  Prezentacje prac odbędą się podczas festiwalu nauki ” Na tropach nauki” w dniu 30. 05.2012r.

Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki!!!

                     Dziękuję, Olaf

css.php