18 cze 2012

dziękujeeemy ! ;)

Chciałam szczególnie   TIK’owo i naprawdę szczerze podziękować za przyznane nam wyróżnienia ! Gratuluję Mani , która zajęła 2 msc w kategorii Szkola 2.0 , nie chwaląc się swoim 3 miejscem w kategorii ‚ projekt na blogu :) ‚  Dziękuje ci za ten cudowny rok i za te nasze wszystkie wspaniałe wpisy ..

Będzie mi brakować tej możliwości wylania z siebie potoku słów dla  moich TIK’owych przyjaciół  i innyh zainteresowanych naszymi działaniami .min . nauczycieli :) Mam nadzieje , że podobał wam się mój blog i nasz wspaniały projekt :)

Serdecznie pozdrawiam po raz ostatni ( z łezką w oku :)

Katarzyna Tomaszczyk ‚ fragrancee ‚

02 cze 2012

Śniadanko mistrzów ;)

Z okazji dnia dziecka laureaci konkursów przedmiotowych spotkali się w Wojewódzkim Parku Kultury ! ;)
Było wspaniale , odwiedzaliśmy ogródki naukowe i mogliśmy się wyżyć artystycznie !
Narysowałyśmy laurkę dla wszystkich TIK owych przyjaciół – We love TIK . Wszyscy byli bardzo zainteresowani , a my szybko tłumaczyłyśmy o co chodzi :)

W drugiej części dnia , z naszymi nauczycielkami wkroczyłyśmy do wesołego miasteczka :) !
Chociaż na początku nie były przekonane , chyba dobrze się bawiły :)
Było wspaniale ! <3 Dziękuje !


Pozdrawiam serdecznie : Kasia Tomaszczyk ‚ fragrancee ‚

31 maj 2012

wrażenia po finishu ;)

 

Prezentacja się udała :) wszystko tak jak sobie zaplanowaliśmy .  Panie , które nadzorowały nasz projekt były dumne :) Cieszę się , że właśnie taką formę projektu i jego realizacji wybraliśmy .. Jako przyjaciele lepiej się poznaliśmy , miło spędzaliśmy czas , ożywiliśmy nasze często monotonne lekcje ucząc się przez zabawę ( co wydaje mi się być bardzo efektywne ) .. Okazaliśmy się bardzo zorganizowaną grupą .. Ten projekt nauczył mnie wiary w ludzi , wszyscy bowiem wykonywali swoje zadania nienagannie , współpracy :) Z czym mieliśmy trudność ? Na pewno musieliśmy zagospodarować swój czas , aby mogły się odbyć nasze spotkania . Jesteśmy sportowcami więc mamy go bardzo mało , ale za to jesteśmy zdyscyplinowani i potrafimy się zmobilizować do działania :) a poza tym każdy z nas jest mobilny , bo w końcu nadzeszła ERA TIK ! :)

Jesteście super ! wiem, że mogę na was liczyć :)
Szczególnie dziękuję Mani , z którą świetnie mi się współpracowało i tworzyło notki na naszych blogach ! <3

 pozdrawiam : Kasia Tomaszczyk ‚ fragrancee ‚

pora pokazać jacy jesteśmy zdolni ! ; )

Dziś nadszedł ten czas ! Na szkolnym korytarzu rozwiesiliśmy wykonane przez nas plakaty, a na przerwach rozdaliśmy zaproszenia na nasz autorski spektakl:) Na drugim piętrze w trakcie długiej przerwy zaprezentowaliśmy wyniki naszego projektu , przeprowadziliśmy dyskusje i konkursy językowe . Uczniowie mogli się pochwalić znajomością przysłów w wielu językach :) Kiedy nacisnęliśmy magiczny przycisk ‚ start ‚ i filmik ruszył wszyscy byli pod wrażeniem.

Nasz projekt został nagrodzony gromkimi brawami , a zainteresowani byli nie tylko uczniowie ale także nauczyciele :)

Narzędzia TIK oczywiście niezawodne jak zawsze ! Od początku nam pomagały .. komunikowaliśmy się za pomocą komunikatorów , pracowaliśmy z laptopami i smartfonami :)
Dziś do prezentacji wytypowaliśmy rzutnik i laptop , którymi zostaliśmy nagrodzeni przez Szkołę 2.0 :)

‚ Jak uczniowie Tik wykorzystują chętnie , to w szkole na pewno nie będzie smętnie ! ‚ :) :) :)

Zawsze pozytywnie dla Was : KASIA TOMASZCZYK ‚ fragrancee ‚

30 maj 2012

koniec projektu ! czyli nasze wyniki :)

Projekt podsumowany  i już możecie podziwiać nasze wyniki :)
Przedstawiamy wam nasz mega profesionalny filmik umieszczony w popularnym serwisie youtube ! :)
Podczas tego projektu widać , że nie tylko się uczyliśmy , poznawaliśmy obce języki ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy ! :)

 

 

 

 

 

 

oto nasz filmik : http://www.youtube.com/watch?v=RglLIN0vSss&feature=player_embedded

Kasia Tomaszczyk :) ‚ fragrancee ‚ :)

20 maj 2012

wycieczka klasowa ♥

 

16 maja klasy 3a i 3b z naszego gimnazjum wyruszyły na podbój Ziemi Kłodzkiej .W przeddzień każdy z nas  z wielkim zapałem spakował najważniejsze rzeczy i czekał na poranną zbiórkę .  Następnego dnia wszyscy z uśmiechami wsiedliśmy do autobusu, poznaliśmy pana pilota i naszego ulubieńca i pana Jasia ( kierowcę autobusu ). Dzień ten przeznaczyliśmy na poznanie tajemnic wydobywania złota . Kopalnie w Złotym Stoku  zwiedzaliśmy  z przewodnikiem . Zaczęliśmy od Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, następnie doszliśmy do Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicy :) Wieczorem dotarliśmy do naszego ośrodka . Po ognisku i gorących kiełbaskach okazało się , że w kranach troszkę brakuję ciepłej wody . Jednak daliśmy radę . 17 maja nasza koleżanka Stefcia obchodziła urodziny . O godzinie 00.00 w okolicy rozbrzmiał dźwięk otwieranego szampana ( Picollo ) i donośne ” sto lat , sto lat ” .  Rankiem  okazało się jednak, że zimna woda na niektórych podziałała . Szczególnie wrażliwe okazały się zakatarzone dziewczynki z 3b . Ale  mimo ich lekkich grymasków , pocieszyliśmy je i wróciliśmy do autokaru, a  pan kierowca zabrał nas do skalnego miasta w Czechach . Czekało na nas troszkę schodów do pokonania , niektórzy narzekali ale większość cieszyła się swoim towarzystwem i pięknymi widokami . Wieczór znowu minął nam w świetnych nastrojach . W ostatni dzień wycieczki postanowiliśmy zdobyć Szczeliniec . Niektóre nasze koleżanki były z  faktu pokonania 1000 schodów bardzo niezadowolone , ale ignorując ich skwaszone miny śmiało po nich podążaliśmy wyczekując szczytu :) NA koniec zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką, przemierzając jej podziemne korytarze . Najniższy z nich miał 90 cm ( na ten zdecydowali się tylko ci najodważniejsi ) :)   Drodze powrotnej towarzyszyły donośne śpiewy , wykrzyczeliśmy teksty wszystkich znanych nam piosenek ! :) Wieczorem każdemu z nas nasuwało się chyba jedno zdanie ‚ było super ! ‚ . Na szczególne podziękowania zasługują nasi opiekunowie , którzy wykazali się wyrozumiałością ale i potrafili się z nami świetnie bawić :)

 

26 kwi 2012

i jak ? ;)

 

 

Dziś po ostatnim dniu i zmaganiami z językiem obcym odetchnęliśmy z ulgą :) te 3 dni były bardzo intensywne dla uczniów trzecich klas gimnazjum ..

Pierwszy dzień stanęliśmy oko w oko z historią i popisywaliśmy się znajomością ojczystego języka . No i to był wyjątkowy dzień bo Mania miała swoje 16 urodzinki ! W prezencie zawiązałyśmy jej ‚ szczęśliwą bransoletkę ‚ na rączce z napisem ‚ think positive’ bo zawsze trzeba myśleć pozytywnie ! :)   W środę gimnazjaliści wytężali umysły rozwiązując zadania przyrodnicze oraz obliczając prawidłowe wyniki na matematyce , a my z Martynką zajadałyśmy pizze :) Bo jak to ona świetnie ujęła : ‚ Ciężka praca poparta ogromnym wysiłkiem i gigantyczną wiarą innych osób przynosi wielkie efekty… ‚Za ten całoroczny trud należy się nagroda -> jest PIZZA !!

Egzaminy jak to egzaminy , rządzą się swoimi prawami  :) Razem z moimi przyjaciółkami Martynką i Stefą troszkę sie stresowałyśmy , ale po wyjściu ze szkoły zawsze  szłyśmy w kierunku lodziarni ;) Lody bardzo pomagają i są świetnym sposobem na odstresowanie ;) !!

Myślę że egzamin był prosty , bardzo pomogły nam powtórki online , interaktywne testy i quizy , oraz programy na płytkach CD :)

wszyscy w szkole jednogłośnie stwierdziliśmy że TIK bardzo nam pomógł ! :)

pozytywnie dla was :
Kasia Tomaszczyk ‚ fragrancee ‚

 

20 kwi 2012

poznajemy przysłowia – czyli ruszamy z kolejnym projektem ! ;)

 

 

‚ AKCJA ‚ – krzyknął reżyser ! W tym momencie na planie zapanowała cisza ,  kamerzysta włączył kamerę, a aktorzy rozpoczęli swoją niecodzienną pracę  ;)

A wszystko to na lekcji niemieckiego w 3a pod opieką pani Edyty Gach . W ramach projektu opracowaliśmy kilka przysłów , które są znane nie tylko przez Polaków ale także Niemców i Anglików.  „Kiedy kota nie ma myszy harcują” – przysłowie które niewątpliwie znajduje swoje odniesienie w sytuacji kiedy to nauczyciel wychodzi z klasy a dzieci wpadają w szał wolności i zabawy :) „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść ” – zabawna scenka , którą postanowiliśmy zrealizować w szkolnej kuchni na pewno was rozbawi i zapewni uśmiech na waszych twarzach :) ” kto się czubi ten się lubi ” – Czy jest ktoś kto się z tym nie zgodzi?  scenkę tą odegrała Justyna z Błażejem , którzy okazali się być na prawdę świetnymi aktorami :) Na koniec przenieśliśmy się na sale gimnastyczną i pokazaliśmy iż prawdą jest że : ” Gdzie dwóch  się bije tam trzeci korzysta ” :)

Bawiliśmy się świetnie :) Filmiki zmontujemy i wrzucimy do sieci :) Czekajcie na efekty bo warto :)

Pozdrawiam i zachęcam was do namówienia nauczycieli na podobne akcje :)

Kasia Tomaszczyk ” fragrancee „

przyszły tydzień oczami gimnazjalisty ;)

 

Już w przyszłym tygodniu egzaminy !Ja i moja koleżanka Martynka zostałyśmy laureatkami Konkursów Przedmiotowych i nie musimy pisać części matematyczno- przyrodniczej , ale polski i historia na nas czeka ! :)   Jak sobie radzicie z przygotowaniami  ? Uważam że świetnym sposobem są powtórki online oraz testy na płytach cd :) TIK znowu wybawi nas z opresji i na pewno świetnie sobie poradzimy :)

A jeśli już mowa o egzaminach to warto poruszyć temat wyboru szkoły . W ostatnim czasie razem z koleżankami i kolegami odwiedziłam wiele szkół średnich , które zorganizowały dni otwarte :) mają naprawdę wiele do zaoferowania więc wybór jest trudny ! ;)

A wy wiecie już co zrobić ze swoim dalszym życiem i jak potoczy się wasza kariera ?
Jak tak to zazdroszczę :

Kasia Tomaszczyk ” fragrancee „

23 mar 2012

PROJEKT – POKOLENIE KOLUMBÓW ( relacja z lekcji podsumowującej )

Tydzień przygotowawczy minął nam bardzo szybko. Nieustannie myślałyśmy jak uświetnić naszą pracę . W wolnych chwilach tworzyłyśmy coraz to nowsze slajdy. Krzysztof Kamil Baczyński po kilku dniach dał się nam bardzo dobrze poznać.  Każda z nas uważa go za najwybitniejszego poetę czasu wojny i okupacji.  Bardzo spodobał nam się wiersz „ Elegia o chłopcu polskim” , który każda z nas zna już na pamięć. K.K Baczyński jak całe jego pokolenie musiał rzucić swoje marzenia i plany i walczyć z wrogiem w obronie ojczyzny. Zmuszony był do zabijania i do patrzenia na śmierć swoich przyjaciół. Doświadczenia te wywarły bardzo wyraźny ślad na twórczości i na tematyce wierszy  Baczyńskiego, z których bije pokoleniowy katastrofizm, pesymizm, przekonanie o nieuchronnym zbliżaniu się śmierci.

14 marca na lekcji języka polskiego nadeszła długo oczekiwana chwila . Po kolei każda z grup omawiała swoją prezentację . Po każdym pokazie mieliśmy czas na dyskusję  na temat obejrzanych slajdów, przydatności informacji, możliwości wykorzystania innych technologii. 20 minut przed końcem lekcji wypełniliśmy karty ocen ;)

Co dał nam ten projekt ? Do jakich wniosków doszliśmy ?

Zdaliśmy sobie sprawę, że żyjemy w wolnym , niepodległym kraju. Należymy do pokolenia, które codziennie korzysta z technologii komputerowych i ma mało czasu na rozmowy z bliskimi. Młodzież z epoki przed telewizyjnej , dla której wartościami nadrzędnymi była rodzina, przyjaciele , dom – w chwili wybuchu wojny postawiła na patriotyzm ,a swoje życie poświęcili ojczyźnie.

Cała klasa 3a razem z panią polonistką była bardzo zadowolona z lekcji. Wszyscy chętnie współpracowaliśmy , korzystaliśmy z TIK i w pewien sposób przenieśliśmy się do czasów POKOLENIA APOKALIPSY SPEŁNIONEJ .

WKRÓTCE FOTORELACJA :)

pozdrawiam : Kasia Tomaszczyk ‘ fragrancee ‘

 

css.php