SZKOLNY FESTIVAL NAUKI ! ;)

Czerwiec 5th, 2011 by kasia tomaszczyk

Festival nauki już za nami ! W ubiegły czwartek w progach GP 2 zagościli naukowcy , tancerze , aktorzy i reporterzy .  Wszystko to za sprawą projektów, nad którymi pracowali i SZKOLNEGO FESTIVALU NAUKI !  Zaprosiliśmy naszych młodszych kolegów i koleżanki ze szkół podstawowych . Mieli okazje zobaczyć eksplodujący wulkan , średniowieczne zamki , maszyny proste. Mamy nadzieję,  że za parę lat to oni pokażą na co ich stać i stworzą równie niepowtarzalne projekty. Nasi goście  zagłębiali się w kulturze szkockiego tańca, poznali bliżej sportowe osobistości naszego miasta, wysłuchali przeciwników nałogów oraz szkolnego chóru ale też byli świadkami niezwykłego wydarzenia w świecie mody- ‚ modelki gp2 na wybiegu ‚  . Mamy nadzieję  że podobało im się w naszej szkole. Oczekujecie FOTORELACJI !

DZIEŃ DZIECKA ;)

Czerwiec 1st, 2011 by kasia tomaszczyk

W dzisiejszym dniu, wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci – dużych i małych ;)
Wspaniałych przygód , wielu niespodzianek i miłej współpracy z TIK !

Dzień dobrych uczynków w obiektywie ;)

Maj 27th, 2011 by kasia tomaszczyk

Dobre uczynki w naszej szkole robimy przez cały rok. Dostarczamy uśmiechu i rozrywki dzieciom oraz ludziom starszym prezentując swoje zdolności aktorskie. Przyczyniliśmy się do ochrony środowiska poprzez zebranie prawie 500 kg nakrętek i baterii, ponad 200 kg puszek oraz mnóstwo makulatury. Pozyskujemy fundusze poprzez organizowane kiermasze charytatywne i zbiórki pieniędzy dla potrzebujących. Chętnie pomagamy przy pakowaniu zakupów wspierając fundację ” Dziewczynka z zapałkami”.

19 maja, w Dniu Dobrych Uczynków, zakończyliśmy tegoroczną akcję
Pola Nadziei 2011.
Tego dnia po raz ostatni zorganizowaliśmy kiermasz ciast

W tym dniu został również przeprowadzony konkurs ” na największą liczbę osób ubranych na żółto”. Konkurs zwyciężyła, zorganizowana prawie w 100% klasa 2a – Gratulujemy!

Po południu uczennice klasy 3a udały się do Domu Opieki ” Złota Jesień”, z programem artystycznym o Błogosławionym Janie Pawle II. Dziewczyny przygotowały wiersze i ważne myśli Papieża,  a całość uwieńczyły śpiewem kanonów i ulubionej pieśni Karola Wojtyły – ” Barka”.

To była bardzo ważna dla nas lekcja !

kodeks 2.0 ;)

Maj 25th, 2011 by kasia tomaszczyk

Pierwsza wersja kodeksu 2.0

w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach:

 1. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają w czasie lekcji wyłączone komórki.
 2. Nie kopiujemy tekstów z Internetu udając, że sami je napisaliśmy – jeżeli to robimy, to zawsze podajemy źródło, z którego korzystaliśmy i kto jest jego autorem.
 3. Pamiętamy, aby korzystając z portali społecznościowych, komunikatorów oraz forów internetowych nie podawać swoich szczegółowych danych, pamiętając, że nieznajoma osoba, z którą rozmawiamy może nie mieć uczciwych zamiarów.
 4. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że nie wszystkie strony i treści w Internecie są dla nich właściwe.
 5. Nauczyciele naszej szkoły, w swojej, pracy korzystają z rad uczniów jak stosować nowe technologie.
 6. Ustalamy zasady korzystania w czasie przerw oraz po lekcjach ze szkolnych komputerów.
 7. Wprowadzamy system komunikacji między nauczycielami a uczniami (aktualna strona internetowa, blogi przedmiotowe, poczta), ustalamy zasady tej komunikacji.

Mam nadzieję , że Wam się podoba ! ;)

relacja ;)

Maj 24th, 2011 by kasia tomaszczyk

Dzień Dobrych Uczynków – w naszej szkole pełną parą trwało pomaganie ;)

 • W tym dniu świetlica szkolna przy wsparciu Pań: Urszuli Jakubiak i Katarzyny Kościelny oraz uczniów przygotowała niespodzianki!
 • Z kolei grupa uczennic z klasy 3a wybrała się z przedstawieniem poświęconym Błogosławionemu Janowi Pawłowi II do Domu Opieki Społecznej ” Złota Jesień”.
 • W czwartek zorganizowany został ostatni w tym roku Kiermasz Ciast, a pozyskane w ten sposób fundusze przekażemy na rzecz czechowickiego hospicjum!


  Znakiem poparcia tego dzieła była żółta koszulka lub żółty element stroju !!!

  klasa 2a świetnie się spisała . Każda osoba posiadała żółtą koszulkę ;)

  WYGRLIŚMY Z WILEKĄ PRZEWAGĄ – oczekujemy na nagrodę ;)

  Oczekujcie zdjęć już niedługo ;*

Dzień dobrych uczynków w naszej szkole ;)

Maj 15th, 2011 by kasia tomaszczyk

19 maja w czwartek w naszej szkole obchodzić będziemy DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW ;) blogowicze .. namówcie nauczycieli na podobne akcje ;) do dobrych uczynków możemy wykorzystać TIK , miły sms na pewno poprawi nastrój Twoim kolegom i koleżankom ;)


pokażemy wyniki naszej pracy już niedługo ! ;)

Maj 15th, 2011 by kasia tomaszczyk


nasze projekty zostaną zaprezentowane na DNIU OTWARTYM naszym młodszym kolegom . chcemy pokazać im że w naszym gimnazjum nie tylko siedzimy w ławkach i wytężamy nasze umysły , ale także świetnie się bawimy . Nasz projekt ma uzmysłowić im , że nasza szkoła pozwala na uprawianie sportu i osiąganie sukcesów ! Klasa sportowa cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród szóstoklasistek jaki i szóstoklasistów ;)

PROJEKT ;)

Maj 12th, 2011 by kasia tomaszczyk

Właśnie ukończyłyśmy pracę nas naszym projektem ! ;) Rozmawiałyśmy z trenerką czechowickich siatkarzy panią Agatą Krywult , Marcinem Londzinem wybitnym lekkoatletą. I w końcu ostatni wywiad z medalistą olimpijskim Markiem Dopierałą dał nam dużo do myślenia . Sport to nie tylko sukces ale i płacz , łzy i ból , który prowadzi nas do wygranej .Ciężka praca , zaangażowanie i poświęcenie zostaną wynagrodzone . Oczekujcie efektów ;)

Czy internet jest bezpieczny ?

Marzec 29th, 2011 by kasia tomaszczyk

Na podstawie odpowiedzi naszych kolegów zapytanych na szkolnym korytarzu , wiemy że tak nie jest .
Uczniowie zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czekają na nich w internetowym świecie .

SZKODLIWE TREŚCI

Nieraz surfując w sieci możesz natknąć się na strony, które nie są przeznaczone dla dzieci lub też strony, zawierające w sobie treści ośmieszające ludzi o innym kolorze skóry czy wyznaniu. Takie strony są niezgodne z prawem. Treści, które znajdują się na tych stronach mogą namawiać Cię do złych lub niezdrowych rzeczy. Nie można być obojętnym wobec takich stron w Internecie.
Jeśli przypadkiem trafisz na tego typu treści w sieci, koniecznie poinformuj o tym rodziców lub inną zaufaną osobę dorosłą.

NIEBEZPIECZNE KONTAKTY

Poznając kogoś w Internecie, pamiętaj, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Nigdy nie możesz mieć 100% pewności, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie komputera. Nie daj się zwieść pozorom.

W kontaktach z osobami poznanymi w Internecie chroń swoją prywatność. Nie podawaj swoich danych osobowych czyli imienia, nazwiska, adresu czy numeru telefonu. Pod żadnym pozorem nie wysyłaj swojego zdjęcia, pamiętaj, że ktoś będzie mógł je skopiować, przerobić i przesłać dalej.
Spotkania z osobami poznanymi w Internecie są niebezpieczne. Skąd masz pewność kto tak naprawdę przyjdzie na spotkanie i jakie będzie miał wobec Ciebie intencje?


nasza praca ;)

Marzec 28th, 2011 by kasia tomaszczyk


Już nie możemy się doczekać kiedy przeprowadzimy swoje pierwsze wywiady !
Ja
ko pierwszy przed naszą kamerę trafi trener czechowickich judoków BOGUSŁAW TYL .

Mamy nadzieję, że opowie nam swoją historię i wprowadzi nas w świat Japonii , walk i niezmordowanych sportowców .
Jednym z nich jest na pewno Paweł Wawrzyczek z którym również przeprowadzimy wywiad oraz Marcin Partyka .


JUŻ NIEDŁUGO HISTORIA PASJI I SUKCESU ZOSTANIE NAM OPOWIEDZIANA .!


Kaś Tomaszczyk ‚ fragrance ‚