” SAVOIR-VIVRE. ZNAM, STOSUJĘ”.

Dnia 10 czerwca 2015 roku  w gostynińskim zamku odbył się międzyszkolny konkurs pt ” Savoir – vivre. Znam, stosuję”, który promuje zasady dobrego wychowania. Skierowany został do uczniów klas szóstych szkół podstawowych i klas pierwszych z gimnazjów.  W konkursie uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, z SP w Lucieniu, z Gimnazjum nr 2 z Gostynina, ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Gostyninie. Organizatorem i pomysłodawcą jest pani Danuta Lewicka z SP 3 w Gostyninie.

https://blogiceo.nq.pl/g2gostynin/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gifDwuosobowe drużyny zmagały się w różnych konkurencjach. Po części teoretycznej nastąpiła rywalizacja w zadaniach praktycznych. Młodzież wykazała się umiejętnościami w układaniu serwetek i bukietu z kwiatów, które później musieli poporawnie wręczyć opiekunom. Zawodnicy prezentowali również scenki dotyczące niewłaściwego zachowania w różnych sytuacjach.  Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością sentencji, przysłów związanych tematycznie z savoir-vivrem. Rywalizacja była tak zacięta, że jury miało problem z wyłonieniem drużyny zwycięskiej. Punktowe różnice zadecydowały o zwycięstwie, a wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie – 64 pkt

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie – 63 pkt

III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Gostyninie – 61 pkt.

Trzy zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy! Gratulujemy również reprezentacji naszej szkoły, która znalazła się na podium.

Uczestnikom konkursu czas wypełniali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie prezentując swój talent wokalny i muzyczny.  Również zaprezentowali scenkę pantomimiczną, która uczulała na to, iż przyjaźni nie można kupić, jest bezcenna i wymaga wiele pracy.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Gostyninie chętnie śpiewali znane piosenki i porwali wszystkich uczestników do wspólnego tańca.

dr Joanna Renata  Syska

sv16 sv14 sv13 sv12 sv9 sv8 sv6 sv5 sv4 sv3 sv2 sv1 sv 10 sv13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge