fototikowcy

Sprawozdanie z 1 czerwca

Dnia 1 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki oraz Dzień Sportu.
W poszczególnych salach prezentowaliśmy nasze projekty. My byliśmy w sali 25.

Rano przyszliśmy przed festiwalem, aby przygotować wszystko do prezentacji. Razem z nami w sali był zespół Agaty i Zuzi. Chwilę po 9.00 przyszła klasa Vd. Za pierwszym razem stresowaliśmy się oraz czasami czytaliśmy z kartki. Z każdym kolejnym było coraz lepiej. Następna przyszła klasa Va, później Vb i Vc. Potem mieliśmy przerwę w której mogliśmy iść do kolegów i obejrzeć ich projekty. W następnej kolejności przyszły klasy IV i VI. Zaproszenia dostali też rodzice którzy mogli przyjść zobaczyć projekty. Festiwal skończył się o godzinie 14.00.

W między czasie od godziny 9:30 do 10:00 czwarte klasy miały w sali gimnastycznej turniej dwóch ognii, w którym wygrała klasa IVd. Od 11.00 do 12.30 V klasy miały wyścigi rzędów, w których wygrała klasa Vb. Natomiast od 12:30 do 13:30 na orliku trwał mecz piłki nożnej między drużyną dziewcząt od pana Kozłowskiego i drużyną chłopaków od pana Jelonka. Mecz zakończył się wynikiem 6 do 3 dla chłopaków.

Uważamy, że Festiwal się udał i wszystko było dobrze zorganizowane, natomiast dzień sportu udał się średnio, ponieważ padał deszcz. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z Festiwalu i podobał im się nasz projekt.

MarcinMax

6 czerwca 2012 autor: kosin099 | 1 komentarz »

Umiejętności

Umiejętności które nabyłem w trakcie realizacji projektu to:

1. Umiejętności TIKowe

Potrafię obsługiwać:

a) programy: Prezi, Sony Vegas, Dokumenty Google

b) komunikatory:  Skype, Gadu Gadu, poczta elektroniczna

2. Poprawność redakcyjna:

Swobodnie redaguje tekst

Piszę poprawniej

Potrafię dokonać korekty tekstu

Odróżniam fakty od opinii

3. Blogowanie

Umiem założyć blog

Potrafię dodać widżety, grafikę, prezentację Prezi

4. Współpraca w zespole

lepiej komunikuję się z reszta zespołu

lepiej planuję

potrafię pracować pod presją czasu

umiem iść na kompromis

Max

 

 

5 czerwca 2012 autor: max1999 | Komentowanie nie jest możliwe

Moje umiejętności

1.Umiejętności TIK-owe

a) Programy i aplikacje

-Sony Vegas Pro

-Prezi

-Dokumenty Google

b) Komunikatory

-Skype

-Dokumenty Google

-Gadu Gadu

-poczta elektroniczna

2.Umiejętności redakcyjne

-zwracam większą uwagę na ortografię oraz interpunkcję

3.Blogowanie

-potrafię założyć blog

-wstawić widżety

- dodać grafikę

4.Współpraca w zespole

-planowanie

-potrafię pójść na kompromis

Marcin

5 czerwca 2012 autor: kosin099 | Komentowanie nie jest możliwe

Wirtualny spacer po szkole

Tak jak pisałem ostatnio udostępniam link do projektu (trochę późnej niż planowałem ale jest) http://www.youtube.com/watch?v=MBrV_zVRg6Y. Mam nadzieję że wam się spodoba.

Max

1 czerwca 2012 autor: max1999 | 1 komentarz »

Festiwal Nauki

Już piątek w naszej szkole odbędzie się Festiwal Nauki. W trakcie jego trwania zostaną zaprezentowane wyniki całorocznej pracy nad projektami. Poza tym prosicie w komentarzach o pokazanie fragmentu naszego filmiku. Mogę powiedzieć tylko tyle, że film jest juz opublikowany, a na bloga wstawie go dopero po Festiwalu Nauki. Tak więc spodziewajcie się, iz w piątek po południu ujrzycie nasze dzieło na blogu.

Max

28 maja 2012 autor: max1999 | Komentowanie nie jest możliwe

Opis działań w projekcie

Wreszcie… Projekt skończony. Na początku podzieliliśmy się obowiązkami i opracowaliśmy kartę projektu. Następnie zaczęliśmy nagrywać urywki filmowe oraz robić zdjęcia. Później uczyliśmy się obsługi programu Sony Vegas. W następnej kolejności formatowaliśmy materiały po to, by można je wstawić do projektu. W końcu zmontowaliśmy filmik. Natomiast w niedziele 13 maja wykonywaliśmy ostatnie poprawki. Tak wyglądała nasza praca przy projekcie.

Max i Marcin

24 maja 2012 autor: max1999 | Komentarzy: 2 »

Postępy projektu II

Jak narazie projekt posuwa się do przodu. Zaczęliśmy już montaż, dogrywamy ostatnie scenki i niedługo dodamy podkład dźwiękowy.

Max

10 maja 2012 autor: max1999 | Komentarzy: 4 »

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dziś na lekcji języka polskiego, rozmawialiśmy na temat Dnia Książki i Praw Autorskich. Korzystając z kilku artykułów, wspólnie stworzyliśmy notatkę w Dokumentach Google.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy 23 kwietnia, ponieważ właśnie tego dnia zmarł Miguel de Cervantes i Inka Garcilas de la Vega, a także urodził się i zmarł William Szekspir. Data ta wybrana została jako symboliczny dzień literatury światowej.

W 1926 roku Hiszpan Vincente Clavel Anders wpadł na pomysł obchodzenia Dnia Książki w Hiszpanii. W dniu 23 kwietnia w katalońskiej tradycji obchodzone było święto św. Jerzego. Tego dnia mężczyźni obdarowywali kobiety czerwonymi różami symbolizującym krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. W 1955r. UNESCO tę datę do swojego kalendarium jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W tym roku w Polsce, odbywać się będą spotkania z pisarzami, seanse głośnego czytania na ulicach. W księgarniach będą rabaty na książki, a kobiety obdarowywane będą czerwonymi różami. W przeddzień Światowego Dnia Książki o godz. 17, w 35 polskich miastach oraz w Strassburgu i Arucas odbędzie się finał akcji ,,5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką”, którą organizuje kilka polskich portali książkowych. Akcja odbędzie się m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Białymstoku, Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Poznanie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu. Miłośnicy książek będą mogli także obchodzić ten dzień uroczyście w warszawskim Instytucie Cervantesa, czy w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. W wielu polskich szkołach, od jakiegoś czasu działa akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W naszej klasie nauczyciele codziennie na pierwszej i ostatniej lekcji czytali nam książki. Przeczytano nam już ,,Nowe przygody Mikołajka”, a teraz jesteśmy w trakcie czytania ,,Harry’ego Potter’a i Kamienia Filozoficznego”.

O prawie autorskim musimy pamiętać i go przestrzegać, kiedy realizujemy projekty. Nie możemy ściągać z Internetu cudzych prac i plików. Należy je tworzyć samemu, ponieważ ściągając cudze prace niczego się nie nauczymy. Robiąc projekty, nauczymy się wykorzystywania źródeł internetowych, w tym grafiki zgodnie z prawem.

Kamil, Maks i Marcin

23 kwietnia 2012 autor: kosin099 | Komentarzy: 5 »

Postępy projektu

Projekt (choć dosyć powoli) posuwa się naprzód. Jak na razie jesteśmy w trakcie tworzenia materiałów (robienie zdjęć, nagrywanie filmów) do wirtualnego spaceru. Sam spacer będzie się składał z krótkich ujęć oraz fotografii  sal i korytarzy. W celu zmontowania użyjemy programów takich jak Sony Vegas czy Picasa. Planujemy ukończyć projekt najprędzej w pierwszym tygodniu maja.

Max

19 kwietnia 2012 autor: max1999 | 1 komentarz »

Brak wpisów

Jak na pewno zauważyliście od dawna nie dodaliśmy żadnego wpisu. Jednym z powodów była bardzo duża ilość konkursów odbywających się w marcu. Poza tym musieliśmy się skupić na przygotowaniach do sprawdzianu zewnętrznego. Tak więc ponownie zabieramy się za dodawanie wpisów.

Max

19 kwietnia 2012 autor: max1999 | 1 komentarz »
css.php