mar 09

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu

W tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu. Do eliminacji szkolnych przystąpiły cztery osoby, które chciały sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie. Do eliminacji okręgowych udało się zakwalifikować dwóm uczennicom. Dziewczyny przeszły do kolejnego etapu, aby 20 marca wziąć udział w eliminacjach centralnych w Gnieźnie. Trzymajcie kciuki:)

lut 12

Łyżwy:)

Korzystając ze sprzyjającej warunków zimowych w połowie lutego  uczniowie z  klas 1 i 3 pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego pani Mileny Jaros i Sylwii Wasilewskiej, Moniki Sobczak i pana Krzysztofa Kowalczuka brali czynny udział w zajęciach z łyżwiarstwa w Parku Moczydło, co było dla nich nie lada atrakcją. Istotą wyjścia na łyżwy było wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego dających równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu. Forma zajęć sprzyjała rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadanych, dała szansę samorealizacji i próby oceny własnych możliwości.

1 5 6 8 7 34

lis 23

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości

20 listopada Nasza szkoła wzieła udział w towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej, zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości. W turnieju brały udział trzy zaprzyjaźnione szkoły:  LXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (organizator turnieju), Zespół Szkół Elektronicznych nr 36. im Marcina Kasprzaka i Zespół Szkół Fototechnicznych.

Szkoły rywalizowały w przyjaznej atmosferze fair – play, dopingowane przez swoich kibiców.

Drużyna ze Spokojnej w składzie: Robert Krendzelak, Mateusz Zawadzki, Łukasz Szlubowski, Karol Redecki, Patryk Granecki, Piotr Duszak, Adrian Wąsowska i Jan Korczak, zajęła drugie miejsce w turnieju ustępując ZS nr 36. Gratulujemy i życzymy wszystkim wielu sukcesów sportowych

:) 123 4 5 6 8 9

 

 

 

lis 14

Sportowy Okrągły Stół

Dnia 13 listopada 2014r. w Zespole Szkół Fototechnicznych odbyła się ogólnoszkolna debata Sportowego Okrągłego Stołu, mająca na celu zdiagnozowanie stanu faktycznego lekcji WF-u w szkole oraz określenie jej stanu pożądanego.  Dyrekcja, nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie, zastanawiali się jak udoskonalić zajęcia sportowe i rekreacyjne, tak aby były one przyjemne i ciekawe zarówno dla „sportowców” jak  i osób mniej sprawnych.

Przygotowując się do debaty, uczniowie klas II-IV technikum i II-III klasy zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w ankiecie, przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego (p. Milenę Jaros, p. Sylwię Wasilewska, p. Monikę Sobczak, p. Krzysztofa Kowalczuka i p. J. Miliszewskiego). Jej celem było wstępne rozpoznanie potrzeb młodzieży oraz poznanie ich sugestii dotyczących zmian w lekcji w-f. Podczas ankiety młodzież anonimowo odpowiadała na następujące pytania:

 1. Jakie są mocne strony wychowania fizycznego w naszej szkole?
 2. Jakie są Twoje pomysły na udoskonalenie lekcji wychowania fizycznego?
 3. Jakie są Twoje pomysły na wzbogacenie sportowej bazy szkolnej?
 4. Jakie są Twoje zainteresowania sportowe?
 5. Jakie są przyczyny braku przygotowania i słabego zaangażowania uczniów na lekcjach wychowania fizycznego?

Uczniowie w ankietach szczerze opisali co lubią i co im się podoba na zajęciach wychowania fizycznego oraz czego nie lubią i jakie powinny nastąpić ich zdaniem zmiany. Zebrane wypowiedzi, zostały szczegółowo przeanalizowane przez członków Przedmiotowego Zespołu W-f i Edb. Wypracowano wnioski, które w miarę możliwości będą wdrażane do praktyki szkoły.

A jak dokładnie wyglądała nasz debata?

Sportowy Okrągły Stół został zorganizowany w sali gimnastycznej, wyposażonej w sprzęt multimedialny i nagłaśniający. Oficjalną część debaty SOS rozpoczęła pani Milena Jaros, która przedstawiła cele, założenia i zasady programu W-F z Klasą. Następnie głos zabrała pani Grażyna  Dobrzyńska-Klepacz – dyrektor ZSF, zachęcając do aktywnego udziału w debacie. Przez ponad 60 minut uczestnicy obradowali w pięciu, 12-osobowych zespołach. Główni aktorzy debaty- nasi uczniowie opracowali i śmiało przedstawili odpowiedzi na 3 pytania:

 1. Jakie są plusy i minusy lekcji wychowania fizycznego?
 2. Jakie są Twoje pomysły na urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego?
 3. Podaj 5 pomysłów na wzbogacenie bazy sportowej szkoły.

 

1836a9a11a10a13

16152112

Podczas żywej dyskusji zaprezentowali oni swoje opinie i pomysły dotyczące wprowadzenia ewentualnych zmian w zajęciach wychowania fizycznego. W miłej i przyjaznej atmosferze sformułowano następujące wnioski:

 1. Należy urozmaicać zajęcia w-f , poprzez wprowadzanie nowych dyscyplin sportowych np. unihokeja, piłki ręcznej, aerobiku
 2. Pozyskanie dodatkowych pieniędzy np. od Rady Rodziców na nowy sprzęt sportowy oraz koszulki dla szkolnych drużyn
 3. Należy zmodernizować powierzchnie parkietu na sali gimnastycznej
 4. Należy dbać zarówno o nowy jak i „stary” sprzęt sportowy
 5. Zajęcia powinny być prowadzone przy muzyce
 6. W-f powinien odbywać się na ostatnich godzinach lekcyjnych
 7. Unowocześnienie siłowni
 8. Należy w większym stopniu dbać o czystość na sali gimnastycznej oraz w szatniach i pod prysznicami

 

Kolejnym, a zarazem ostatnim punktem naszych rozważań  podczas obrad SOS-u, był wybór dwóch zadań dodatkowych, które będą realizowane w semestrze zimowym i letnim. Wspólnie ustalono, że będzie to akcja propagująca zdrowe odżywianie oraz przeprowadzenie testu sprawności MiniFit.

Podsumowując, można stwierdzić, że debata była bardzo udana. Wspólnie wypracowano wiele pomysłów na udoskonalenie zajęć sportowych w naszej szkole. Ustalono, że nauczyciele razem z uczniami będą wprowadzać zmiany, rozwijać ich zainteresowania sportowe oraz dążyć do doskonałości. Na zakończenie, warto szczególnie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w debacie oraz życzyć dużo sił i wytrwałości w realizacji założonych celów.

 

 

 

 

 

 

 

lis 13

Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych

Dnia 09 października 2014r. na terenie Hipodromu w Warszawie Wesołej, odbył się Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych. Nasza najlepsza zawodniczka Joanna Sędłak, rywalizowała z najszybszymi biegaczkami szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 2000m. Po bardzo dobrym starcie i równie dobrym biegu, nasza reprezentantka uplasowała się na wysokiej pozycji, pokonując ponad 70 rywalek. Serdecznie gratulujemy Joasi formy, wytrwałości i nienagannej postawy sportowej, bo cytując słowa ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego barona Pierre de Coubertin’a „Najważniejsze w życiu jest nie to, żeby podbijać, ale aby dobrze walczyć”.

fot. Piotr Duszak

paź 21

Pierwsza pomoc

I MIEJSCE W ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ!!!

W sobotę 27.09.2014r. z inicjatywy Młodzieżowej Rady Ochoty m.st. Warszawy odbyły się zawody pierwszej pomocy przedmedycznej. W zawodach brało udział 20 drużyn reprezentowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warszawy i okolic . Nasza pięcioosobowa drużyna w składzie:

 1. Dominika Capiga
 2. Michał Jarząbek (kapitan drużyny)
 3. Ania Radkiewicz (absolwentka)
 4. Agata Pawińska
 5. Agata Wrzosek

zajęła I Miejsce z sumą punktów 183!!! Nie mięli sobie równych.
GRATULUJEMY!!!

paź 21

Biegi przełajowe

1 miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla uczennicy ZSF

Joanna Sędłak zwyciężyła na dystansie 2000 metrów w Indywidualnych Biegach Przełajowych podczas zawodów dzielnicowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostali reprezentanci szkoły spisali się również bardzo dobrze i zajęli punktowane miejsca.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii dziewcząt :

 • Joanna Sędłak – 1 miejsce w biegu na 2000m
 • Karolina Właszczuk (2000m)
 • Helena Pomećko (1000m)
 • Ewelina Suchecka (1000m)

W kategorii chłopców:

 • Jan Korczak (3000m)
 • Patryk Mroczek (3000m)
 • Michał Grzelak (1500m)
 • Łukasz Szlubowski (1500m)
 • Patryk Kowalik (1500m)
 • Piotr Olearczyk (1500m)
 • Patryk Osuch (1500m)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów osiągniętych pozycji. Trzymamy kciuki za Joasię, która 9 października pobiegnie w biegu finałowym WOM. Życzymy powodzenia!!!

Opiekę nad naszymi biegaczami sprawuje pani Monika Sobczak.

01_DSC_833503_DSC_8013 06_DSC_8167 08_DSC_8137 13_DSC_8285 14_DSC_8151

paź 17

Zaczynamy:)

WF_Z_KLASA_tlo

Szanowni Uczniowie i Nauczyciele,
miło nam poinformować, że Nasza Szkoła została przyjęta do programu „WF z klasą”. Do działań włączyło się ponad 1500 placówek ze wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, mamy zatem ogromny potencjał, by razem wypracować nowe sposoby prowadzenia lekcji WF-u.

„WF z klasą” – to ogólnopolska akcja edukacyjna, mająca zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. „WF z klasą” ma służyć poprawie warsztatu nauczycieli i wsparciu szkół, m.in. poprzez przygotowanie opracowanych przez specjalistów propozycji zajęć.

 

 

Głównym celem programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z klasą” jest zmiana sposobu myślenia o lekcjach wychowania fizycznego w polskich szkołach. Do współpracy zaproszone są wszystkie szkoły, mające na uwadze zdrowie swoich uczniów i pragnące zmienić niepokojące tendencje w spadku aktywności młodych ludzi podczas zajęć z wychowania fizycznego. Jest to już druga edycja, ale nasza szkoła bierze w niej udział po raz pierwszy:)

Program dotyczy aktywności sportowej i rekreacyjnej dzieci i młodzieży, ma rozwijać sprawność fizyczną i wspomagać zdrowie. Jego celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach wf-u, a zajęcia te powinny być urozmaicone i dostosowane do możliwości i zainteresowań młodzieży.

 

Kadra Nauczycieli wychowania fizycznego

css.php